Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek

A kérdés

Ilyen melegben meddig hagyjátok pancsizni a kismedencében (természetesen árnyékban) a 20 hónap körüli kisgyerekeiteket?

Ma pancsiztunk először amióta ilyen meleg van.De egyszerűen nem akart kiszállni a vizből, mert annyira jól érezte magát.Nem volt libabőrös a szája sem volt lila.Nagy nehezen kb 45 perc után ki tudtam könyörögni 10 percre.Viszont azt nem akarom hogy megfázzon.

Ti hogy vagytok ezzel?

2010. jún. 9. 17:00  Privát üzenet  

A válaszok
Szerintem ilyenkor nyugodtan kint lehet 1-1,5 órát, természetesen árnyékban, sapival, vízálló napkrémmel és persze nem dél tájékán.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2010. jún. 9. 17:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ez mind megvan, naptej árnyék és persze nem déli óra.

Csakhogy a vizben meddig üldögélhet azt nemtudom, miből látom hogy esetleg fázik?

# 2/5Időpont 2010. jún. 9. 17:04 Privát üzenet
Próbáld ki azt, hogy egy-egy vödörben a napon kinn hagysz vizet (esetleg letakarod, hogy bogár ne essen bele) és így a nap felmelegíti, és amikor már érzed a kezeddel, hogy kezd kihűlni a víz önts picit a meleg vízből a medencébe. De nyugi ilyen melegben nem hűl ki olyan hamar!:) Jó pancsolást!

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2010. jún. 9. 19:13 Privát üzenet
Nekünk nagy medencenk van, tavaly ilyenkor volt masfel eves es mar akkor is orakat volt a medenceben, igazi vizipocok. Es mivel nagy a medence nem is tudtam volna arnyekba rakni sehova. Vizallo naptej es ennyi volt a vedelem, a vizben attol nem feltem hogy napszurast kap, mert többet volt a viz alatt mint felette:) viszont a leegestöl annal jobban, ugyhogy 40 percenkent kivettem törölközes naptej aztan vissza. Mar meg tudta mondani hogy fazik-e, de amikor beleelte magat akkor is lattam rajta ha fazik, apro reszketes kicsit lilulo/kekülö szaj vagy nagyon hideg kez, na ilyenkor vege a pancsolasnak. Amugy ilyen melegben ami ma is volt, ha langyos a medence vize akkor nem nagyon tud megfazni szerintem, legalabbis a kisfiam sosem fazott meg tavaly, pedig minden reggel 9-10ig meg delutan 15 töl estig a vizben volt. De persze ez függ a gyerek fazekonysagatol es attol hogy mennyire birja a vizet, langyos vizet, mi jartunk babauszira-onnan a vizimadat- es ott is egy-egy orat szoktunk pancsolni a nem tul meleg vizben.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2010. jún. 9. 20:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ok köszi:)

A viz az langyos azzal nincs gond.

Akkor holnap is nyugodtan hagyom pancsolni:D

# 5/5Időpont 2010. jún. 9. 20:57 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
3 éves kislányom 1 hónap múlva óvodás lesz. Nem igazán beszél még, a vizsgálatokon túl vagyunk, mindent rendben találtak. Hasonló tapasztalatokra lennék kíváncsi. Hogy fogadják a...
2 éves a lányom, még mindig nem alussza át az éjszakát,2-3-szor ébred, cicin alszik vissza. Pár hónap múlva vissza kell mennem dolgozni, hogyan szoktassam le az éjszakai ébredésekről?
1 hónap az oviig, szobatisztaságra semmi hajlandóság. SOS ötletek?
Milyen étrendje van 27 hónap körüli gyermekednek?
Ma fogadták el, de mikortól lép érvénybe, hogy a gyed első 6 hónapjára jár csak szabadság a kismamáknak az eddigi 12 hónap helyett?
2 hónap alatt a nulláról (állandó pelenka) át lehet állni a teljes szobatisztaságra,3 évesen?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Kisgyerekek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!