Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az apja nem neveli a gyereket,...

Az apja nem neveli a gyereket, egyre gyakoribbak emiatt a veszekedések. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A férjem egyszerűen nem neveli a gyerekünket. Nagyon szereti, szeret vele lenni, de képtelen a legkisebb szigorra is. Gyerekkorában sokszor verték, emiatt átesett a ló túlsó oldalára és ő mindent megenged, csak a legkisebb bántódása se legyen a gyereknek. Nyilván a verés ellen vagyok én is, engem nem vertek, de már megőrülök attól, hogy normálisan rászólni se tud a gyerekre. Már 3,5 éves lesz a lányunk, elég eleven, huncut rosszaság, amúgy okos gyerek, de nyilván határokat kell neki szabni. De férjem ezt nem csinálja, végső esetben aranyosan megkéri, hogy ezt azért nem kéne... gondolhatjátok mennyit ér. Amúgy meg csak nevet rajta bármit csinál a gyerek,meg mondogatja, hogy mennyire cuki. Most már kezd felhagyni a karmolással, ütéssel, de nem rég még nagyon csinálta, ha nem tetszett neki valami, férjem erre kb. semmit se lép. Ma a gyereknek az volt a vicces, hogy a taknyát bele akarta fújni az én ruhámba. Én persze nem hagytam, de férjem szerint ez is aranyos volt... Úgy érzem megőrülök, hogy nem érti meg, hogy fontos lenne, hogy ő is nevelje mert én ehhez kevés vagyok. Ma már nagyon kiborultam és megsuhintottam a gyerek fenekét, erre persze én voltam mindennek elmondva. Én is sajnálom, hogy idáig jutottam, de már nagyon kész voltam. Fura,de nem is főként a gyerektől, hanem a férjemtől. De látszik, hogy a gyerek is frusztrált emiatt a helyzet miatt, de nem hajlandó észre venni.
2018. ápr. 21. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Ülj le a férjed fel és nagyon komolyan beszélj vele arról hogy azzal ha nem szab ésszerű határokat a gyereknek és mindent megenged, rosszat tesz a lányoknak. Rosszat pedig biztos nem akar.. Mondd el neki higy csinálja, saját rossz élményei miatt szerintem nem tudja hogy mi az ami még belefér és nem túlzott szigor.
2018. ápr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a felelősség alol akarja kivonni magát, neki nagyon is kényelmes az hogy a nevelés hálátlanabb oldalábol nem kér, erre hiszik néha azt a gyerekrk hogy apa játszotars anya pedig maga a szigor és kialakulhat egy téves képük is a családrol
2018. ápr. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A multja csak duma szerintem. Ő örül hogy a nehezebb rész a te nyakadban van.


Amugy a gyermekek az mellett érzik a biztonsagot is aki vigyáz rájuk és segiti őket a tarsadalomba is beilleszkedni azzal pl hogy zsepibe fujunk orrot. A másik nem latja el szülői feladatát. A szeretet nem az amikor csak jatszani vagyunk képesek és csak a joban veszünk részt, hanem ott vagyunk akkor is ha a helyes utra kell terelgetni, amikor megtanitjuk jol jatszani az életben.

2018. ápr. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Miután megnyugodtatok mindketten, próbálj magadnak csinálni egy délutánt/délelőttöt/bármikor legalább egy órát a férjeddel kettesben, amikor nem kell a gyerekre figyelni és őszintén beszélhettek egymással. Valahogy meg kell próbálni elmondani neki, hogy a gyerek nem csak egy cuki aranyos kis valami, aminek szeretet kell, ebben a korban a legfogékonyabbak a környezetükre, és ha otthon azt látják, hogy következmények nélkül üthet, karmolhat, satöbbi, akkor közösségben is ezt fogja csinálni, mert az lesz neki a természetes, hogy szabad. Éppen ezért érzelmileg sérülni fog, mikor rájön, hogy nem, és szembesül olyan követkeményekkel, mint a társai által történő kirekesztettség. Ne várjátok ezt meg, próbáld meg valahogy megértetni a férjeddel, hogy mindketten kelletek ahhoz, hogy miután a gyerek közösségbe kerül, annak építő része legyen, mert ez a közösség fogja a későbbiekben legnagyobb részben formálni őt.
2018. ápr. 22. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben a legjobb az lenne, ha pár napra kettesben tudnád őket hagyni. Rokonlátogatás vagy hasonló. Ha nem megoldható, akkor estig vond ki magad.

Így a férjed is tapasztalná a saját bőrén, hogy miért rossz mindent ráhagyni, és kénytelen lenne rászólni. Úgy marha egyszerű, hogy ha nevelni kell, akkor ő kivonja magát, és te legyél a gonosz, aki rászól.

Egy dolog, hogy a gyereknek ez mekkora károkat okoz, de ilyen konfliktusra nem egy házasság ráment már.

2018. ápr. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a férjedet, hogy akkor sem szólna rá, ha ki akarna rohanni az útra vagy egy drótot bedugni a konnektorba? Beszéld meg vele, hogy ha nem tudja elérni, hogy a gyerek adott esetben pontosan azt csinálja, amit ő mond, annak komoly következménye is lehet. Tegnapelőtt olvastam, hogy meghalt egy ötéves kisfiú a következőképpen: tűz ütött ki a lakásban. Az anya a karjára kapta az újszülött csecsemőjét, kézen fogta az ötévest és elindultak az ajtó felé. Az anya elengedte az ötévest, hogy ki tudja nyitni az ajtót. Ekkor a kisfiú beszaladt a szobájába. Az anya hiába kiabált utána. Súlyos döntést kellett hoznia: vagy visszamegy az újszülöttel a karján a házba az ötévesért vagy kimenekül. Az utóbbit választotta, mert első esetben biztosan meghaltak volna mindhárman. Így ő és a csecsemő életben maradtak. Meséld el ezt a történetet a férjednek, talán megérti, hogy kell lennie legalább három-négy olyan utasításnak, aminek a gyerek minden körülmények között engedelmeskedik, mert az élete múlhat rajta. Amúgy egyetértek az előttem szólókkal, az apa jelen esetben a könnyebb utat választja, de hosszú távon ez biztosan rossz.
2018. ápr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!