Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lásson a gyerek meztelen vagy...

Lásson a gyerek meztelen vagy sem?

Figyelt kérdés

A férjemmel az első babánkat várjuk és az imént olvastam egy kérdést, ahol erről volt szó, hogy kit kukkolt a gyereke fürdés vagy más elfoglaltság közben ahol hiányos öltözetben vannak a szülők, és miért lehet kíváncsi a gyerek.


Nálatok hogy szokta meg a kicsitek, van együtt fürdés vagy egymás előtt fürdés, öltözés, vagy igyekszetek nem mutogatni magatokat neki?


Vagy csak anya a lánya előtt, apa pedig a fia előtt?


Érdekel, mi a véleményetek erről, kinél mi a normális.

A mi családunkban senki nem láthatott senkit, ebből kifolyólag ha véletlen meglattam kiskoromban az egyik szülőm a fürdőbe mindig veszekedtek rám miért mentem be. Én ezt nem szeretném a gyerekemmel.


2018. máj. 7. 19:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Lasson
2018. máj. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Én nem láttam egyik szülőmet se, talán egyszer-egyszer anyukám mellét. Úgy érzem, normális felnőtt lett belőlem.
2018. máj. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk úgy van hogy nem mászkálunk direktben meztelenül, de ha mondjuk zuhanyozom és bejön a gyerek nem kapok szívbajt, vagy mondjuk ha kell átveszem a ruhám. Két fiunk van 4 és 1 évesek. A férjem is hasonlóan csinálja.
2018. máj. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Inkább a jelenben kisgyerekkel élők véleménye érdekel, én is normális lettem, csak sok rossz pillanatot okozott a túlzott nem láthat meg senki és te se láthatsz senkit elv.


Köszönöm 3. válaszoló!

2018. máj. 7. 20:41
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Ha szégyenlős, prűd gyerekeket akarsz, felesleges gátlásokkal, feszültséggel, akkor ne lásson, sőt, akadj ki, mint a szüleid, ha a gyermeked kíváncsiskodni próbál, hogy aztán majd a gyerekednek felnőttkorában ugyanezen kétségekkel kelljen szembenéznie.


Ha normális, felesleges gátlásoktól mentes gyerekeket szeretnél, akkor nyugodtan lásson, sőt, kezeld a meztelenséget természetesnek.

Persze, azért ne vidd túlzásba se, egészséges, rugalmas aranyközépút. :)


Amúgy sok boldogságot! :)

2018. máj. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Tulajdonképp ezt mi is így gondoljuk, csak kíváncsi vagyok mások véleményére is.

Köszönjük szépen! :)

2018. máj. 7. 20:46
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre a megfelelo megoldas, ha ugy csinaljatok, ahogy jonak erzitek. Ha pl. most mibdenki azt irja, hogy meztelenkedj a gyerek elott nyugodtan, de teged feszelyez, akkor en nem meztelenkednek elotte. Szerintem a szulosegben fontos ertek onmagunkhoz hunek maradni.


Ennek fenyeben en csak a mi csaladunkra vonatkozoan tudok valaszolni. Nalunk ez nem tabu, az en szuleimnel sem volt az. Emiatt en a gyereket is figyelem, hogy van-e esetleg tobb privatszfera igenye, neki nem gond-e. Egyelore meg kicsi, de annyira mar nagy, hogy latszik, hogy a kortarsaihoz kepest kevesbe szemermes, pl. mikor a wc-n ul, nemhogy elvonulna, meg utanam is kiabal, hogy menjek be, ne hagyjam egyedul, hiaba megyek ki. A jatszoteren, vagy szinte barhol raul a hordozhato bilire a dolgat vegezni. Valahogy ebbol en arra kovetkeztetek, hogy a testevel kapcsolatban nem tul szemermes, egyelore legalabbis.


Szoval szerintem ti annyit es addig meztelenkedjetek elotte, amennyi titeket nem zavar, es a gyerek reakcioit is figyeljetek, hogy neki oke-e.

2018. máj. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem bujkálunk, de nem is magamutogatunk direktben. Ez addig fog így menni, amíg a lányokat nem kezdi el zavarni. Amint egy kicsit is zavarba jönnek akár tőlem, akár az apjuktól, bújkálás lesz.
2018. máj. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
Előttem meztelenkedett mindkét szülőm és nagyon utáltam, kisgyerekként azt se tudtam hova nézzek. Nem lettem prűd, semmi gond nincs velem, de nem fogok meztelenkedni a gyerekem előtt.
2018. máj. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi simàn meztelenkedünk,együtt is fürdünk a gyerekekkel,de még kicsik.Ha azt làtjuk,hogy zavarja őket,akkor majd vàltoztatunk.
2018. máj. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!