Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha egy kisgyermek (2...

Baj ha egy kisgyermek (2 éves) jól megvan az anyukája nélkül?

Figyelt kérdés
Ha pl. nagyszülőknél, rokonoknál, mások társaságában is nagyon jól elvan, és nem akar mindenáron, azonnal hazamenni az anyukájához?

2018. márc. 10. 17:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Baj
2018. márc. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj, ha nemcsak az anyja mellett tud felszabadultan játszani. Hidd el, egy idő után minden kisgyereknek hiányzik az anyja, csak annyi inger éri őt, hogy nem tud másra figyelni.
2018. márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Első: miért baj?


Második: Mennyi az az idő, amit egy kétéves az anyukája nélkül képes eltölteni anélkül, hogy hiányozni kezdene neki az anyukája?

2018. márc. 10. 17:44
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez változó, minden gyereknél más. Valaki már 2 perc után sír, valaki meg elvan órákig is.
2018. márc. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És ha ott is alszik szívesen pl. nagyszülőknél?
2018. márc. 10. 17:53
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem látom be, miért lenne baj, ha elvan az anyja nelkul is... akik pl elvált szülők és apánál is van a gyerek és jól elvan, az baj? Ha a nagyszülőkkel együtt laknak és a gyerek őket is imádja ugyanúgy az baj? Miert lenne de komolyan??? Nincs limit h hány embert képes a gyerek szeretni! Attól, hogy szereti a nagyit és elvan nála, nem szereti kevésbé az anyját mint az a gyerek aki nagyon anyás
2018. márc. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezt én is így látom, csak nálunk annyira elvan nélkülem (anyuka nélkül), hogy fel szokott bennem merülni a kérdés: valamit rosszul csinálok-e, hogy ennyire elvan nélkülem?


Simán van, hogy nem akar hazajönni, hanem ott szeretne aludni a nagyiéknál, amit én alapjáraton nem gondolok rossz dolognak, sőt, örvendetes, hogy elvan mások társaságában is, meg amikor találkozunk, örül, anyának szólít, bevon a játékába, beszél hozzám, szóval egy-egy máshol alvás után sem válik velem szemben tartózkodóvá, bizalmatlanná, semmi ilyesmi...csak arra rengeteg példát látok, hogy nagyon anyás a gyermek, túlzottan kötődik anyához,ezért nehezen van meg mások társaságában, pláne nem alszik máshol szívesen. De mi a helyzet az ellenkező helyzetben?

2018. márc. 10. 18:04
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Ez nálunk is így van, mert babakora óta sokat van a nagyszüleivel. Lakásvásárlás-felújítás miatt sokat voltunk ott babakorában, és akkor nagyon összemelegedtek és rendszeresen vágyik oda is. Teljesen más jellegű törődést kap tőlük, tipikus nagyszülős kényeztetés :) nekem is volt már, hogy kicsit elgondolkodtatott, hogy ez így jó-e, de apukám győzött meg azzal, hogy éppenhogy jó ez, hogy biztonságban érzi magát, tudja, hogy rám számíthat és soha “nem veszek el”. Stabil vagyok az életében. Belegondolva ezzel teljesen egyetértek és így bele tudtam nyugodni abba, hogy nélkülem is teljesen jol elvan. Azok a gyerekek akik az anyjukon kívül nagyjából senkivel nem érintkeznek tartósan, érthető, hogy nagyon kapaszkodnak anyába. De ez nem a szeretet mércéje :)
2018. márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szóval akkor ez nem valamiféle kötődési zavar lehet...


Nálunk is sokszor volt nagyszülők társaságában, gyakorlatilag csecsemőkorától kezdve.


Sőt, egy időben ott is laktunk nagyiéknál. Esetleg emlékezhet erre is? Hiányoznának neki azok az idők? Ilyen lehetséges volna két éves korban (ilyen korán)?

2018. márc. 10. 18:16
 10/14 anonim ***** válasza:
Függ ez sok mindentől. Nekem anya két munkahelyen dolgozott mikor ennyi idős voltam, mert apámmal elváltak és csak így tudtunk megélni. Én egyszerűen megszoktam h csak reggel meg este látom szinte anyát kb születésem óta. Tudtam h vele indítom és zárom a napot és ez elég biztonság érzetet adott.
2018. márc. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!