Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy 3,5 éves kislànyom nem szereti az apját?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 13. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi miatt gondolod, hogy így van?
2018. ápr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Amiatt, hogy sokszor ki is mondja, hogy “Nem szeretem Apát èn csak Anyát szeretem.”

Utálatos vele sokszor.

Csak akkor barátságos vele, ha a kis èrdeke ùgy kïvánja, pl én nem èrek rá, akkor jò apa is.


Olyan elkeserítô ez az egész:(

Fèrjem szinte depressziòs miatta, ma is mondta nekem, hogy ôt már nem szereti.


2 hònapja született meg a kistesò. Azòta katasztròfa a helyzet. Sajnos én sem ismerek rá sokszor.

De az apukáját elôtte sem szerette rajongással, de a tesò születése òta csak fokozòdott a helyzet.

2018. ápr. 13. 22:06
 3/12 A kérdező kommentje:

Már azon gondolkodom, hogy talán én csinálok valamit rosszul? Lehet, hogy rajtam mùlik?


(Én nagyon szeretem a férjemet, tehát mint példát ezt láthatja.)

2018. ápr. 13. 22:09
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanban én azt gondolom, hogy féltékeny rád, leginkább a figyelmedre és az idődre és mivel kimutatod mennyire szereted a férjed, így rajta vezeti le.


Ha őt "nem szereted" akkor ő sem fog szeretni valakit. Vagy valami hasonló.


De szerintem nincs olyan nagy gond. Próbáljatok valamit közösen csinálni. Próbáld a férjedre bízni a kisebbiket és te menj el sütizni a lányoddal. Érezze, hogy ő is fontos. Hogy rá is figyeltek.

És ha kell, akkor apával is privát programokra menjenek néha. Ha akkor is utálatos, akkor nem miattad csinálja.


Amúgy ezt megfigyelted? Hogy milyen összefüggések vannak nála? Ha egy légtérben vagytok hogy viselkedik és hogyan amikor csak egyedül valamelyikőtökkel?

2018. ápr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Féltékeny, majd kinövi. Meg kell vele beszélni az ő szintjén, hogy megértse, nincs oka rá + sok közös program csak az apjával, vagy éppen csak veled. Plusz türelem és ne csüggedjetek, biztos nem csináltok semmit se rosszul, ez életkori sajátosság.
2018. ápr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ez csak a testvérféltékenység. Mivel rengeteget foglalkozol a kicsivel, azt akarja, hogy vele is ugyanannyit foglalkozz, csak tőled akar mindent, mert osztoznia kell rajtad, a legfontosabb személyen, és emiatt nagyon ragaszkodik hozzád, nem éri be az apjával.

Nálunk is ez volt. Ha az apja adott neki egy pohár vizet, ordított, hogy "anya hozza, anyaaaaaaa" stb. A cipőt is csak én adhattam rá, csak én fürdethettem, stb.

Próbálj minél többet foglalkozni vele, és próbáld ezt a helyzetet a férjeddel is elfogadtatni, majd elmúlik magától, ha látja, hogy ugyanúgy számíthat rád mint régen. Nálunk úgy 6-9 hónap volt.

Mondanám, hogy olvass szakirodalmat a testvérféltékenységről, de én is vettem egy könyvet, de nem volt időm elolvasni, vagy energiám...

2018. ápr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szokott nekem is ilyet mondani a lányom. Mondja, hogy "nem szeretem apát, csak anyát szeretem", megkérdezem miért, átbeszéljük, vagy nem, ilyenkor mondom neki, hogy akkor én szomorú vagyok, vagy nem, de kb 10-20 perc múlva meg mondja, hogy "apa, nagyon szeretlek". Szöval nem kell ezt felvenni. Sokszor el se tud engedni, kicsit később meg jön az "apa, menj innen, hagyjál" duma. Gyerek, ennyi. Ja, a lányom is lassan 3,5 éves lesz, nincs tesó, se kicsi se nagy.
2018. ápr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez ebben a korban más gyerekekkel is előfordul. Kisfiam 5 éves, kb fél évig mondogatott ilyeneket, mostanában hagyta el. De attól ment apával is, szóba állt vele. Lányomnál is volt nagyon anyás időszak. Ráadásul Nálatok erre jön a testvérféltékenység is. Gondolom, emiatt még jobban anyás. Próbáljatok minél több időt mindketten kettesben tölteni vele.
2018. ápr. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!:)

Kicsit megnyugodtam:)


Akkor csak türelem és sok közös program kérdése..


És hàt igen, jòl látjátok, a másik gondunk az iszonyat erôs testvérféltékenység :( csak azt màr fel sem tettem kérdèskènt.

2018. ápr. 14. 10:30
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os, melyik könyvet vetted meg?:)
2018. ápr. 14. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!