Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem veszik fel a kiszemelt...

Ha nem veszik fel a kiszemelt oviba, akkor pótfelvételi van?

Figyelt kérdés
Most hétfő-kedd a beiratkozás. Kinéztünk egy alapítványi ovit, de úgy tudom,oda mindig túljelentkezés van. 1 utcára van a körzetis állami ovi, oda úgy tudom muszáj felvenniük. Szóval ha elmegyünk a kiszemelt oviba beiratkozásra, akkor gondolom csak később küldenek egy papírt, hogy felvették-e vagy sem. Ha nem, akkor hogy kell a másik oviba beiratkozni? Mi van, ha közben ott is telt ház lesz? Hogy megy ez ilyenkor?
2018. ápr. 20. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Ezt nem így kéne. Jelentkezzetek az államiba is most, legfeljebb visszamondjátok.

A körzetes se köteles ugyanis felvenni, ha több oviköteles gyerek van a körzetben, mint a felvehető létszám.

2018. ápr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja, pontosan úgy van. Sokan keverik a három éves kortól kötelező oviba járást a felvételi kötelességgel.
2018. ápr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy belekontarkodok, de en a teruleti oviba iratom. Ha nem veszik fel mert nincs eleg hely, akkor nem kezd ovit? Mert mashova nem megyunk beiratkozasra.
2018. ápr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3, nálunk ezért kell minimum 2, max. 3 intézményt megjelölni és még így is elófordulhat, hogy nem veszik fel, mert a város egyes részein több gyerek van, mint férőhely. Ilyenkor lehet fellebbezni, illetve a jegyző kijelöl egy intézményt, ahol mindenképpen fogadják, ha oviköteles. De ez lehet a város másik felén is.
2018. ápr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is többet lehetett jelölni a jelentkezéskor. Az van, ha lecsúszol a körzetesről, mert pl beteltek, akkor a jegyző jelöl ki neki ovit, ahol van hely.
2018. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
A körzetes oviba is a kijelölt napokon lehet beíratkozni, utólag nem. Mind a kettőbe irasd be egyszerre. Körzetesnek kötelező felvennie, ha aug. 31-ig betölti a 3-at. Helyhiányra sem utasíthatja vissza, max. a jegyző kijelöl egy másik óvodát. Olyat is szoktak, ha egy óvodánal van tagóvodája, akkor abba veszik fel a gyereket, ha már a beiratott intézménybe nincs hely. Aug. 31-ig betöltött 3 éves gyereket mindenképp felveszik legalább 1 óvodába!!
2018. ápr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

"Körzetesnek kötelező felvennie, ha aug. 31-ig betölti a 3-at."


Nem igaz.


"Helyhiányra sem utasíthatja vissza"


Dehogynem! A törvényileg meghatározott maximum létszám felett nem vehet fel gyereket.


"Aug. 31-ig betöltött 3 éves gyereket mindenképp felveszik legalább 1 óvodába!!"


Ez az egy igaz.


Egy óvodai dolgozó.

2018. ápr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
alapitványi ovi nem köteles felvenni ,ha nincs hely ,az állami ovikba viszont beíratnám mindenkép mert ott keresnek helyett,mindenkép .
2018. ápr. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es, kár, hogy az értő olvasás nem erősséged. Írtam, ha nincs hely, akkor a jegyző jelöl ki óvodát. Igen, köteles felvenni és a szülő fellebbezhet, ha nem veszik fel a gyerekét. Egy gyermeket nem érhet sérelem. Mi alapján döntik el, hogy ezt a körzetes gyereket nem vesszük fel, azt meg igen. Azért mert egy gyerek augusztusban tölti a 3-at, nem májusban, nem lehet hátrébb sorolni. Sérti a személyi jogokat! Az önkormányzatnak kell helyet biztosítani önkormányzati oviban, a körzetes gyereknek! Szülők, ne hagyjátok magatokat. Sok gyereket vesznek fel ovikba, akik nem is körzetesek, de protekciójuk van, vagy borítékba fizetnek a vezetőnek v. bejelentik ismerőshöz, hogy a gyerek a kinézett oviba járjon. Nézzetek utána, hány nem körzetes gyereket vettek fel ilyen furmányok miatt, ha a ti gyereketeket nem veszik fel helyhiány miatt! Anno velem is eljátszották, csak ismertem olyat, aki a szomszéd faluból hozta az ovinkból a gyerekét, mert városi oviba akarja járatni. Minket meg körzetesként visszautasítottak. Felajánlották a város másik végén levő ovit, meg a szomszéd falu oviját. Én meg mondtam, persze, onnan meg a körzetes ovinkba hozzák a gyerekeket, csak mert protekciója volt. Mikor szóvá tettem, meg megírtam a fellebbezést, hirtelen lett helye a gyerekemnek. Nahát. Nagyon furmányosak vagytok ti óvodai dolgozók, tisztelet a kivételnek!! Persze magán, egyházi ovikra nem vonatkozik a kötelező felvétel. Úgyhogy ne hagyják magukat azok a szülők, akiknek a gyerekét nem veszik fel a körzetesbe, mert tuti van olyan gyerek, nem egy, nem kettő, aki nem körzetes és felvették!! Ja és azért sem utasíthatják vissza, mert nem lesz teljesen szobatiszta!! Ez is jogszerűtlen. A mi ovinkba járnak pelenkások, ugyanis mehet, ha betöltötte a 3-at aug.31-ig!!! Sok óvoda hivatkozik erre, mikor visszautasítja a gyereket. De, 2014. jan. 1-től mehet a nem szobatiszta is oviba!! Ezt az óvodavezetőnk mondta szülőin, ugyhogy nem kell a kifogás. Ne hagyjátok magatok, mert rengeteg a csalás!!! Mindegy, ha lepontoznak, ez akkor is így van. Miért vinnétek messzebb oviba, ha a körzetesbe is járhat, hiszen ugyanolyan joga van oda járni, mint annak a gyereknek, akit felvettek. Mi alapján döntenek? Szem-, hajszín-, milyen kocsival jár apuka, mennyit fizet? Ne hagyjátok magatok!!
2018. ápr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!