Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy kezelitek az eltanult...

Ti hogy kezelitek az eltanult "rossz" dolgokat?

Figyelt kérdés

Sikerült 3 év alatt viszonylag veszélytelenül megtanítani játszani a gyerekem, erre nemrég belefutottam két piszkosul veszélyes dolgokat csináló kissrácba a játszótéren.


Többen csúsznak együtt, hason csúsznak, kilengenek 2 méter magasban a korlátnál kihintáznak fogódzkodva, felmásznak a hinta láncán, az utolsó pillanatban állnak félre a hinta és a csúszdázó útjából, nem várják meg a mászót, hanem felmennek mellette, vagy játèkból hátra lépnek egyet, ha jön mögötte, mindeközben visítanak irgalmatlan hangerővel.


5 és 6 évesek.


Az én gyerekem egyből kapott a dolgon, rohant utánuk, mászott és lengett volna, hát haza kellett hoznom, miután a két kissrác nagymamája(vagy idős anyukája, 50 körüli hölgy)csak annyit mondott, hogy milyen gyorsan tanul a gyerekem.


Nem akartam, hogy így viselkedjen, próbáltam a nekik szabad, neked nem taktikát, de nem jött be, ráadásul le sem mert csúszni miattuk, mert a csúszda vége elé álltak üvöltve.


Odaálltam, próbáltam a rendesen játszós szabályokat mantrázni, de nem jött be. Olyan rémesen tehetetlennek éreztem magam, és elkapott a kellemetlen érzés, hogy ez csak a kezdet, mennyi minden rosszat tanulhat még el.


Bölcsiből már megtanulta az erőszakot(harapás, lökdösés, ütés), ezt is hónapokba telt visszaszorítani és még most sem múlt el nyom nélkül.


Mielőtt hazajöttünk ráadásul kiszaladt a számon az "ők rossz gyerekek, neked nem szabad így játszani" is, pedig korábban sosem használtam ezt a szót.


Nem tudok mit kezdeni ezzel, nem tudom úgy tanítani, hogy ne becsméreljek másokat, hisz veszélyes hülyeségnek tartom a viselkedésüket, pláne kicsik közt, de mégsem uszíthatom mások ellen..?


Ki mit mond a gyerekének ilyenkor?


2018. ápr. 19. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Nem tűnnek rossz gyerekeknek azok, hanem te vagy túlóvó paramami.

Az én 5 éves lányom is szokott hason lecsúszni, korláton lógva kapaszkodni stb. Ez nem rossz viselkedés, hanem életrevaló elevenség.

Azt kell megértened, egy 3 éves nem képes olyan dolgokra, mint egy 6 éves, ettől függetlenül ő is szeretné utánozni a nagyokat.

Terelgetned kell a helyes irányba vigyázva rá, ám a köré épített burkodat pukkaszd ki.

2018. ápr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az igazat, hogy egy jól nevelt kisfiú. Elmagyarázom miért veszélyes amit csinálnak, nem szabad másokat megijeszteni, bántani vagy lelökni a mászón. Azt is elmondom milyen veszélyes ha nem kapaszkodik pl

A játszón ha megjelenik az akitől rosszat tanul elterelem a figyelmet megyünk fagyizni, vagy labdázni esetleg másik játszóra. Sajnos nem lehet mindentől óvni de ez pont az ahol kell mert baleset veszélyes magára de másokra is.

2018. ápr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk nem téma mások viselkedése valahogy. A játszotéren alapbol ott vagyok vele, még magátol hintázni sem tud, nemhogy égig lengeni, mászásnál alapbol ovatos még nekem kell biztatni is, inkább amiket utánoz, a magasabb épitményeken az eszeveszett ugrálás rohangálás de magasak a falak, nem tud kiesni/leesni, max elesni. Le pedig eddig nem szakadt egy függőhíd sem.

Az oviban pedig korabeliekkel van és 3-4 évesen nem az 5-6 évesekkel marhul mert egyencsoport (nem vegyes)az udvarrész is fel van osztva korosztályokra.


Nálunk az utánzással ott vannak a bajok amikor barátnőm/rokon pl köpködős, sikongatos, lökdösődős gyerekét kezdi majmolni es ez a stilus is nehezen koptathato ki. Néha elgondolkodom hogy az én gyerekem két évesen is értelmesebb volt, ő nem köpködött és lökdösött ésnem röhögött idiotán, pedig igazi eleven kisgyerek, erre 3-4 évesen ragad rá a kisebbektől.

Hanyagolom is a kisebb gyerekes anyukákat barátságokat egy ideig. Néha néha elmegy találkozni de annyi elég is nekem az "érdekes" kisebb gyerekeikből.

2018. ápr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En is ugyanigy nottem fel, sot szerintem te is. Nagyon ra vagy porogve, kicsit hagyd elni.
2018. ápr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!