Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek hogy tanuljak egy...

Szerintetek hogy tanuljak egy 8 évessel hogy ne bukjon meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy kislány a szomszédomba elsős, és meg fog bukni... anyukája nem tanul vele... ( a család viszonylag normális) csak az anya nem törődik a gyerekeivel nem akarom h meg bukjon. Tanarnoje azt mondta van meg esély ha meg tanul normálisan számolni és olvasni. Hogy csináljam? 17 eves lány vagyok.

2018. márc. 22. 07:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ha a családja nem segíti, te ebben nem sokat tehetsz. Ha 8 évesen még gondot okoz az elsős számolás, akkor talán jobb is, ha visszamarad még egy évet, bár akkor már erősen gyanús, hogy speciális iskolában volna a helye.
2018. márc. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Sehogy. Nem a te dolgod. Plusz az általános iskola nem akkora kihívás, higy egy atgkag gyerekkel tanulni kelljen. Ha nem megy nekik , ráadásul 8 éves, akkor jobb is, ha megbukik
2018. márc. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem is a tanulás a fontos, hanem az, hogy valaki végre foglalkozna, törődne a kislánnyal, hogy érezné, hogy figyelnek rá.
2018. márc. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Amennyire tudom, manapság alsó tagozatban igen nehéz megbukni, lévén nincs osztályozás.

De ha rosszultudom, bocsi.

Ha anyuci hagyja, hogy tanulj vele, egyértelműen a Te döntésed, hogy megteszed-e.

2018. márc. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Valami gond lehet a kislannyal ha 8 evesen meg elsos...es bukasra all.

Egyik gyerekemmel sem tanultam,csak ellenorzom a lecket,es olvasasbol egyszer meghallgatom a feladott olvasmanyt miutan elolvasta annyiszor ahanyszor meg volt adva.

Sosem ultem a fejuk felett es neztem argus szemmel,hogy melyik vonal lesz ferde.

Mindket gyerkocom 4es-5os tanulo.2.es 5.osztalyba jarnak.

Nem hiszem,hogy jobb ha gyenge teljesitmennyel atrugdaljak masodikba mert akkor meg jobban elojonnek a hianyossagok.

2018. márc. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet akárcsak viszonylag normális egy család, ha az anya nem törődik a gyerekeivel? És biztos nem törődik? Elsősorban az iskola feladata megtanítani egy ekkora gyereket számolni és olvasni, nem azon kellene múlnia egy bukásnak elsőben, hogy otthon mennyit gyakorolnak vele, persze az is számít (bár inkább a támogató légkör, vagy pl. példamutatás szorgalomra vagy az olvasás szeretetére).

Biztos éretten ment suliba? Nincs valamilyen egyéb problémája? Ha nagyon nem megy, akkor lehet, hogy hosszú távon sajnos jobb neki ha évet ismétel (tán egy másik tanárral is jobb hullámhosszon lehetnek...), mert ha most át is passzírozzák, később minden tantárgyra hatással lesz, ha nem biztosak az alapok.

Egyébként nagyon szép tőled, hogy segíteni akarsz, ha rendesen fel tudod vállalni, mert ha tényleg nem törődnek vele otthon, jó eséllyel nagyon ragaszkodni fog hozzád. Ötletként járjatok könyvtárba, olvasásból találjátok meg az a témát, ami érdekli, írjatok rajzos naplót együtt, számoláshoz pedig jók akár a boltos szerepjátékok, de szinte bármit lehet számolni, akár művészkedés, sport vagy csak séta közben. Neten is biztos találsz mindenféle elsősöknek való gyakorlópéldákat, amiket kiírhatsz neki papírra vagy füzetbe vagy kérd el a tankönyvét, munkafüzetét, ha hajlandó veled leülni. Óvatosan, rendesen informálódva, mert nem mindegy, milyen módszer rögzül a gyerekben, és mindig tartsd szem előtt, hogy nem az a cél, hogy megutálja a tanulást vagy téged :)

2018. márc. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
8 eves csak most lett kb 1 hónapja... az anyuka nem tud vele tanulni mert hármas ikrei születtek.. és a lányt eléggé elhanyagolta 1 éve... és a lány normális nincs semmi baja látom. És igen szerintem is az iskolának kene de hat látjátok.
2018. márc. 22. 08:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha anyukája megengedi akkor, az olvasásnál mindig olvasson hangosan, ha nehezen megy egy szó akkor segíts neki. Minden 1-2-3 mondat után kérdezd meg miről szólt amit olvasott, stb. Mateknál gyakoroltasd vele az összeadást, kivonást. Először irasd le vele egy papírra, hogy 0+0=0, 1+1=2, 1+2=3, stbstb. játszhattok utána pl. almákkal tegyél elé 1 almát, utána még egyet kérdezd meg ez mennyi, és így tovább. Ha már belelendült, csinálj neki pár egyszerű feladatot, amit ott előtted megold. Nem tudom mennyire nem megy neki, de jobb az alapoktól kezdeni a számolást, hogy biztos legyél benne mit is kell vele jobban gyakorolni. Amúgy nézd meg a könyvét hogy ott milyen feladatok vannak és az alapján csináld te is, illetve ha vannak szöveges magyarázatok azt próbáld kicsit a szintjén megfelelően megértetni vele.
2018. márc. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"az anyuka nem tud vele tanulni mert hármas ikrei születtek.. és a lányt eléggé elhanyagolta 1 éve..."


Tehát az 'anyuka'.... hmmm.. hmm.... tán PROSTITUÁLT?!

Avagy tán úgy viselkedik?!


Szerintem igen. És igen, le merem írni.

Hasonló anyukák úgyis egyből kattintanak majd a moderátori jelentésért...

2018. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
9-es, te mi a szart szívtál?! :D
2018. márc. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!