Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 4 éves lányom mindennap...

A 4 éves lányom mindennap üvöltve, sírva megy oviba. Mit kéne csinálni hogy ezt hagyja abba?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 20. 06:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok lelki ok állhat e mögött.

Meddig sír még te ott vagy?

Mert akkor ez a ,,műsor,, csak neked szól.

Nálunk is ez volt.Mikor ezt elárulta nekem az óvónője,hogy amint elmegyek befejezi,már úgy mondd tudtam kezelni.


Kerdezd meg az óvónőit meddig tart ez a hisztije,bántja e valaki az oviba.vannak e konfliktusai napközbe?!

2018. ápr. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Ismeros fia ugyanez. Az oviban egy percig csinalja, aztan minden rendben. Ott senki nem bantja. Otthon viszont rengeteg a zur naluk.
2018. ápr. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem biztos hogy otthoni zűrok a forrasi,hiszen pont ebben a korba vannak.

egyes voltam.

2018. ápr. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
És ilyenkor te mit reagálsz? Babusgatod, fűt-fát ígérsz, nagy figyelmet kap cserébe? Mert akkor egyértelműen neked szól a “műsor” élvezi amit jutalmul kap, és nem is fogja egyhamar befejezni.
2018. ápr. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért beszélgess vele,egy nyugodt helyen,pl.hétvégén a játszótérén és kérdezd ki,hogy mi van az oviba,mit szokott csinálni,kikkel játszik stb. Az is lehet,hogy pl.bántja egy másik gyerek,vagy megijesztették valamivel,bármi lehet,akàr egyszerű hiszti is,de azért tudd meg hogy pontosan mi van.
2018. ápr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha én elmegyek még szokott sírni utána abbahagyja aztán megint elkezdi
2018. ápr. 29. 11:38
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Az én lányom soha nem szerette meg az ovit, bár fokozatosan otthonosabban érezte magát, bárki kérdezte, hogy szeret-e oviba járni, mindig azt válaszolta, hogy nem. Az, hogy egy idő után abbahagyja, jelentheti azt is, hogy belátja, nincs értelme tovább sírni. De ha minden reggel megy a hiszti, egyértelmű, hogy nem szeret oda járni. 4 évesen még változhat, nálunk is sokáig tartott a beszoktatás, sajnos sokat volt beteg az elején, minden kimaradás után nehéz volt újra visszaszokni. Te hogy látod, mi lehet az oka? Karakterdolog is, ha a lányod introvertált vagy ha a csoport túl erős, összeszokott vagy van egy-két kötekedő. Ha az óvónőkkel nem jön ki, akkor megoldás lehet a csoportváltás. Én nagyon komolyan veszem, mert szerintem ezek az első tapasztalatok mély nyomot hagynak benne, ha később újra idegen helyen kell beilleszkednie. Amit írsz, nagyon kevés. Milyen az ovi, milyenek a gyerekek, meddig marad? Milyenek voltak a beszoktatás körülményei? Mennyit betegeskedik, stb? Szerintem ha végigmész ezeken, te is rájössz, mi lehet a gond. Esetleg te nem tudsz nagyon elszakadni tőle és ezt érzi rajtad? Te nem hagyod ott szívesen?
2018. ápr. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sír vagy hisztizik?-mert szerintem nem mindegy.

Mit szokott mesélni az oviról?

Mit mond miért nem akar ottmaradni?

2018. ápr. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Ahogy én kezelem es egyből hat

A reggelek nem telnek rutinosan (fogmosas öltözes es ovi), hanem még átbujhat az ágyamba, szeretgetés, reggeli kakao

Ha nyafog hogy nem akar oviba menni, egyből azzal valaszolok nem is oda megyünk, hanem boltba turorudizni, kubuzni, es csak utána ovi. Ez mindig hat.kapásbol jobb a kedve

Lefekevésnél legtöbbször megbeszeljuk hogyan értékeli a napot mi volt vicces mitol volt szomoru


Az ovirol mindig pozi hangnemben beszelek, felhozom a pozi elmenyeit, kedves kistarsait mennyire várták, ölelve fogadták es ő is milyen kedves velük.

Soha nem hangzik el negativ kicsenges pl nem fenyegetőzöm hogy beviszlek az oviba ha rossz vagy, vagy olyan sincs hogy ugy adn elo az ovit hogy birja ki megyek erte, kitartas, mintha szenvedni adnám be hanem biztatom hogy örüljön hogy addig is jatszhat a kisstarsaival, csuszda, homokozo minden van az a gyerekek birodalma, stb


Emlegetjuk az ovoneniket pl gyumolcsnapra ő maga adhatja át amit hoztunk, es olyankor olyan büszke magára vagy amikor tudom pl tornaora lesz, akkor is biztatom hogy már olyan nagy ovis vagy hogy már tornaorán is lehetsz mint a bogyo babocában bogyoék.


Alapvetoen sok ovis mesét is olvastam neki ill bölcsis is volt amire szintén készitettem előre is a játszóbölcsivel 8 hos korátol.


Mivel kerdezo nem irt hátterer igy általánosságban irtam le nálunk hogyan kezelhető hatékonyan az hogy az ovival ne legyenek ellenérzései.

De az talány, hogy a kérdező hogyan mesélt az ovirol mik a hatterek vannak e családi zűrök vagy szimpla jatszoteren feltalalja e magát közössegben gyermeke, megy e a beszedkommunikacio jol, kialakult e bizalmi kapcsolata az ovonokkel, mik a kedvenc dolgai bent mik frusztraljak, beszélgetnek e a naprol ill a gyerek maga Bármiről akár egy meserol amiben megmutatkozik itt ott az ovis tapasztalása, pl gyermekem amikor a kisasztala tetejére áll egyből ovonőt kezd utánozni pl fennhangon büntetésbe küld engem ilyenkor belemegyek a jatekba es szépen kérdezgetem, miért vagyok büntiben, ott mit kell csinálni, meddig tart, utána játszhatok e, es a válaszaibol tudom hogy ha büntetnek is bent, de az nem tart addig hogy már szenvedjen kinlodjon is hanem pl csak kicsit leültetik gondolkodni es utana játszhat.


Igazábol figyelni kell a gyerekre, ugy alapbol tudni, általában miktől tart,hogyan szokott oldódni, milyen közössegben a viselkedese erzelmei, bizik e másokban, a világban, a szüleiben, stb

2018. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
En azzal kezdeném hogy a reggi rutinon változtatok, mert legenyhébb esetben fáradt nyűgös csak (érdemesebb hamarabb altatni),en egy időben énekelgettem neki a jo reggelt itt a tej dalt, megesett hogy be is tettem a zenét és az már eleve jo ha eleve mosollyal kel, mert kihat a napra
2018. ápr. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!