Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy kezelitek a verekedős...

Ti hogy kezelitek a verekedős alig 2 éveseiteket?

Figyelt kérdés

A fiam verekszik. Azaz nem nevezném annak, inkább csak ellök és megcsap másokat ha közel mennek hozzá.


Néha simán eljátszik a gyerekekkel a mászóka alatt, fut utánuk, nevet rajtuk, de ha épp úgy tartja kedve akkor senkit nem enged közel magához, ellöki őket és megpofozza.. Nagyon kellemetlen és előre izgulok a játszótéren hogy jaj, jön egy gyerek, vajon most kedves lesz vele??


Járunk játszótérre, van gyerek a családban is (kb egyidősek) és közeli barátok is vannak ahol vannak gyerekek, szintén azonos korosztály.

De velük is csinálja.


Mégis hogy kezeljem ezt a rászóláson és a sűrű bocsánat kérésen kívül?


Ősszel bölcsis lesz ha felveszik.



2018. jún. 18. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
“Tompikám, ha megütsz, vagy ellöksz egyetlen gyereket is, azonnal hazaviszlek” És tartsd is be. Következmények nélkül miért ne őrjöngene vadállat módjára a kis cukorfalatkád.
2018. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Az elsö tökéletesen leírta, mit lehet tenni.


Ekkora gyereknek a "rászólás" következmények nélkül semmit sem ér, csak nevet rajta, és tovább tombol, mert semmi hátránya sincs belöle.

2018. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy az első írta, fogod magad és elviszed onnan. Nem rászólni kell, nagyon Frusztráló tud lenni az ilyen gyerek.
2018. jún. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Kèrdés, hogy miért teszi. Kapcsolatot akar teremteni a többi gyerekkel, csak ezt nem képes kifejezni, vagy féltékeny és senkit nem akar a játékához tenni.


Haza vinni tényleg jó ötlet.

Elöször is figyelmeztesd, ha ráütsz a másik gyerekre vagy ellököd, akkor haza megyünk. Max 1-2x figyelmeztesd, és ha ellök vagy ráüt légy kemény és vidd haza. àltalában 1-3x kell ezt megtenni és többet csak rá kell szolnod.

2018. jún. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Isten az Atyám, nem vagyok alapvetően ítélkezős fajta, nem vagyok bezzeganya meg hasonlók, de komolyan nem értem, hogy aki nem nevel, nem fegyelmez (nem a verésre gondolok mielőtt még...), nem következetes és nem képes fékezni a saját gyerekét, az mire számít? A minap éppen a kétévesemmel játszótereztünk, és egy nála kisebb kisfiú konkrétan körberohant és mindenkit jól megagyalt egy homokozólapáttal, közben apukája óbégatott neki, hogy “PistiKE, most aztán nagyon mérges vagyok”... Közben már legalább hat gyerek zokogott, majd Pistike öt percre lecsillapodott és folytatta, jól megcsapta a gyerekeket. Élmény volt...
2018. jún. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kár volt feltennem a kérdést.. egyből megy az ítélkezés.


Miért kell egyből úgy elképzelni engem, hogy ülök mellette és mindent végig nézek? Hogy lágy hangon azt mondom ejj-ejj és ezzel le is van tudva? Nem, egyből le kell nyámnyilázni és egyből le kell szólni hogy így lesz neveletlen a gyerek.


Könyörgöm..


Érdekelt, más hogy csinálja. Tisztelet a kivételnek, mert igen, kaptam hasznos választ. De az egyből fejet fogókat egyszerűen nem értem. Ha elkísérnétek a játszóra és saját szemmel látjátok mit hogy csinálok akkor elfogadom a fej fogást. De így nem.


Még egyszer kiemelem: Nem mindig van ez. Van hogy átad magától játékokat, visz másnak autót, játszik, de van hogy nem.

2018. jún. 18. 12:28
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Következetesség a kulcs.

Valahányszor megteszi, azonnal odamész, leguggolsz hozzá, a szemébe nézel, és határozott-szigorú hangon azt mondod neki: "Nem! Ez a babának fáj! (Életkortól függően: kérj bocsánatot vagy simogasd meg). Bántottad, most megyünk haza."


És azonnal hazamentek, nincs tovább játék.


Ennek hátulütője az, nem mehetsz tőle messzire a játszótéren, hogy azonnal tudj reagálni. Előnye, hogy megtanulja hamar.


Érdemes úgy indulni a játszótérre, hogy amikor megérkeztek és pakoljátok ki a játékokat, mondogasd neki mindig ugyanúgy, hogy szépen játsszunk a babákkal, kedvesek vagyunk. Azt ne mondd, hogy ne bántsd őket előre, mert akkor csak a bántást nyomatékosítod, hiszen még kicsi.


Sok szerencsét!

2018. jún. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14%
Én meg azokat nem értem, akiknek alapból nincs annyi sütnivalójuk, hogy képesek legyenek a saját gyerekükkel szót érteni, vagy adott esetben szakértői segítséget kérni, és egy fórumon várnak segítséget és megoldást... azaz nem, csak megerősítést és együttérzést... nevetséges.
2018. jún. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Egyrészt, ez kétévesen nem kóros dolog, nem igényel "szakembert" a megoldása.

Másrészt, vannak ilyen habitusú gyerekek, és más típusúak is, ez is normális.

De itt páran úgy csinálnak, mintha a játszótéren nem lenne mindennapos dolog, hogy az ennyiidős gyerek odasóznak egymásnak időnként. A gond nem ez. A gond az, ha a szülő nem reagál, ha nem tereli jó irányba. Nem szabad ráhagyni a gyerekre, hogy verekedjen, de egy kétéves esetében nem értem ezt a lekezelő, kioktató stílust.


Én hazavinni sem szoktam ilyenkor. Természetesen nem engedem a verekedést, és van következménye, de nem az, hogy hazamegyünk. Ha csapkod, lökdös, vagy ha csak megpróbálja megtenni (na igen, tényleg karnyújtásnyira kell lenni, és akkor ki lehet védeni az ilyen helyzeteket), akkor rögtön kiemelem onnan, és leültetem magam mellé. Öt percig ott kell ülnie, és persze el is mondom neki, hogy azért nem játszhat tovább, mert bántott másokat. Ez neki éppen elég büntetés, mert imád mozogni, rohangálni, játszani, felfedezni, szóval nagyon is érzékeli, hogy következménye lett annak, amit csinált, de az öt percet végig kell ülnie, akkor is, ha sír. Öt perc után újra elmondom, hogy mi volt a probléma, és azt is, hogy ha megint nem viselkedik szépen, újra le kell ülnie. Utána mehet játszani. Használ, mert egyre ritkábban csinálja.

2018. jún. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én kisfiam is mostanában ilyen, szeptembertől megy bölcsibe. Csak nàlunk nem csak üt ha nem kapja meg amit akar, de még szigorúan se tudok ránézni mert utánozza. El lehet engem ítélni nyugodtan, előfordult hogy finoman rálegyintek a kezére ha olyant csinált ami nem szabad, de valószínüleg ezt utánozza. Mivel nem hat az ha rászólunk, olyankor "bünti" van. Kikapcsolom a meséjét és betessékelem a szobájába az ágyába. Egy ideig elhempereg ( mázlim van el is alszik) aztán elkezd a szobájában játszani. Ha meg ki akar jönni onnan akkor rászólok hogy:bent maradsz... És akkor nem jön ki. Sajnos én is csak ennyit tudok tenni... Ismétlem nyugodtan elítélhettek nem vagyok egy minta anya...
2018. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!