Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Be fogja hozni a lemaradást?

Be fogja hozni a lemaradást?

Figyelt kérdés

Akinek van tapasztalata olyan kisfiuval aki kicsit le volt maradva fejlettségi szintben 3 évesen: a későbbiekben behozta ezt a lemaradást?

A beszéd 2,5 éves kora után indult be főleg a beszedindításnak köszönhetően. Most három, meg nem beszél folyékonyan, csak szavakat főleg egymás után. Erteni szinte mindent ert. Most kezdett el ragokat használni. Szobatisztaság első jelei is csak most jelentkeztek.


Nem volt sem a terhesség sem a szülés kapcsán olyan tényező ami oxigénhiányt okozott volna. Nem tudom mi lehetett az oka hogy így alakult a fejlődése..én rontottam el valamit vagy ez így van kódolva??:(

Akinél hasonló volt mikor érte utol a kortársakat? Én kb úgy saccolom hogy fél év lemaradás van..


2018. jún. 19. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Az én három évesem sem beszél folyékonyan… Nem is kell, négy éves korig kell folyékonyan beszélni. Ne gyárts feleslegesen problémát. Ez nem a lemaradás jele.
2018. jún. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi számít lemaradásnak akkor 3 évesnél?
2018. jún. 19. 23:27
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

Bátyám kislánya (keresztlányom) sokáig értelmetlenül motyogott. Tudott szavakat kimondani de mégsem használta. Mikor oviba kezdett járni, kezdett egyre jobban folyékonyan beszélni. Most már beszél rendesen (igaz van még mit csiszolni de hát ő is csak kisgyerek :))

Szerintem nem kell aggódni mert minden gyerek más és màsképp fejlődik és biztos behozza a lemaradást ;)

Én is megtanultam hogy nem szabad máshoz viszonyítani a saját gyerekemet

2018. jún. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rettegek hogy a lemaradást nem hozza be vagy nem kap elegendő és megfelelően fejlesztést és évek múltán fog az egész visszaköszönni triplán..
2018. jún. 19. 23:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem túlaggódod, nagyon is jól halad.

Van aki 4 évesen sem ragoz ba az elmaradt.

Legjobban az fejleszti most ha közösségben van, sokat mesélsz mondókázól és mindenről magyarázol neki.

2018. jún. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Carragher_x ***** válasza:

"Rettegek hogy a lemaradást nem hozza be "

Milyen lemaradást? A gyerek nem gép és nem is versenyző. Jóval kevesebb baba-mama fórumozás és minden rendben lesz.

2018. jún. 20. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia, mibol gondolod, hogy le van maradva?Csak abbol, hogy 2,5 evesen nem beszelt meg folyekonyan?Vagy orvos mondta?Mert az, hogy nem beszel 2,5 evesen meg nem jelenti, hogy le van maradva!Az en fiam sem beszelt.Talan csak 3,5 evesen.Most 5 eves, es ugyan olyan mi t a tarsai.Ha csak ennyi "baja" van, en nem aggodnek.
2018. jún. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A bolcsiben a fejlesztő mondta hogy meg van késve a beszede kicsit. A játékos foglalkozasok nagyon gyorsan fejlődést hoztak.

Nektek öltözik önállóan? A cipőt le tudja venni. Zoknit ha van kedve..nadrág még nem az igazi. Oviba mrg kéne öltözni önállóan..

Tudom rágörcsöltem a dologra csak nem akarom hogy hátrány érje..

2018. jún. 20. 17:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Öltözni segítenek. Az önálló evés (kanállal) és ivás (normál pohárból) fontosabb kitétel.


Lányom is szeptemberben kezd, most még nincs 3. Öltözni, vetkőzni tud (cipő, zokni, bugyi, nadrág fel-le, póló le igen, fel kis segítséggel),

ugyanakkor enni/inni nem tud.

Illetve tudna, ha érdekelné az evés, de madárétkű 0 étvággyal.

Még nem szobatiszta, bár bilizik.

Nemrég indult a beszéde, nem folyékony. 2-3 szavas mondatai vannak csak. D

2018. jún. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!