Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan tudom, hogy bárányhimlő...

Honnan tudom, hogy bárányhimlős a gyerekem?

Figyelt kérdés

Több járványt is megúszott, nem lett himlős.

Télen megkapta az oltást.

Most van rajta pár piros pötty, amit nem vakar, és nincs semmi más tünete.

Honnan tudom, hogy bárányhimlős-e? Nem rohanhatok minden pöttyel orvoshoz.

5 éves múlt tavasszal, oviban van most is, az oviban van néhány bárányhimlős.



2018. jún. 20. 08:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

De miért nem lehet elvinni a dokihoz, hogy nézze meg? Inkább idegenektől kérsz tanácsot, látatlanban mondják meg, bárányhimlős-e?


Attól, hogy oltva van, még elkaphatja a bárányhimlőt, főleg, hogy csak egy oltást kapott meg a kettő helyett.

2018. jún. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a bárányhimlő eléggé felismerhető, mert nem csak piros pötty, ami bármi lehet. Inkább kis hólyag. És viszket is nagyon. Más tünet van? Láz?

Meg gondolom, az oviban is szóltak volna neked az óvónénik, ha látják, hogy bárányhimlő jelent meg a gyerekeden.

2018. jún. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es. Kösz a semmit.

2 oltást kapott a fiam, ahogy kell.

És mint írtam, nem akarok minden szirszarral dokihoz menni.


Köszönöm 2-es, igen, én is így gondolom, hogy az oviban csak jelezték volna, ők több himlős gyereket láttak már, mint én. Nem, nincs más tünet, és nem vakarja csak néha-néha. De csípésnek meg sokallom az a 8-10-15 db pöttyöt. Nem hólyag.

2018. jún. 20. 09:55
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Megjött a nap kérdése. Ne is haragudj felnőtt létedre ismerjél már fel egy bárányhimlőt…
2018. jún. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Hát azért 15 pötty már elgondolkodtató nem gondolod? Meg vakarja is (néha...)
2018. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Ne is haragudj felnőtt létedre ismerjél már fel egy bárányhimlőt…"


Iskolában nem tanítják, én nem emlékszem, hogy voltam-e, és orvosira sem jártam. Akkor honnan is kellene tudni???

A köztudatban csak az van, hogy piros pöttyök, jó sok, meg marhára viszket.

Na most a fiamnak kevés, és nem is igazán vakarja. Nem hólyagos.


De ha te tudod, hogy lehet felismerni, mert biztos felnőtt vagy és tudod, akkor igazán megoszthattad volna velem ezt a tudásodat, hisz EZT KÉRDEZTEM! Az hasznos lett volna. A fikázásod nem az...

2018. jún. 20. 11:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A bárányhimlős kiütések közepén kis hólyag alakul ki, benne áttetsző folyadékkal.

Nem lehet, hogy megkapta a gyereked a himlőt, de az oltásnak közönhetően enyhe a lefolyása?

Az első gyerekem akkor volt bárányhimlős, mikor a pár hetes kistesóját szoptattam. A babán is látttunk néhány kiütést, de más tünete nem volt. Akkor azt mondta az orvos, hogy az anyatejben lévő immunanyagok védik.

2018. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem eselyes h melegkiutes, de azert vidd el a dokihoz.
2018. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
Undorító a stílusod kérdező. Egyébként meg Google -> bárányhimlő -> képek
2018. jún. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-es, hogy ez eddig nem jutott eszembe...


Néztem, egyik kép sem olyan. Akkor biztos nem himlős ugye?

2018. jún. 20. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!