Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Befelé dőlő boka 2 évesnél?...

Befelé dőlő boka 2 évesnél? Milyen cipőt használtatok, ami bevált?

Figyelt kérdés
Az a tapasztalatom, hogy minden ortopédus más mond és fogalmuk sincs mit csinálnak. Másfél évesen eléggé befelé dőlt a lányom bokája el is vittem ortopédushoz. Akkor azt mondták jó az a cipő amit hord(elefanten), de ha gondoljuk vehetünk szupinált cipőt is, de nem muszáj, azt csak 2 éves korától tud felírni. Most 2 éves és javult a lába. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy érdemes e visszamenni és felíratni szupinált cipőt, vagy várjak még pár évet, hogy hátha kinövi a lapos talpat. Páromnak amúgy enyhén befelé dőlő bokája van és nincs panasza, fájdalmai. Én lúdtalpas vagyok, pedig kislány koromban csak siestát hordtam ami lúdtalp betétes később 10 éves koromtól egyedi lúdtalpbetétet kellett használni, rengeteget jártam ortopédiára. Se akkor se most nincs panaszom. Azt sajnos 28 évesen fedeztem fel, hogy az egyik lábam ténylegesen hosszabb mint a másik, ez nem tűnt fel az ortopédusoknak. Szóval nem bízom bennük.
2018. márc. 20. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Én a Heim Pál főorvosahoz vittem a fiam. Neki is befelé dől. Szupinalt cipőt javasolt. Ártani nem árt amúgy.

Azt meg, h lesz e panasza, nem tudhatod. Nekem sem volt sokáig de miután szültem, nagyon fajt. Férjem is labfajos, amúgy neki is hosszabb az egyik lába :D

2018. márc. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a ludtalp betét gyerekeknek nem jó!!
2018. márc. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És milyen szupinált cipőt hordtok? Hajlékony a talpa? Sokszor olvasom, hogy ezeknek a cipőknek kemény a talpa.
2018. márc. 20. 22:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel mindkettötök lába hajlamos, ugymond én visszavinném.jobb mielött kezelni. Egyébként oviig nem foglalkoznék vele, de igy igen...
2018. márc. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Salus szupinált helyrehozta.

Salusgyogypont.hu oldalrol szoktam rendelni

Van mérettáblázat is hozzá. A gyerek talpát papiron körberajzolod, ahhoz 1 cm-t kell adni es a hozzá tartozo méretet választani

2018. márc. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindkettőnknek befelé dől a bokája, tehát a gyerekek is sajnos örökölték :( másfél és 3 évesek, lehetőleg szupinált cipőben járatom őket, nyáron a játszótéren mezítláb. Ortopédushoz nem viszem, úgyis mind mást mond, és úgyse tudnak vele mit kezdeni.

Befelé dőlő boka egyébként nem probléma felnőttkorban, mi mindketten hosszútávokat futunk, és semmi bajunk. Lúdtalp már problémásabb.

2018. márc. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!