Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti 5 éves lányotok kitörli...

A ti 5 éves lányotok kitörli a fenekét kakilás után?

Figyelt kérdés
1 hónap múlva 5 éves lesz, és ha kakil, akkor ordít a wc-ről, hogy neki kakis a feneke. Mikor rászólok, hogy törölje meg, elkezd fesztivált csapni, hogy nem tudja meg ilyenek. Közben meg csak nagyon lusta, még erre is. Szerintetek hogyan tudnám megértetni vele, hogy ezt neki kellene, nem nekem.
2018. máj. 22. 15:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Bár a fiam 5 éves, de kitörli. Nekem nem okozott nehézséget törölgetni, meg így legalább biztosra tudtam, hogy tiszta lesz, de az apja már nem akarta törölgetni. Simán megmondta neki, hogy már nagyfiú és saját magának kell ezt intéznie. Jövőre a nagycsoportban úgyis kérték volna ezt.
2018. máj. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem esik nehezmre, csak szeretném rávezetni, mert az ovodában sem fogják neki kitörölgetni mindig. A másik meg az, hogy ő is nagy csoportos lesz szeptembertől. Ott már az iskolára készülnek fel, és ott sem fogják törölgetni neki.
2018. máj. 22. 15:31
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Úgy értettem, hogy az apjával szemben nekem nem esik nehezemre. Próbáljátok meg ti is, hogy egy másik családtag mondja neki, hogy ezt már egyedül kell csinálnia.
2018. máj. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%

De az óvodában kitörölgetik neki, amíg szükséges.


7éves, elsős fiam van és nem törli ki magának. Saját elmondása szerint ki tudja, de nem szereti.

Az oviból is hazahordta, a suliban sincs másként. 1x rákényszerült, erre az esetre van a táskájában nedves törlőkendő, azal megoldotta egyedül is.

2018. máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

3# Próbálta neki magyarázni a tesóm is,gyereknyelven nem hatott rá.


4# Nálunk nem. Ma beszéltem az ovónővel, és ő mondta.

2018. máj. 22. 15:46
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Kisfiu, nyaron tolti majd az otot es nem tudja, csak segitseggel
2018. máj. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%
Én ahol aupair voltam, ott a az 5.5 éves de a 3.5 éves is ki tudta törölni. A 3.5 évesnél hullámzó volt, néha szólt miatta néha nem, szerintem attól függött, hogy milyen hangulata volt.
2018. máj. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Mi külföldön élünk, kis ovisoknak az elején kitörlik, mert még el sem érik ott, de utána maguknak kell. Innentől ő is magának akarta, nekünk már otthon sem engedte. Ettől függetlenül ha itthon van, mindig én törlöm meg neki nedvessel. Így engedi. De magának is megcsinálná, én ragaszkodom csak hozzá.
2018. máj. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

EGYFELŐL:


van 5 éves, aki átesett / épp átesik az első alakváltáson, amikor is a végtagjai növekedése fokozottabb a többi testrészéhez képest, magyarán "megnyúlnak" a végtagjai, aránytalanul hosszabbak lesznek a törzséhez képest, mint korábban. EZT TESZI LEHETŐVÉ technikailag pl azt is, hogy ki tudja törölni a saját popsiját a gyermek.


Van, aki csak 6 évesen lesz erre alkalmas, anatómiai szempontból.


Ha a gyermeked anatómiailag már alkalmas erre (tehát eléri a kis kezével a popsiját), akkor javaslom változtatnod a hozzáállásodon: mindig add értésére az értékeit, hogy ő mi mindent jól tud már, milyen ügyes, sőt, még ennél is ügyesebb is tud lenni, pl ki tudja törölni a saját popsiját.


És türelem. Egyre inkább hatni szokott az ilyen korúakra ez a hozzáállás.


Ha mégsem, akkor sajátos és esetleg komplex probléma állhat a háttérben, ami vagy komplexen hibás nevelési attitűdöt takar, és/vagy a gyermekedet érte korábban összetett, vagy pedig súlyos negatív hatás. De az utóbbi a kevésbé gyakori verzió.


(A hátrányait meg érdemes megbeszélni, de eközben is érzékeltetni vele, hogy ő "már okos, ügyes, nagy gyermek, sok mindent ügyesen tud csinálni, és bár most hibáztál [ha hibázott], de figyelj csak, anya így és így csinálja, próbáld csak meg, te is egyre ügyesebben fogod tudni csinálni. :-)" )


MÁSFELŐL:


Egy alábbi videó ELSŐ PERCÉBEN megtudhatod egy, óvodapedagógusokat oktató docens szavaiból, hogy

"Nagyon jó az Oktatási Törvénynek a ránk (óvodapedagógusokra) vonatkozó része, mert abból KIVETTÉK AZT [az ezredfordulón, vagy még korábban], hogy az óvodának dolga lenne az iskola előkészítés, magyarán NEM dolga. Sőt, még azt is kitörölték belőle, a módosításkor, hogy szociálisan SEM dolga előkészíteni az iskolára."


(Pl dr Vekerdy Tamás, méltán, országosan elismert gyermekpszichológus írásaiból is kiderül.)


https://www.youtube.com/watch?v=NnovhqawkTc

2018. máj. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%

* KORRIGÁLÁSOM az iménti soraimhoz:

"Sőt, még azt is kitörölték belőle, a módosításkor, hogy szociálisan SEM dolga előkészíteni az iskolára."

- az illető docens hölgy a riport során talán egy picit félreérthetően fogalmazta meg e mondatát, de aki olvas a sorok között az érti. :)


Még érthetőbben tehát:


Még azt is kitörölték belőle, a módosításkor, hogy szociálisan dolga volna az óvoda részéről előkészíteni az iskolára, magyarán EZ SEM dolga!


A video elején és alatt levő szöveg ma már kezd kissé elavulttá válni, ami jó jel, hiszen míg az ezredforduló táján még csak az ÁLLAMI óvodák kb fele-harmada követte az óvodai reformokat, viszont ma már minimum a háromnegyede követi ezt:


"Az alternativitás választhatóságot jelent két lényeges ismertetőjegyében eltérő nevelési modell között:


a játékosan tanító és


a szabad játék [indirekt módon történő] fejlesztő


hatásában bízó játszó-mesélő felfogás között.

A film ez utóbbi felfogást magukénak valló óvodák pedagógiai munkáját igyekszik bemutatni."

2018. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!