Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy érdeklődjek sértődés...

Hogy érdeklődjek sértődés nélkül a gyerekről?

Figyelt kérdés
2 éves 2 hónapos kis családtagról van szó, akivel kb 2-3 hetente találkozom. Járni kb másfél évesen kezdett úgymond stabilan. Ez még teljesen rendben van. Viszont beszélni egyáltalán nem tud. Konkrétan nem ad ki semmilyen hangot (síráson kívül persze). Se gügyögés, se hangutánzás, se szófoszlányok, semmit se. Az igen-nem kifejezést sem használja, fejrázással sem. A szülők viszont sértődősek, így elég kényes témának érzem a gyereknevelést szóbahozni. Mégis akkor hogyan kérdezzek rá, hogy miért nincsenek fejlesztve a képességei a gyereknek? Nem oktatni szeretném őket egyáltalán, csak érdekelne, hogy tanítgatják-e egyáltalán bármire...kérnek-e tőle bármit is, hogy megcsináljon. Mert ilyet sosem hallottam/láttam tőlük. Maximum annyit, hogy "gyere ide".

2018. ápr. 23. 10:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
80%

De, oktatni akarod őket.

Miért nem csak szimplán mosolyogsz, és nem kérdezel?

Miért kell feltétlenül beleavatkoznod? Szeretnéd megváltani a világot is?

2018. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
79%

Hú, mennyire látszik, h nincs gyereked. :)

Ez nem egy kutya, akit idomítani kell, ,,gyere ide, ül, fekszik", stb.

Valószínűleg a szülők is aggasztónak tartják, de az a nagy helyzet, hogy 3 éves kor alatt sok helyen még a fejlesztők sem foglalkoznak vele, egyrészt pont azért, mivel nem beszél, így egy esetleges felmérésnek is pont ez az akadálya. Másrészt meg vannak ilyen gyerekek, akik később kezdenek el beszélni és ugyanúgy behozzák a lemaradást később. Ismerősöm kisfia 3 éves kora előtt 1 hónappal kezdett el beszélni, de rohamosan fejlődött, egy pár hét alatt annyira haladt, hogy már szinte folyékonyan beszél.

A másik, h ezt nem igazán fogod tudni sértődés nélkül ,,intézni", mert egyrészt jogos a sértődésük, hisz az ő gyerekük, az ő kompetenciájuk, elsődlegesen az ő dolguk ezzel törődni és nem egy kívülállónak, még ha családtag is vagy és még ha a jószándék is vezet.

2018. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:
De tudtam, hogy egyből ellenségeskedő lesz a válasz... Nem beleszólni akarok, eggggyáltalán. Csak érdekelne, hogy foglalkoznak-e vele eleget, mert nem látszik a gyereken.
2018. ápr. 23. 10:17
 4/61 anonim ***** válasza:
93%

NEm a te dolgod ebbe beleszólni, márcsak azért sem, mert nem tudod, mit tesznek esetleg a gyerekkel, a gyerekért, csak nem szivesen hozzák mások tudomására.


Ha a gyerek tényleg le van maradva, akkor a kötelezö orvosi vizsgálaton úgyis észreveszi az orvos és majd ö intézkedik,neki ugyanis erre joga is van, meg kötelessége is.

2018. ápr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:
Azt azért hozzátenném, hogy anyukának első gyereke és az orvotól már megkapta, hogy túlságosan babaként kezeli még mindig.
2018. ápr. 23. 10:19
 6/61 anonim ***** válasza:
66%

Jó, most már látszik, hogy csak beleszólni akarsz, rosszindulatból!

Szerintem csinálj magadnak gyereket és majd őt idomítsad ahogy akarod, a máséról meg szálljál le!

2018. ápr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:
Nem csalódtam az oldal felhasználóiban. Köszönöm a válaszokat!
2018. ápr. 23. 10:26
 8/61 anonim ***** válasza:
94%
Valoszinuleg kicsit visszamaradott a gyerek es a vedono, gyerekorvos mar reg tud rola. Biztos probaljak neki a legjobbat adni a szulei is. Semmi szukseg a beavatkozadodra. Inkabb dicserd sokat, beszelj hozza, jatsz vele.
2018. ápr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen sokat vagy velük vagy az anyuka mesél neked? Az én fiam is máshogy viselkedik, ha van velünk valaki, kell idő neki míg feloldódik.
2018. ápr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:
Elég nehéz úgy játszani vele és beszélni hozzá, ha anyukán csüng (aki le sem teszi ha nem muszáj) plusz nem köti le semmi a figyelmét. Ha hozzászólnak elszalad sírva.
2018. ápr. 23. 10:36
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!