Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvér féltékenységet hogy...

Testvér féltékenységet hogy kezelitek? Sajnos a kicsi vadóc csúnyán bántja a testvérét.

Figyelt kérdés

9 éves fiamat "terrorban" tartja húga aki 4 éves.

Ha kettesben vannak folyton olyan harapás, csípás karmolás lesz a vége, hogy vérzik bekékül volt már, hogy kórház is lett belőle.

Egyszerűen a nagy hagyja magát, nem védekezik. A kicsi ezt kihasználja.

Mivel van köztük korkülönbség így a nagyobb tovább lehet fent de a szobájában olvashat csendben. Ezért a kicsi visít.

Családi programokon a nagyot nem engedi semmiben sem részt venni. Majáliskor nem ülhetett fel a dodzsemre pl. Persze elmondtuk 1-1 kör lehet apával mindenkinek. Lement az első kör jött volna a nagytesó erre óriási hisztit csinált, üvöltött haza kellett jönni vele. Ezt eljátszotta az álattkerttel oda sem jöhetett a tesója volna így nem mentünk.

Sajnos az apjuk engedett a kislánynak így vérszemet kapott amit már kezelni nem tudunk.

A nagytesót semmibe nézi, kulcsra kell zárni a szobája ajtaját mert rombolna pakolna bent.

Egymagam kevésnek érzem ehhez a gondhoz, az apukájuk érezhetően enged a lánynak. Hiába az én szavam ha az apjuk mást mond vagy csinál.


2018. máj. 18. 14:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért érzed magad kevésnek?


Már RÉG el kellett volna kezdeNED büntetni a kicsit, sarokba állítás, játékmegvonás, stb.


Így vagy totál meg fogja utálni a nagy őt, vagy lassan berág RÁTOK, és amint 18 lesz elhúzza a csíkot, mert ő semmibe van véve a neveletlen kishúga miatt.

2018. máj. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

De amíg te is hárítasz, addig felejtős a dolog.


A nagy meg tutyimutyi, én bizony rásóztam nemegyszer az öcsémre, mikor az ütött-vert, az anyja meg le se szarta a dolgot.

2018. máj. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Andizsuzsi ***** válasza:
96%

"Lement az első kör jött volna a nagytesó erre óriási hisztit csinált, üvöltött haza kellett jönni vele."


Hagyni kellett volna hisztizni, apukának szó nélkül felülni a dodzsemre a nagyfiúval és pont. Amíg ordítással eléri, amit akar, nem fogja abbahagyni. Amíg a nagynál el nem szakad a cérna, és oda nem csap egy isteneset neki.

2018. máj. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

Mi az,hogy nem engedi meg? Emiatt nehogy már a nagyobbik kimaradjon bármiből is.

Ordít? Akkor ordítson! Na bumm,majd megunja.

Büntetésbe kell tenni,ha bántja a másikat.

Ez több szempontból borzasztó dolog,ha ezeket engeditek. Egyrészt a nagy is sérülni fog,másrész a kicsinek óriási pofon lesz a való életben,ha egyszer rájön,hogy nem ő dirigál.


Tudom drasztikusan hangzik,de ha nagyon hisztizik akkor öntsd le egy pohár vízzel,ez a nagy hisztit tutira félbeszakítja.

2018. máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

A húgom ugyanezt csinálta, csak köztünk 2,5 év van. Anyámék semmit nem tettek vagy csak rászóltak, de azt leszarta, így ráhagyták. Sajna nem voltam olyan beállítottságú, de a szart is ki kellett volna vernem belőle.


Ha lenne a fiamnak kistesója, és így terrorizálná a nagyot, és kevés lennék (habár ez nálam elképzelhetetlen, hogy kevés legyek fegyelmezni a saját gyerekem, és h ne tudjam helyte rakni hosszú távon a kicsit), akkor ha a nagy visszaüt stb. nem büntetném.


Úgyhogy állj a sarkadra és legyél következetes a kicsivel. Ne könyörögj neki és ne engedélyt kérj, hanem utasitsd, magyarázd el a miérteket és neveld. És ha nem úgy van, ahogy kell, akkor bünti, következetesen, ha sír, akkor is. Ne a farok csóválja már.

2018. máj. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

Lemaradt, h hiába enged apuka neki, az üvöltő gyereket ölbe kapod élviszed a körhintától és ha nem hagyja abba, akkor nincs több játék és csak nézheti, h a nagy állatkertezik és játszik.

Apukát is helyre tenném. Felvilágosítanám, h ezzel a hozzáállással csak árt a kicsinek, mert egy kényes kis pi.sa lesz.

2018. máj. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%

Pontosan ez volt velünk kiskorunkban, csak én lány vagyok és a húgom tartott terrorban, anya nem foglalkozott vele (apa rég elhunyt).

Következmény? 19 évesen leléptem, azóta nemigazán tartom a kapcsolatot velük, max néha meglátogatom őket karácsonykor, formalitás miatt.

2018. máj. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

De ezt nem értem, miért kell hazajönni rögtön, ha hisztizik? Te megfogod, odébb viszed, apu meg addig elmegy a nagytesóval.

Legközelebb meg ezen okulva a nagy kezdi a sort (eleve így kellett volna, tudod milyen a gyereked...), és ha hisztizik a kicsi, akkor bizony neki magának se jut semmi.


A naggyal apukának kéne csinálni apa-fia napokat, mikor csak ketten vannak. Nyugodtan el lehet neki mondani, hogy álljon ki magáért. Nyilván a hugit nem verjük cafattá, de védekezni azért lehet...

2018. máj. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

Annyira tipikus hiba! Nemcsak a nagyot kell megtanítani osztozkodni, hanem a kicsit is.

4 évesen már nem normális az ilyen hiszti. Már meg lehet vele beszélni, hogy csak akkor viszed rendezvényekre, ha tud viselkedni. Legutób a nagyot ugyen nem vittétek haza a kicsi hisztije miatt?

Otthon pedig ne a nagy zárkózzon be, hanem a kicsi menjen szobafogságba ha nem bír magával.

2018. máj. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

Hát ezt nagyon elrontottátok már ne is haragudj...

A kislány irányítja az egész családot.

Nem lett volna szabad hagyni, hogy eddig fajuljon a helyzet. Apának sem csak a pici lányát kellene nézni, hanem a fiát is.

Szegény gyerek ebbe tönkremegy lelkileg, remélem vágod.

Mi az, hogy haza kell menni, amikor a tesója lenne a soros meg, hogy azért az egész család nem megy állatkertbe, mert a kisasszony nem akarja a tesóját vinni?

Ha rám hallgatsz nagyon keményen alkalmazz szankciókat és az apja is!!!! Semmi baja nem lesz, a fiad viszont nagyon megsínyli.

Rossz kimondani, de igen is adja vissza neki a fiad "kicsibe", amit művel vele a húga...

2018. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!