Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem hagyja a lányom...

Miért nem hagyja a lányom senkinek hogy megöleljék?

Figyelt kérdés
Csikar, harap mindenkit ha megakarják ölelni vagy puszilni. 2éves
2018. máj. 30. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Szüleinek se engedi?
2018. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Mert dackorszakos. 2 évesen nekem se nagyon hagyta a fiam, hogy megöleljem. Majd szép lassan rá fog jönni, hogy ha nyom egy puszit az arcodra, vagy megölel, és azt mondja, hogy "nagyon szeretlek anya", akkor attól elolvadsz és az aznapi összes disznósága el van felejtve.
2018. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Mert ilyen habitus. Miért kell erőltetni a nyáladzást?
2018. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 Nem engedi.

#3 Az nem nyáladzás ha megpuszilom.

2018. máj. 30. 14:46
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem szereti. Én felnőttként sem szeretem. Se ölelés se puszi, nem kell! Gyerekként sem kellett. Kamaszként sem. Mindig csak a páromtól vagy a legjobb barátaimtól. Egyszerűen korlátoz a mozgásban, belemásznak a privátszférámba, kizökkentenek a gondolataimból, az érzelmeim közül.


A gyerek is menne, csinálná a dolgát, élné a világát gondolatban, de jön valaki és lekorlátozza őt.


Ne ölelgessétek, ha nem akarja.

2018. máj. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ilyen korszak. Én is így vagyok most a kisfiammal ő most lesz 2 éves. Valaki puszit akar neki adni elkiabálja magát hogy "Ne!" velem is eljátsza néha. Nem veszem magamra én se de senki más se. Majd kinövi...
2018. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Most neked engedi, de senki másnak vagy neked se és senki másnak? Nem mindegy!


Az, hogy ha neked engedi, de másnak nem, az tök jó. Nekem ilyen a fiam és örülök neki, hogy nem engedi magát idegeneknek ölelgetni, fogdosni. A családtagoknak engedi, de másnak nem. Most lesz 3 éves.


Ha téged is elutasít, akkor meg kinövi. Lehet, hogy pár hónap és állandóan bújna hozzád.

2018. máj. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem se és senki másnak..
2018. máj. 31. 06:49
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
És mindig ilyen volt vagy mióta tart ez? Egyéb társas kontaktussal, kommunikációval hogy áll? Pl. más gyerekek érdeklik, figyel rád, szemedbe néz, ha beszélsz hozzá? Egyébként sem szereti, ha megérintik (pl. simogatás, öltöztetés) vagy csak az ölelést és puszit nem bírja? Mert ennyi alapján lehet autista is, de lehet egy épp nagyon dacos két éves is, aki csak utálja ha épp ölelgetéssel korlátozzák fontos tennivalóiban. Csikarás, harapás vagy más agresszió is sok kisgyereknél előfordul átmenetileg (esetleg kiválthatja valami frusztráció, pl. ha bölcsibe került, kistesója érkezett, költöztetek... stb. vagy csak annyi, ha önmagára mérges, mert pl. még nem beszél, de már szeretne) - de hogy csak átmeneti legyen, persze le kell nevelni róla. Mindenesetre, ha nem szereti, ne ölelgesd, helyette keresd meg azt, amit szeret (csak van valami) és azzal fejezd ki felé a szereteted.
2018. máj. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor magyarázd el, MIÉRT kéne hagynia és elviselnie?


A "mert a szülei vagyunk" NEM indok!


29 vagyok, UTÁLOM, ha ölelgetnek, puszilgatnak, stb. A párom és apa megteheti, senki más nem, mert ellépek tőle. A testem az enyém és én döntöm el, ki érinthet meg, legyen ez akár egy hátsimogatás is.

2018. jún. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!