Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudtok olyan könyvet javasolni...

Tudtok olyan könyvet javasolni, ami játékosan meghozza a kedvet a rajzoláshoz?

Figyelt kérdés
5 éves kisfiamnak szeretnék kedvet csinálni hozzá, nagy ritkán eszébe jut, hogy rajzoljon, de egyrészt hamar ráun, másrészt nem is látom rajta, hogy szeretne fejlődni. Erőltetni nem akarom persze, de szívesen kipróbálnék valami foglalkoztatót, amit erre találtak ki.

2018. jún. 20. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nincs ilyen, bármelyik színezőt odaadhatod neki, amelyik tetszik neki. De én nem erőltetném ha nem szeret rajzolni.
2018. jún. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Miért kell erőltetni, amit nem szeret csinálni? Ráér muszáj dolgokat csinálni akkor, ha felnőtt.
2018. jún. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az öcsém akkor szerette meg a rajzolást, amikor nem "random dolgokat" rajzolgatott, hanem leültem vele és megrajzoltuk a kedvenc rajzfilm szereplőit. A Slugterrás (vagy mifenés:)) slugokkal kezdtük az ipart, örült nagyon, hogy a papíron vannak a kedvencei, akket Ő színezhet ki. Hétről hétre új karakterek jelentek meg, majd elkezdtünk füzeteket, posztereket készíteni - együtt. Azóta saját fantáziából rajzol, nagyon szereti azt is, hogy együtt olvasunk és utána lerajzoljuk az olvasottakat. Kapott is egy sajat rajzfüzetet. Nem rajzol túl gyakran, DE ha rajzol, azt örömmel teszi, mert teljes szabadságot élvezhet benne.


7-8 évesen kezdődött, most lett 11 :)


Próbáljatok ki több különböző eszközt, színes papírokat, meseolvasós-rajzolást, általa választott nyomtatott figurákat, hátha bejön neki. Ha meg nem, akkor nem. Milliónyi kézműves dolgot lehet csinálni ;) Meg mèg csak 5 èves, bármikor beüthet nála, hogy ő művész lesz :)

2018. jún. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én 5 éves kisfiam egyáltalán nem rajzolt. Nagyjából ebben az ovis évben valamikor télen kezdett rákapni, a társai sokat rajzoltak az oviban, Ő pedig leutánzott egy-egy figurát, ami jól sikerült, ez inspirálta. És valóban úgy szeret igazán rajzolni, ha én is odaülök, és együtt rajzolunk. Szereti ellesni tőlem, én mit hogyan rajzolok. Úgy látom, addig nem volt igénye, amíg nem volt elég ügyesba kis keze, hogy pálcikarajzokon kívül mást is lerajzoljon. Most már szuper dolgokat rajzol, de sokszor meg kell mutatnom Neki egy-egy figurát. Ülj mellé, hátha egyedül még nem tudja megvalósítani az elképzelését, és ez letöri.
2018. jún. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

"Meg mèg csak 5 èves, bármikor beüthet nála, hogy ő művész lesz :)"


Minden 4-5 éves gyermek művészlélek, minimum potenciálisan.

Aztán később csak kis részük marad meg annak.

2018. jún. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!