Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezzel sérül a gyerek?

Ezzel sérül a gyerek?

Figyelt kérdés

Van egy 2 és fél évesem, nagyon nehéz természet. Van, mikor napokig elvagyunk hiszti nélkül, de ma pl. egész nap nyűglődött, a földön fetrengett, hisztizett. Ilyenkor először próbálom kideríteni, mi a gond, de mikor már negyedjére borítja ki a konyhában a kőre a vizet, és közben hangosan röhög, akkor elég lesz. Ilyenkor ha elveszem tőle a poharat, vagy megfogom a kezét, hogy nem szabad, elkezd visítani, mint akit ölnek. Én pedig ilyenkor el a fülhallgatómmal elkezdek zenét hallgatni, ez megnyugtat. Figyelem közben a gyereket, de ugyanúgy teszem a dolgom, mintha ott sem lenne.


Ezzel ártok neki? Ismétlem, nem akkor, ha azért sír, mert valami baja van, vagy fáj valamije.


Vagy hogy kezeljem azt, amikor 3 órán át a legkisebb dolgok miatt képes ordítani?


2018. jún. 21. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Éld túl!! 2,5 éves, te pedig az anyja vagy....bár a leírtak alapján a nővére is lehetnél. Ez nem probléma megoldás. Ne csodálkozz, ha már 5 évesen ő is csak bedugja a fülest ha épp magyarázol neki. Figyelmet igényel, nem pedig nemtörődömséget.
2018. jún. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, figyelek is rá. De mikor már kb ötször törlöm fel, amit kilocsolt, mondom neki szépen, lassan, hogy nem szabad, nem öntünk ki semmit a földre szándékosan, és ugyanúgy megcsinálja megint, akkor szerintem érthető, hogy elegem lesz. És inkább meghallgatok 3-4 számot, minthogy ordítsak, akár a sakál. De tényleg kíváncsi lennék, ki hogyan kezeli ezt. Az "éld túl" számomra nem hasznos tanács. Nem csak túlélni szeretnénk a mindennapokat.
2018. jún. 21. 20:48
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Hogyan van rá lehetősége, hogy 4-szer egymás után kiöntsön bármit is, ha ott vagy vele? Miért nem a baj forrását szünteted meg?
2018. jún. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Sokszor unalombol is csinalnak ilyen csinyeket. Mondjuk azt en sem ertem miert 4x boritja ki a vizet. En az elso utan eltettem volna.

Jo az ido, menjetek setalni, jatszoterezni, programokra, stb , 3-4 szam legalabb negyed ora fulesezes, addig is csak nezni egy hisztizo gyereket nem normalis.

Nem fog serulni benne, de azt megtanulja, hogy az anyjara nem szamithat az indulatkitoreseknel. De ha mar kialakult a hiszti, figyelemeltereles nem hasznal pl.?

Nalunk ebben a korban ez volt a legcelravezetobb modszer.

2018. jún. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem lesz lelkibeteg. Ha visít hadd visítson, ha nincs közönség, abbahagyja. Én volt, hogy bevittem a szobába a szőnyegre fetrengeni, ne a hideg kövön legyen, de muszáj volt vmi kétkezes dolgot csinálnom. Abba is hagyta a hisztit. Amúgy elterelem a figyelmét, úgy csinálok mintha nem látnám és keresem, stb. Ha pl kiöntené a vizet, ok egyszer. 2. után elvenném poharat és ennyi volt, visíthat.

Illetve most jön a front, tudatosítsd magadban, hogy rossz napja van, holnap nem ilyen lesz, máris könnyebb lesz elfogadnod.

2018. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Biztos h nem serul, azt sem tudja mi van a fuledben es amugy emlekezni sem fog ra.

Azert a poharat elvennem tole, majd ker inni ha akar, en is egesz nap moshatnek fel ha poharat adnek a kezebe amit ugyis kilocsol.

En mondjuk ilyenkor betennem a babakocsiba es irany a szabad levego.

2018. jún. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
Unatkozik. Játssz vele, sétáljatok, menjetek el játszótérre/vízpartra/állatkertbe, bárhova. Süssetek együtt sütit.
2018. jún. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Pont azert csinal ilyet mert akkor vele foglalkozol, ra iranyul a figyelmed, egyebkent meg ‘csak hagyod’ es bedugod a fuled. A te figyelmedet szeretne, csak meg nem hasznalja jol a modszereket. Igy eleri amit akar.
2018. jún. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!