Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsőde feladatai és lehetősé...

Bölcsőde feladatai és lehetőségei az esztétikai nevelés területén témakörben szeretnék segítséget kérni. Hogyan kezdjem, miről írjak?

Figyelt kérdés

#embernevelés #alkotótevékenységek #nevelés lehetőségei #esztétikai érzelmek kialkítása
2018. ápr. 2. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván erről a témáról. Ha kisgyermeknevelonek készülsz, csak tisztában vagy vele
2018. ápr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Már a legkisebbekben is kialakul az alkotás öröme, a kreativitás, a másfél éves már rajzolgat, gyurmázgat, ezt fejlesztheti nemcsak a szülő, de a bölcsőde is. Ide kapcsolódik a könyvek szeretetére nevelés, először kezdetleges formában: keményfedeles képeskönyv, böngésző, később a mesék, tv helyett vagy javára.
2018. ápr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elsősorban könyvekre,szakirodalomra gondoltam.Köszönöm.
2018. ápr. 2. 19:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi itt édesanyák vagyunk nagyrészt... Nem szakirodalomból tanultuk amit tudunk. Szerintem ne itt kérj segítséget! Nincs csoport társad vagy tanár akitől segítséget kérhetnél? Vagy írd be google-be és biztos feldob pár témát.
2018. ápr. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok bölcsődei gondozó, a szakmám minimális átfedést mutat a konkrét kérdéseddel (már vonatkozásban nagyobb az átfedés a bölcsődés korral), mivel óvodapedagógus vagyok.


Ennél fogva csak az a zenei nevelés kapcsán jutnak eszembe a két-háromhangos gyermegdalok, óvodai kiscsoportban is evvel indítunk.


Forrai Katalin: Ének az óvodában.


[link]


(A link borítója számomra ismeretlen, gondolom újrakiadás.)


E könyvben egyfelől értekezést találsz érthető nyelvezettel az óvodások (beleértve a 2-3 éveseket is) esztétikai-zenei neveléséről, másfelől gyűjteményes kötet énekes játékokból, dalokból, mondókákból.

2018. ápr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!