Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kínos szókimondás ovistól,...

Kínos szókimondás ovistól, mit lehet mondani?

Figyelt kérdés
A kislányom ma (3.5 éves) leducizott egy csajt a rendelőben. Extrém kövér volt tényleg, az a kórosan elhízott típus, szegény lehet hpgy betegségtől, nem is biztis hogy tehet róla..szóval tök ciki volt...kapasbol raszoltam hogy ilyet nem mondunk erre jo hangosan megismételte:)) nyilvan lesznek ennel cifrabbak is (nem tolem vette, én nem mondok jelzokez senkire előtte, szerintem az ovoneni szokta mondani mert ő viszont az az aranyosan duci tipus es viccelodni is szokott vele) de nagyon kellemetlen volt. Mit lehet mondani hogy megértse, hogy senkire nem mondunk olyat hpgy budos/kover/alacsony stb amikor ő ugye igazabol nem is éli meg ezt a jelzőt még negatívként...hogyan értessem meg vele
2018. ápr. 19. 01:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%

De miért ne nevezhetne egy nagyon kövéret ducinak vagy akár kövérnek? Bejött ez a külföldi finomkodás vagy mi van? A gyerekek állítólag még őszintébbek...


S mi a gond az alacsonnyal? :O Ha valaki alacsony, miért ne lehetne azt mondani rá, hogy alacsony? Tény, nyilván az alacsony ember is tudja... A büdös más, azt értem, hogy nem akarod, hogy kikiabálja s erősen elbeszélgetnék vele, ha egy egészen enyhén teltet kövérezne le, de amúgy nem értem a felhajtást akörül, hogy nem szabad lekövérezni, pláne leducizni valakit, aki NAGYON kövér.

Bár én se tenném, hacsak nem az a téma, amikor egyszerű tényként közlöm.


De ha mégis zavar a dolog, biztos el tudod neki magyarázni, hogy ez zavarhatja az embereket s bántó s ő sem szeretné, ha ezt vagy azt mondanának neki. De ha neki mondják viccelődve, akkor lehet, hogy nem fogja megérteni, de én megpróbálnék rámutatni, hogy egy idegen füle hallatára akkor is más szavakat használunk, mint ismerősnél s számít az is, hogyan mondjuk... 3.5 évesen azért már megértheti ezeket is, mindenesetre én elmondanám s ha lejön neki, jó, ha nem, futok még egy kört.

2018. ápr. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Mondjuk mert nem illik, első? Sőt, kimkondottan bunkóság, pláne hogy sok esetben az ember nem is tehet róla.


Van olyan amit a gyerek nem szeret magán ? Mondd neki, hohy Katika, neked se esne jól, ha valaki azt mondaná, hogy nézd annak a kislánynak mekkora füle/orra/akarmilye van

2018. ápr. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
A gyerek ezt nem magától találja ki, nyilván ti is tesztek megjegyzéseket másokra.
2018. ápr. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Mesében is van mondjuk a kövér ellenőr karakter, ha jól emlékszem.


Ha nem ismer ilyen szavakat, akkor is tud sértő lenni. Az én gyerekem párhónapja lemadárijesztőzött egy hajléktalan férfit(látványosan megijedt tőle, jó hangosan felkiáltott és rámutatott).


Megúszni nem tudod, ha jól kezeled, annyira nem ciki. Ne azt mondd, hogy ilyet nem mondunk, mert ezzel erősíted benne, hogy ez tabu, és a duci nő is rosszul fogja magág érezni, hanem emelj ki más tulajdonságot az adott személyen, és arra hívd fel a gyerek figyelmét. Hajszín, ruházat mondjuk.

2018. ápr. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Én ezt mondtam ugyanilyen szituban:


Az emberek nem egyformák, a te hajad világos, apáé sötét, az én szemem barna, papának kék, van alacsony és magas, és a testünk sem egyforma. Mindenki más. De nem szokás hangosan beszélni a testalkatról kisfiam, a felnőttek sem csinalnak ilyet.

2018. ápr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Utolsónak adok igazat.

Az se jó szerintem, amit írt valaki, hogy mond te is, hogy neked se esne jól, ha neked mondanák, hogy nagy a füled, mert azzal csak felhívod a gyerek figyelmét - idejekorán - egy olyan testrészére, ami eltér az átlagtól és szépen te magad kialakítod az önbizalomhiányát, hiszen még a saját anyja is erre hívja fel a figyelmét.

2018. ápr. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hat nezd en lehet hogy tulkombinalom, de ha en lennek betegseg miatt kover, nem orulnek ilyet hallani, akkor se ga nem csunya szo es kicsi gyerek mondja...magamra venném mindenfele haragtartas nelkul, bantana. De en pl a terhessegemkor se postoltam fotokat mert egybol azokra az ismeroseimre gondoltam akiknek nem lehet gyerekuk....ezt most azert keverem csak ide hogy pl a terhesseg se negativ dolog megis lehet tolerans az ember masok fele....na de ezt egx 3.5 eves nyilvan nem ertheti es a no se haragudott rank, de akkor is kellemetlen lehet egy ilyen szitu.

Amugy egyszer utaztam a vonaton es egy kisgyerek elkezdett ram kiabalni hogy büdi néni....abazolut nem voltam budos, elotte zuhanyoztam pont, valoszinu valamit erzett vagy a mesebe latott, nem is nekem szolt valszeg, megis tok kellemetlen volt mert mindenki engem figyelt.az anyja meg az istennek ra se szolt volna....hat ez gáz sztem

2018. ápr. 19. 08:31
 8/15 anonim ***** válasza:
42%

Le kell szidni ha bunkon viselkedik. Miert irtal mosolygo fejet az utan, hogy megismetelte? Ezek szerint viccesnek tartod. Persze az, de ha nem akarod hogy ezt csinalja, akkor fegyelmezd, ne mosolyogj rajta.

A tulzott tolerancia se jo amit te kepviselsz, de az se amit a gyereked csinal. Es te leszel legjobban felhaborodva, hogy ha iskolaba megy es majd ot is kikezdik valamelyik elonytelen testi tulajdonsaga miatt.

2018. ápr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk is volt hasonló kínos szitu a fiammal 3.5-4.5 évesen, ő lefiúzott egy csajt és azt mondogatta nekem, hogy ha ő lány akkor miért vágat fiús hajat. Én annyit mondtam neki (a fiús hajú lány előtt), hogy senkit sem bántunk a külseje miatt, mindenki más, ez a normális, ha valakinek a rövid haj tetszik akkor azt tiszteletben tartjuk. Volt még más hasonló szitu is, így reagálom le, normálisan. Most 5 éves, volt hogy odasúgta! (mert tudta hogy hangosan nem mondjuk), hogy a néni duci, én meg visszasúgtam, hogy "tudod, hogy nem bántunk senkit, van aki ilyen van aki olyan", és tudja, látod, tanulja, hogy ilyeneket nem mondunk. Idő, kitartás, te is tanítsd arra, hogy nem bántunk senkit.
2018. ápr. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem kell, hogy téma legyen. Én határozottan Megmondtam, hogy mindenki másképpen néz ki, semki sem egyforma, így kell elfogadni.

Azóta sem illetett senkit semmilyen jelzővel.

2018. ápr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!