Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Munka után játszotér? Hogy...

Munka után játszotér? Hogy csinálják a dolgozo anyák?

Figyelt kérdés

Én kb 16:30-17 körül megyek a gyerekért, kb 20-30 perc vele az ut gyalog haza, gyakran bolt utközben, tele vagyok pakkokkal. Otthon kb este 7 vacsi,fürdés stb, este 9 alvás.


Nekem munka után energiám sincs játszotetezni, de mindig tele vannak a játszoterek de a ruházatbol itelve nem ugy néznek ki a szülők mint akik munkábol mentek (polo, melegito, leggings)


Csak furdal a lelkiismeret hogy en munkábol boltbol, gyereket ovibol felvéve nem tudok a játszora bemenni, mert haza akarok menni.

Mások hogyan csinálják akik dolgoznak?


2018. ápr. 24. 08:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%
Munkahelyen indulás előtt át lehet öltözni anyukába. 😊 A bevásárlást nem tudja a férjed csinálni hazafelé? Akkor azt az időt, amit a boltra szánnál, lehetne a játszótéren tölteni.
2018. ápr. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

Házunk előtt van a játszótér (sajnos most fogják elbontani), nem nagy kunszt belépni hazafelé menet.

Most nem dresscode-os munkahelyen dolgozom, a farmer pedig abszolút játszótérkompatibilis, de a játszó közelsége miatt lenne lehetőség átöltözni is.

2018. ápr. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%

A családi munkaszervezéssel van gond.


Egyrészt ne minden nap menj boltba - teljesen fölösleges, hetente (hétvégén) egy nagyobb bevásárlásal meg lehet oldani. Olyasmi nincs, amit minden nap frissen kellene venni.


Hét közben esetleg egy plusz bevásárlás még lehetséges, de ezt a gyerek apja is meg tudja csinálni egyedül, nem kellesz hozzá te.


A munkahelyen vegyél fel valami lazább öltözetet (farmer vagy egyéb nadrágféle + könnyü blúz vagy póló) és hazafelé menjetek a játszótérre fél órára. Neked is jót tesz, ha ennyit lazítasz és nem a munkahelyi mókuskerékböl az otthoniba ugrasz bele. Ugyanis neked is jár valamennyi kikkapcsolódás, szabad levegön töltött idö, nemcsak a gyereknek.


Az otthoni munkákat sem neked egyedül kellene elvégezni, hanem az apával megosztva. Ez nem feltétlen azt jelenti, hogy minden munkát feleztek, hanem adott esetben van, amit te, van, amit az apa végez - de természetesen nem úgy, hogy a házimunka a tiéd, a fünyírás meg az övé (föleg lakásban élve XD), hanem a házimunkákat osztjátok el.

2018. ápr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom mi a feneert kell jatszoterre vinni egy gyereket este 5kor amikor reggeltol estig gyerekek kozott, udvaron van! A legtobb anyuka aki jatszoteren van, nem dolgozik vagy otthon van a kistesoval es a delutani alvas elott elhozza a nagyot az ovibol, aztan delutan meg lemennek egyet jatszani, ezt latod te.
2018. ápr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
62%

16 körül érek a gyerekért az iskolába (tavaly ovinál is így volt). Hazamegyünk (kb 5 perc az út), amit muszáj, gyorsan megcsinálok, pl kaját odateszem, felporszívózok, mosást indítok, átöltözök, csinálok szendvicset és f6 körül már indulunk is a játszótérre.

Persze ehhez az kell, hogy párom időben hazaérjen, mert rá vár a kaja alatt a tűz elzárása, mosás kikapcsolása.

ha előbb ér haza ő, akkor megcsinálja mindezt, mi csak eszüónk, átöltözünk és megyünk is.

A gyerek a játszótéren vacsorázik, ott valahogy 3x annyit képes megenni, mint otthon (ezért készülök mindig szendviccsel)


Illetve a suli előtt van egy játszótér, kifelé jövet ott is le szoktunk ragadni kb fél órára. Persze ilyenkor csúszik a többi program.


Bevásárolni pedig még akkor megyek, amikor a gyerekért megyek, vagy miután hazaértünk, egyedül. negyedannyi idő, mint a tökmaggal :D

2018. ápr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
40%

4-sel értek egyet.

Szerintem is teljesen felesleges még ovi után játszóra cipelni a gyereket. Tényleg egész nap gyerekek között van és sokat vannak az udvaron is, ígyhogy bejött a jóidő. A legtöbb anyuka (tisztelet a kivételnek) amúgy sem a gyerekével játszik, hanem pletyizik a többi anyukával.

Ha jól értem így is 5, fél 6 mire hazaértek (szerintem nem a bolton van a lényeg) ilyenkor már tök felesleges még játszózni is. Vacsi, fürcsi, mese, kis játék aztán irány az ágy. Egyszer egyszer azért ki lehet vinni, de napi szinten ebből ne csinálj magadnak lelkiismeretfurdalást.

2018. ápr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
79%
Sok olyan szülő viszi ki a kicsit délután, akik délben el tudják őket hozni. Így a gyereknek is nagyobb igénye van a kötetlen játékra a kortársaikkal. Munka mellett én is inkább hétvégén vittem őket. Most itthon vagyok a legkisebbel. Délelőtt mindennel kész leszek, ebédre otthon vannak a nagyok, délután ki tudunk menni a játszóra.
2018. ápr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%
ha csak 16:30-17 körül mész a gyerekért, reggel mikor indultok? mikor mész dolgozni? reggel nem fér bele a bevásárlás? meg a kisebb házimunkák?
2018. ápr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%
Nem pontozok, de az 5-sel meg egyáltalán nem értek egyet. Egy elsős kisgyereket hazavinni, utána meg fél 6kor vissza a játszóra, úgy hogy ott vacsizik? Nekem nagyon furcsa.
2018. ápr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
A férjem vásárol, ha muszáj valami apróságot, azt még a gyerekek összeszedése előtt veszem meg, de max két zsemle vagy valami rágcsálnivaló a szint. Én is kb. 5re megyek értük, és utána bőven elég a játszótérre cipelni a focilabdát, a tornaruhát, a váltás ágyneműt meg a hegedűt :) ahol kb. fél7 maradunk. Egyébként szoktam látni anyukákat kiskosztümben és magassarkúban is meg kinyúlt melegítőben is a játszón, bár a legtöbb a farmer-blúz kombó vagy az ilyen-olyan nyári ruha, amikben meg miért ne lehetne dolgozni is menni?, szóval elég széles a skála.
2018. ápr. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!