Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy másik gyerek lerombolja...

Ha egy másik gyerek lerombolja a tiéd homokvárát a játszótéren, rászólsz?

Figyelt kérdés

Vagy hagyod, hadd védje meg saját magát a gyereked?

Melyikkel teszek jobbat?

Egy 3-4 éves gyerek esetében


2018. máj. 20. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ hogy reagál rá a gyerekem. Ha sír megpróbálom meg nyugtatni, mondom neki hogy ilyen előfordul.

A másik gyerekre csak akkor szólnék ha nagyon érezhető hogy direkt csinálta

2018. máj. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Elmondanám az enyémnek -hogy a másik gyerek is hallja-, hogy "ez nem volt szép dolog tőle, de Gyere, építünk egy még szuperebb várat." És azt is elmondanám, hogy ezért nem tesszük tönkre más munkáját, mert Ennyire rossz érzés tud lenni.
2018. máj. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
ha jóval idősebb lenne a másik gyerek akkor rászólnék, egyébként nem. 3-4 éves gyerekem egy másik óvódáskorú gyerekkel intézze el maga, de mondjuk egy 8-10 évestől persze megvédeném.
2018. máj. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ. Ha az enyémet ez nagyon zavarja, sír miatta, és a másik gyerekre nem szól rá a szülő, akkor mondanám neki, hogy ilyet nem szabad csinálni. De ha látom, hogy megoldja a helyzetet, akkor nem szólnék. Akkor se szólnék, ha a másik gyerek kisebb, 1-2 éves, náluk ez sajnos teljesen normális dolog. Ebben az esetben a sajátomat vigasztalnám, segítenék neki másikat építeni, és megvédeni a művét, amíg dolgozik rajta, vagy legalább is szólni a kisgyerekhez tartozó felnőttnek, hogy légyszi amíg építkezünk, addig ne engedje lerombolni a várat.
2018. máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Megvárnám, hogy reagál. És tényleg függ attól, hány éves gyerek, milyen szituációban rombolta le.

Szerintem elmondanám, hogy butaságot csinált a másik kisgyerek (kivéve ha pl pici és ezért rombol még), de sajnos előfordul ilyesmi, építsünk újat.

2018. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Velünk történt hasonló eset, illetve nem következett végül be.


Kislányomnak megtetszett két másik kislány által épített homokvár és odabattyogott hozzá, mire a lányok lóhalálába rohantak oda, hogy ez az ő áruk és ne rombolja le. Gondolom, volt már, akik tönkretették a várukat ez előtt. Kislányom valószínűleg nem rombolta volna le a várat, de meg is akartam előzni, hogy hátha mégis, ezért nagyon kedvesen elkezdtem neki mondani, hogy figyeld csak, milyen ügyesen építik a várat a lányok, mennyi munka van benne, milyen dolgoznak vele! És ezért sosem szabad bántani a mások által épített homokvárat, mert elszomorodna tőle a vár építője. Megértette, és csak nézte tovább, ahogyan építik a várukat, nem nyúlt a várhoz.


Bennem automatikusan felötlött, hogy gyermekem bánthatja esetleg a homokvárat, de ha ő épített volna várat, akkor is ott lettem volna a közvetlen közelében, és ha valaki megpróbálta volna lerombolni, valószínűleg rászóltam volna, hogy légy szíves, ne tedd. Persze vannak gyerekek, akik csak azért is rombolnak, pusztítanak, de ezeket a gyerekeket szerintem otthon sem tisztelik a saját szüleik vagy testvéreik. Nem egy ilyen gyermekkel való beszélgetés közben kiderült ez.

2018. szept. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: a homokvárépítő lányok nagyobbak voltak, és általában tudatosan nagyobb gyerekek szoktak rombolni.
2018. szept. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!