Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 nagyobb és egy pici újszülöt...

2 nagyobb és egy pici újszülött mellett hogy oldjátok meg az udvaron a kintlétet?

Figyelt kérdés
Van egy 4,5 és egy 3 évesem, illetve egy hete született meg a kistesó. Nem tudom hogy oldjam majd meg hogy a két nagyobb kint legyen ilyen jó időben az udvaron. Persze kint lehetnek egyedül de nem órákat, a kicsit viszont még nem vinném ki sok időre. Nem nagyon akar aludni max ilyen 20 30 perceket. A héten még a férjem itthol van de utána nem tudom mit csináljak. Vagy nem lesz baja a picinek ha dépelőtt is illetve délután is hosszabb időt kint van?
2018. ápr. 19. 05:28
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Elárulnád, hogy mi baja lenne?
2018. ápr. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom de még csak egy hetes
2018. ápr. 19. 06:37
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Ne legyen napon, szélben, és ne legyen minimális esélye sem annak, hogy felé repül egy labda/homokozólapát/fogócskázó nagytesó. A levegő nem árt neki. 😊
2018. ápr. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Nyugodtan kiviheted akár egy naposan is, semmi baja sem lesz, "legfeljebb" egésszégesebb, ellenállóbb lesz. NE tedd a tüzö napra, de ami ennél is fontosabb,. ne bugyoláls be sok ruhafélébe, mert ha túlmelegszik, az nagyon ártalmas a babára.


Az én fiaim - ikrek - kb két hetes koruk óta nappal alvást a teraszon aludtak (egy üvegtetö van fölötte, ezért seö nem tud beesni rájuk), és soha semmei bajuk sem volt ettöl. (csak éppen soha nem is voltak "megfázva"

2018. ápr. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Én biztosan kendőben magamra kötném, és akkor akár órákat is kint lehet úgy, hogy te garantálod (a közelségeddel), hogy semmi baja nem lesz: érzed a testhőjét, akár ringathatod, ha megébred anélkül, hogy a babakocsiz kellene tologatni (sőt, sok baba iszonyú jókat alszik az anyuka mellkasán, élvezik a természetes mozgás adta ringatást), véded a rovaroktól, szabad mindkét kezed, tudsz a nagyobbakkal foglalkozni, és nem utolsó sorban a legtöbb babának óriási igénye van a testkontaktusra, így ez adott lenne akár órákon keresztül.

Mindkét gyerekemmel babakocsiztunk, de hamar rájöttünk, hogy a kendőben nyugodtabban pihennek, így áttértünk arra, hogy a babakocsi a nézelődős sétára maradt (amikor már nem aludtak el azonnal, tudtak ülni, és élvezték, hogy nézelődnek).

Nálunk is nagyon pici a korkülönbség a két nagyobb között, amikor a kislányom született, nagyon hamar kendőbe került, és úgy játszóztam, mászókáztam, csúszdáztam a kisfiammal. Jó volt, így mindkét gyerek érezte a törődést: a fiammal remekül játszhattam, mert szabadok voltak a kezeim, a kislányom pedig szorosan hozzám bújhatott, és ha megébredt, szinte azonnal vissza is aludt.

2018. ápr. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Nalunk sok ilyen anyuka van a jatszon. Siman kihozzak a par naposakat is a nagyobbal.
2018. ápr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Nyugodtan kiviheted magaddal, nap és szélvédett helyen legyen. Amikor meg elalszik a kiságyában, kiviszed magaddal a bébiőrt, aztán ha felkel, felsír, nyöszörög, mész be hozzá. Ha kertes ház van, akkor nagyobb hatótávolságút érdemes venni, a miénk olyan volt, ami egyben volt a légzésfigyelő funkcióval is kötve, övemre/nadrágra felcsatoltam, aztán ha helyzet volt mentem. Ugyanannyi a kertből beérni, mint a konyhából/fürdőből teszem azt, hacsak nem több hektárnyi birtokotok van. A friss levegő jót tesz neki, nincsen semmi ami indokolná, hogy ne lehessen kint tartósan tiszta időben a gyerek, nem a Nagykörúton van a házatok, hogy a szmog vagy bármi ártalmas lehetne.
2018. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
3. gyerkőc, szerintem ne féltsd ennyire... A napokban olyan jó idők voltak és lesznek is, hogy kár lenne egész nap a szobában tartani a babát. Vidd ki, semmi baja nem lesz még ha egész nap kint is van.
2018. ápr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Kérj segítséget a nagyiktól, neked lehet hogy feküdnöd kellene még. Ha van rá keret fogadjatok valakit aki segít. A picinek nem lesz baja, de te nem biztos, hogy tudsz rohangálni a 3 éves után.
2018. ápr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én szerencsére most is hamar felépültem már nem fáj a hegem.
2018. ápr. 19. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!