Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Harapós gyerek a bölcsiben?...

Harapós gyerek a bölcsiben? Ti mit tennétek?!

Figyelt kérdés

A bölcsiben, ahová a lányom jár, van egy kisfiú, aki random harap meg gyerekeket. Akit és ahol éppen ér. Kb egy hete, amikor mentem a lányomért, egy másik kisfiút hoztak ki, nagyon sírt, neki véresre harapta a pocakját. Tegnap egy kislányt harapott meg a karján, teljesen be volt lilulva. Állítólag szinte mindennap megharap valakit, így ismerkedik. A gondozók szerint a szülők sajnálják, de nem tudnak vele mit csinálni, otthon is így viselkedik, őket is harapja (???), na de mit tehet a többi szülő? Ha már a gondozó semmit nem tehet, a szülő semmit nem tesz, akkor nekünk kellene. Ha az én gyerekemet csak egyszer is megharapja, nem tudom mit tehetnék. Ti mit tennétek? Tiltassuk ki a csoportból?


Tegnap beszéltem erről a másik anyukával (akinek a lánya volt a tegnapi áldozat), és mindketten egyetértettünk abban, hogy ha ezt az én gyerekem csinálná, ha csak egyszer is megharapna (csak otthon, mert a bölcsibe már nem vinné ezt a szokást) (és nyilván csak akkor, ha tudom, hogy trauma nem érte, boldog, kiegyensúlyozott gyerek, és ez csak a "heppje") most lehet megkövezni, de igenis lekevernék neki egyet. Nehogymár. ... tényleg nem lehet ezzel semmit sem kezdeni???



2018. máj. 16. 14:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
Akit veresre harap, vermergezest is kaphat csak szolok. Rendorsegi feljelentest lehet tenni a szulo ellen ha ekkora testi sertes kovetkezik be.
2018. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
31%
Adjál neki szájkosarat!
2018. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is eszembe jutott a vérmérgezés. De annyira bosszant és felháborít, hogy mégis hogy következhet ez be?! Ez nem az a kategória, amit egy "Pistike kérj elnézést"-el meg lehetne oldani. Az agyam eldobom.
2018. máj. 16. 14:26
 4/19 anonim ***** válasza:
36%
Ezt valoban meg kell oldani, de pampogasbol nem lesz megoldas. Ha eredmenyt akartok csak a jogi ut marad. Semmire sem mentek fenyegetozessel.
2018. máj. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Egy kicsit elérek a témától, de unokahúgom csoportjában is volt ilyen. Senki semmit nem tudott vagy nem akart kezdeni. A gyerek sírva jött haza. Nagymama azt javasolta a gyereknek ne hagyja magát csapjon le egy fülest a harapósnak. A promléma így oldódott meg. Hihetelen számomra hogy ha a szülőket harapdálja mi az hogy nem tudnak vele mit kezdeni? Akkor ki tud? Én? Az ilyen szülőnek is lekellene keverni egy jó nagy pofont.
2018. máj. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ez sok kicsinél előfordulhat, ahogy az ütögetés és hasonlók, kérdés, hogy van-e traumásabb oka (a beszoktatáson túl, ami elég lehet ehhez, pl. otthoni példa - vagyis neki is lekevertek egyet... -, vagy pszichés fejlődés zavar, fogyatékosság) és közreműködőek-e a szülők. Nálunk is volt harapós gyerek, a fiam akkori legjobb barátja. Akkor csinált ilyet, ha csak úgy elvettek tőle valamit a többiek. A gondozók szerintem figyeltek rá (legjobb ilyenkor egyébként megtanítani, hogy mit csináljon helyette), de volt, amikor ő volt gyorsabb. Amikor egyszer mi is sorra kerültünk, beszéltem a nénikkel és az anyukájával is, látszólag tényleg őszintén sajnálták. Aztán pár hét alatt "kinőtte", szóval gondolom, csak rászóltak otthon is.
2018. máj. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%

Ne legyetek már ilyen korlatoltak. Néhányszor raszolt a szülő és elmúlt? Ugyanmar...

Én sajnos a másik oldalon voltam. A kisfiam kB fél évig mindenkit harapott, ütött, bántott ok nélkül, volt, hogy veralafutasos lett a másik gyerek karja. Fogalmam se volt, hogy lehetne orvosolni a helyzetet. Mindent próbáltam, volt, hogy kiabáltam, de sokkal rosszabb lett. Pofont a gyereknek? Normális vagy kérdező? Gondolkozz már! Agressziora agresszioval vaszolnal? Még rosszabba tennéd a helyzetet. A gondozó mindig elmondta, hogy aznap kit harapott meg,en meg kértem, hogy javasoljon megoldást, mert nem tudom hogyan lehetne változtatni. Az volt a nagy okosság, hogy szóljak rá itthon is, mindig mondjam el, hogy nem szabad. Mintha hülye lennék és nem ezt tettem volna már hónapok óta... Az agresszivitáson kívül bármire nyitott voltam, hogy megoldjuk a problémát, de csak bambán hajtogattak ugyanazt a hulyeseget. Végül beszéltem egy pszichológussal, aki annyit mondott, hogy ez életkori sajátosság, ami egyes gyerekeknél így jön ki, amire annyit kell reagálni, hogy következetesen elmondani, hogy ez a faj a másiknak, nem szabad, de "durvább" eszközt semmiképp se alkalmazzunk. Végül kB fél év alatt kinotte,amiota jobban tud beszélni. Valószínűleg nem tudta máshogy kifejezni, ha bántotta valami.

Hozzateszem abszolút kiegyensúlyozott családban él, együtt vagyunk a férjemmel, szeretjük egymást és a fiunkat, nem vagyunk agresszívak, kiabálosak,soha nem bantottuk őt sem.

Nagyon sajnáltam a gyerekeket, akiket bántott, de borzasztó volt az az időszak, hogy mindenki kerülte a gyerekemet. Próbáltunk mindent megtenni, hogy jobb legyen, de NEM lehet mást tenni, csak kivarni, hogy vége legyen ennek a kornak, és a gondozo feladata, hogy a bajt megelozze. Ha tudja, hogy ilyen a gyerek, jobban kell rá figyelni.

Bocs a kirohanasert, érzékenyen érint a téma, mert mindenki azt hiszi, hogy csak egy szar családban, szar szülőkkel elő gyerek lehet ilyen.

2018. máj. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
Előző, nekem ne mondd, hogy normális dolog , ha féléven keresztül harap egy két éves gyerek. Ekkormár igen is felfogja, hogy mit csinál.
2018. máj. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Ahol vér folyik az nem az ejnye bejnye kategoria. A verzo gyerekkel rogton orvos, latlelet es feljelentes. En ezt tennem.
2018. máj. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom mit tennék, de ha az én gyerekem csinálná ezt akkor nem vinném bölcsibe, mivel nem alkalmas rá. Eszem megáll milyen szülők vannak!
2018. máj. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!