Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kézműves, kreatív...

Milyen kézműves, kreatív dolgot csinálhatnék a 4 éves lányommal?

Figyelt kérdés
Pénteken kettesben leszünk. Nagyon béna és fantáziátlan vagyok az ilyenekhez. Hálás lennék bármilyen részletes tanácsért!
2018. máj. 2. 23:52
 1/8 anonim válasza:
100%
Sólisztgyurma
2018. máj. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Pl csinalhattok kartonra ragasztott kepeket krepp papirbol ragasztott galacsinokbol. . Fuzhettek erdekes formaju tesztakbol nyaklancot/karkotot ( magatoknak, mamaknak, ovoneninek esetleg), festhettek kepeslapot ujj/tenyer festessel. So-liszt gyurma, papir-mase ( elokeszitest igenyel elozo nap), gipsz formak ontese es kifestese, egyszeru origami hajtogatas ( repulo pl), nagymeretu gyongy fuzes.
2018. máj. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Rajzolás, festés, tésztakép-ragasztás, gyurmázás, agyagozás, sólisztgyurmázás, karkötő-fonás, gyöngyfűzés, origami, batikolás, vattabárány-készítés, ujjbáb-varrás, zsírkrétázás, kézzelfestés, arcfestés, csillámtetkózás, kavics/csigaház gyűjtés-festés-ragasztás, virágkoszorú-fonás, krumplinyomdázás, lisztbábu-készítés (lufikat liszttel megtölteni, majd filccel arcot rajzolni, fonalból hajat ragasztani, és lehet nyomogatni, amíg ki nem durran :D ).

Süthető gyurmázás, saját képeslap-készítés (pl. anyák napjára), slime-ozás (ehhez nem értek, de tudom, hogy sok gyerek szereti), ablakmatrica-készítés, kifestőzés, dekupázsolás, egyedi boríték készítés, zoknibáb-varrás, hímzés, újságpapírfüzér-készítés, gesztenyeállatka, gyufafigura, falevélfestés, vicces beöltözős fotózás, wcpapír-papírtörlő hengerekből várépítés...

áh, bocsi, több nem jut eszembe. :D

2018. máj. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

...vagy színes papírból csíkokat vágsz, és karikánként láncot fűztök belőle. A végén lehet dísz, vagy kígyó belőle, amit akartok. :D

Vagy összeszedsz magazinokat és kivágjátok a ruhákat, szájakat, szemeket, és külön papírra új figurákat ragasztotok össze az elemekből.

2018. máj. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Újságot szétvágunk és bevásárlólistát ragasztunk, bútorkatalógusból házat rendezünk be ugyanígy.
2018. máj. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

a vasalható gyöngyök ilyenkor már nagyon bejönnek a gyerekeknek. Imádják pakolni :) Aztán ha kész a mű, csak átvasalod és mehet ajtóra, ablakba, ajándékba.

Sima gyöngyfűzés is klassz. illetve zseníliadrótból buborékfújó készítése (félbehajtod pl egy üveg nyaka köré, összetekered a szárát és a gyerek fűz rá mindenféle díszes gyöngyöt.

Varázspálcát is lehet együtt készíteni fakanálból, botokból, evőpálcából.


gyurmázás is jó. esetleg gipszöntés. (akár gyurmába is, nyomtok bele ezt-azt, játékot, virágot, csigát, majd azt öntitek ki.

2018. máj. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kb az ev osszes hetvegejere kaptal tippet :D
2018. máj. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nézz szét Mindy-n ott aztán tényleg tengernyi ötlet van gyerekeknek (is). Van külön kategória ami csak a gyerekeknek szóló kreatív ötletekkel van tele, szerintem nagyon klassz én legalábbis nagyon szeretem :)
2018. máj. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!