Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam 3 éves, és már nagyon el van vadulva. Egyszerűen nem hallgat ránk. Szépen csúnyán minden módon kérem,fegyelmezett,de nem érdekli. Enni nem akar, annál többet rohangál. Ordít mindenèrt , ránk vág. Földre dobál mindent , össze töri a játékait. Olyan mintha egy nagy méreg bomba lenne. Mit tegyek? Már nagyon ki vagyok és nincs türelmem.


2018. ápr. 20. 13:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
8%

Kérj (szak)segítséget!

Türelem nélkül esélytelen.

2018. ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Dackorszak. Ismerősöm télen fürdés után kérte, hogy hamar oltozzon fel de a lanya vetette le magáról még azert is. Erre azt a feltetelt kapta, hogy elszamol 3ig és ha nem kezd öltözni, kirakja 10percre igy a hidegbe. Azt hitték csak bloffol. Kovetkezetes maradt, kirakta. Igaz 2-3percre mert megijedt a kicsi hogy ez tényleg megtortenik és amugy nem szerette volna ha futnak a kórházba. De oké, keményen hangzik igy a sztori, de hidd el, néha meg kell mutatni ki a főnök. És következetes maradni.
2018. ápr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Azt nem hagynám, hogy megüssön, visszaütnék. A játékait tönkreteszi? Nem kap többet és az értékesebbeket elvenném tőle, aztán játsszon két játékkal ha ez megéri neki.
2018. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Elviheted nevelési tanácsadóba, ott elbeszélgetnek veled részletesen, vizsgálják (játszanak vele) a gyereket, aztán tudnak tanácsot adni, hogy a te kisfiadat milyen módon lehetne kordában tartani :)
2018. ápr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szinte minden ismerősöm ezeket tanácsolta. Viszont ,ha nemet mondok neki valamire vagy elveszek tőle valamit stb addig ordít,míg ki nem borít és én is veszekszek. Na ezt hogyan kezeljem? Hogy higgadt maradjak és betartsam amit elkezdtem vele?
2018. ápr. 20. 15:31
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg ne kapd fel a vizet :) mert akkor a gyerek mégjobban felhergeli magát! Ên 2 gyerek mellett már annyira lenyugodtam, nem lehet felidegesíteni, komolyan :D te is belejössz. Egyszerűen tartsd észben, higgadtnak kell maradni, akkor is ha üt, ha ordít, ha letêpi a csillàrt, MINDIG! És következetesnek lenni, mindig betartani a szabályokat, egyszer sem megszegni!
2018. ápr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Önuralommal.

Erre mást mit lehetne írni?

Nevelni nehéz. Dackorszakossal külön nehéz. De nem lehetetlen, ráadásul kifizetődő.

Minél következetesebb vagy, minél nagyobb türelemmel kezeled, annál könnyebben átvészelitek ezt az időszakot.

2018. ápr. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%

Ja, bocsánat, hogy hogyan?

Hát... Mindig arra gondolok, hogy amúgy mennyire aranyos és ez neki is rossz és amúgy sem csinál életbevágóan borzasztó dolgot! :)

2018. ápr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Igyekszem , ahogy eddig is tettem :) Néha kell egy kis löket, vagy egy kis töltődès. Azt elfelejtettem írni,hogy van egy kis tesó is, és kicsit nehéz most,mert a férjem sokat dolgozik, és rajta kívül nincs segítsègem. De próbáljuk úgy csinálni a dolgokat, hogy mindenre és mindenkire legyen idő. Össze kapom magam és minden rendben lesz.
2018. ápr. 20. 20:17
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Hát a lényeget kifelejtetted: van egy kistesó! Így már érthető, hogy miért tombol ennyire. Tesóféltékenység, meg mindenféle feszültség, ami a megváltozott helyzettel együtt jár. Olvasgass rengeteget a témában! A kisfiad viselkedése abszolút érthető, természetes reakció. Próbáld megérteni őt!
2018. ápr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!