Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdtetek el meset...

Mikor kezdtetek el meset olvasni a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés
21 honapos lanyom, kiveszi a konyvet a kezembol, nem engedi, hogy olvassak. Inkabb o akarja lapozni, persze kissebb nagyobb sikerrel, vagy inkabb szaladgal es massal foglalja el magat.

2018. márc. 23. 13:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Mesélj, mondókázz fejből!

Amíg nem hagyta, addig csak így csináltam. 14 hónaposan szerette meg a könyvből olvasást.

2018. márc. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%

2,5 evet toltotte februrban a fiam, kb akkor kezdte el hozni a konyveket hogy olvassak neki. Addig max en olvasgattam hangosan amig mondjuk o varat epitget! Addig csak lapozgatta, nezelodott bennuk.

De alvashoz nem igenyli, igy mi nappal olvasunk sokat.

2018. márc. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
3-4 hónapos korától olvasok neki minden este. Igaz, volt másfél éves kora körül neki is olyan idpőszak, amikor érdekesebb volt a könyv fizikai valója, mint ami benne van. Ilyenkor kerültek elő a leporellók, mondókás könyvek, stb.
2018. márc. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
Most 2,5 éves a fiam és pár hónapja olvasok neki. Korábban azért nem, mert nagyon álmos volt estére, lefeküdt és szinte aludt, mostanság meg nehezebben, jól jön az olvasás, megnyugszik. :)
2018. márc. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%
A miénk 20 hónapos fiú, eddig ő is bezárta, eldobta vagy szaggadta volna, nem bírt 2 percre megülni, de Boribont nagyon megszerette. Kb. 1 hónapja vettem neki meg az Annipanni, hull a hó című könyvet, de már csak 4 hiányzik a sorozatból. Esti mesének is kéri és naponta is többször kell olvasni. Nálunk a Bogyó és Babóca könyvben és rajzfilmben sem vált be egyenlőre.
2018. márc. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%

15 hónapos fiamnak igyekszem mesélni, de én úgy látom, csak úgy tudunk eljutni az "én mesélek, ő meg hallgatja" időszakhoz, hogy felvezetem neki a helyzetet.


Hónapok óta úgy olvasunk, hogy az ölében van a könyv, én mondom neki mi van az oldalakon és mutatja mit hol lát. Ezzel szépen elidőzünk egy-egy oldalon és van hogy sikerül végig mondanom a mese részt, ami épp a nyitott oldalon van.

De még nincs 100%-os mese mondás, inkább csak a gyakorlás, hogy a könyvet nézegetjük, mesélem mit lát.

2018. márc. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%
21 hónapos fiammal a Böngésző (tavaszi, téli) sorozatot nézzük együtt és abból sztorizgatok neki, a klasszikus mese még őt sem köti le.
2018. márc. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%
Az első naptól kezdve a napi rutin része. Még csak 3 hónapos, de végig figyel, amikor becsukom a könyvet, akkor ő is a szemét és alszik 2 percen belül. 😊
2018. márc. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%
Mindig olvastam neki, de sokaig le se bagozta. 1 eves kora utan kezdte lapozgatni, sokszor tepkedni a konyveket. 1.5 evesen megmutatja mi hol van benne. Az olyanokat szereti ha mondom hogy "beteg a kisnyuszi simizd meg" ilyenkor megsimogatja..vagy "a kutyus hapciii nagyot tusszentett"-ilyenkor nevet.
2018. márc. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%

18 hónapos korában kezdtük a rövid történetekkel (A török és a tehenek, kis Bence, iciripiciri, stb.. )

Most 20 hónaposan már a Bogyó és Babóca is érdekli. Esténként diafilmeket is vetítünk neki. Kislány.

2018. márc. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!