Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van manapság ennyire...

Miért van manapság ennyire "problémás", fejlesztésre szoruló gyerek?

Figyelt kérdés

Lépten nyomon abban botlik az ember, h valami fejlesztésre akarják küldeni a gyereket Pl. alapozó torna, írisz terápia, tsmt torna, logopédia, uszás stb.

Tudom régebben nem voltak ilyenek, de nem túlzás ez már szerintetek, h szinte minden gyereket fejleszteni akarnak? Ezzel együtt mégis egyre több a "nehéz eset"?



2018. márc. 10. 06:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
74%

Régen is voltak, csak akkor súlyosabb esetben korán elhalálozott, vagy életben maradt, csak a nehéz életkörülmények nem tették lehetővé egy magasabb szintre fejlődését és vagy gyerekként elhullott vagy kirekesztették és fiatal felnőttként hullott el (mert bolond, boszorkány, pupos, epilepsziás - ördög megszállta - stb.)

Illetve voltak azok az apró "sérülések", amik a mindennapi életben nem okoztak nagyobb gondot, tudtak dolgozni és családot alapítani, viszont a kezeletlen oknak megvoltak az idővel megjelenő hátrányai.


Na, mivel van most már egy olyanunk, hogy fejlett orvostudomány, amivel az életminőséget is tudjuk javítani (ezért is 70 az átlag életkor és nem 40), ezért minden eltérést megpróbálnak korrigálni, hogy azzal is elősegítsék a normális fejlődést, vagy felzárkózást. Pl. babáknál letapadt izomzat tornásztatása, míg régen ezt normálisak tekintették, pedig nem volt az.

2018. márc. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
95%
Régebben nem feltétlenül tudtàk beazonosítani a problémàt.Illetve sokan önszorgalomból hordanak olyan gyerekeket,akiknek semmi szüksége fejlesztésre.Kicsit "divat" lett.
2018. márc. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
93%

Persze mert míg régen az újszülött belehalt ha oxigénhiányosan született, ma meg nem. Igaz lehetnek következményei. Ugyanez érvényes a korababákra.

De vegyük pl a beszédet, régen se beszélt minden 2 éves, ha volt gond még később se. Ma inkább előbb vizsgálják, fejlesztik. Mondjuk a gyereknek se jó, ha az óvodában nem tud megszólalni...

2018. márc. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
64%
Inkább járjanak, minthogy elmaradásuk legyen. Nálunk figyelemzavar volt, nehezen vették észre, mert magas iq-val rendelkezik és egyéni feladatokban ügyes, viszont csoportban szétszóródik a figyelme. Sajnos drága a fejlesztés és látom, hogy pár ovis társának is kéne, de sajnos ott nincs keret, úgyhogy a gyerekeknek egy nagy kudarc lesz az iskola.
2018. márc. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Már a "mi időnkben" is volt aki gyógytornára járt (rendes tesióra alól felmentett) , úszásra, logopédushoz, diszlexiás stb. Csak akkor nem volt internet, hogy itt tanácsokat kérjenek.
2018. márc. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
75%

Pont Olyanok miatt rohannak a szülők mindenféle fejlesztésre, mint a #4-es.

Ő maga is látja, hogy kéne a fejlesztés...😊

Nem beszólni akarok Neked ezzel. De mert csoportban szétszórt... Könyörgöm egy gyerekről beszélünk. Még a felnőtteknek is nehéz összeszedettnek lennie minden szituációban. Sőt, lehetetlen.

2018. márc. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
40%

Részben divat, részben üzlet. Ha az én gyerekem nem ül 6 hónaposan, a szomszédé igen, akkor visszük a Dévényesekhez.

Ők viszont nem mondják, hogy nincs szükség "kezelésre", csak várni kell, amíg magától is ülni fog.

2018. márc. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
69%
7-es, és ha 1 évesen is még csak fekszik a gyereked, nem kúszik, nem mászik, épp csak forogni tud... akkor is üzlet és nem viszed?
2018. márc. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
61%

6.

Volt egy idegrendszeri éretlensége, amit fejlesztettünk, ebből visszamaradt a figyelemzavar. És talán igen, fontos lenne, hogy az iskolában az órákon tudja tartani a figyelmét és egy épp az ablakon berepülő légy ne vigye el. Vagy megy tudjon tanulni egy verset és a felénél ne szóródjon el. Én inkább rohanok vele, minthogy később az én hibám legyen, ha neki kudarc az iskola.

2018. márc. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

1-es én nem ilyen vonatkozásban tettem fel a kérdést.

Teljesen egyetértek azzal, h az olyanak mint az "csoportban szétszóródik a figyelme" válaszoló jár nagyon rossz úton. Természtes, h nem lehet mindenben jó a gyerek, van terület, ahol ügyesebb, van ahol kevésbé, én ilyen miatt biztos nem hurcolnám fejlesztésre. Én is úgy látom, h inkább ez üzlet és divat manapság, ha van valami kis hiányossága, gyengesége, elmaradása stb., azt máris terápiával akarják kezelni.

2018. márc. 10. 07:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!