Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki tudja “mi bajom lehet”...

Aki tudja “mi bajom lehet” kérem irjon! Miért van ez velem?

Figyelt kérdés

3 gyermekem van.

Nem mennék bele a részletekbe de nekem ők a MINDEN!

Ez mindig jelen volt de mostanában gyakrabban jön rám a féltes.De ez szerintem már kicsit túlféltés.

Pl:

Középső lányom átment a szomszédba játszani,a szomszéd csaj mondta hogy elviszi ôket picit játszani,eltelt x óra aztán elkap egy rossz érzés hogy mi van ha elvesziti a lányom?

Ilyenkor tök beparázok...

2 pl:

Van egy kutyánk kiviszi a nagy lányom(14éves) kimegy vele egy órára utána szintén mikor sötétedik hivogatom hogy jöjjön be mert nehogy valaki elkapja és baja legyen.

Vagy ott van a legkisebb ha mondjuk főzők,ő bent van gyakran kérdezem hogy minden rendben mit csinál?

Ez nem biztos hogy igy már normális,mit tegyek hogy ne féltsem őket ennyire???

/3 lány/


2018. jún. 28. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Egyértelmüen nem normális ez a fokú féltés.


Ha jól értem, nincs párod, csak a gyerekeid - és ezért nem akarod öket elengedni magadtól, mert félsz attól, hogy egyedül maradsz.


Ez ellen sürgöen tegyél valamit, mert ebböl csak az lesz, hogy a gyerekeket teszed tönkre a túlzott féltéssel.


Keress magadnak hobbikat, barátnöket, elfoglaltságot és már most készítsd elö az életedet a gyerekek kirepülése utánra.

2018. jún. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Kérlek, ne csináld ezt. Tudom, hogy nehéz, de személyes tapasztalatból tudom, hogy mekkora kárt tud okozni az ilyen fajta túlféltés. Nemcsak hogy megutáltam anyukámat egy életre (tudom, borzasztó, de úgy érzem, tönkretette az életem első 15-20 évét), de sajnos azt sem tudom logikusan mérlegelni, hogy mi jelent valós veszélyt, és mi nem, mivel gyerekként nem tudtam megtanulni, hogy mi az, ami ténylegesen veszélyes. Az agyam valahogy hozzászokott, hogy bármire azt mondja anyám, hogy ne csináljam, úgyis csak megint túlfélt, és semmi baj nincs azzal, amit csinálok. Nagyon nagy önkontroll kell hozzá, hogy ne essem bele semmilyen káros szenvedélybe, illetve ténylegesen veszélyes szituációba. Remélem, ezek után nem kell magyaráznom, mekkora károkat tud okozni egy ilyen szülő. Szerintem az viszont jó jel, hogy észrevetted magadon, hogy kezdesz túlfélteni, ez azt jelenti, hogy tudsz változtatni!
2018. jún. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Egyáltalán nem biztos, hogy ez túlféltés. 14 éves kiviszi a kutyát egy órára sötétedéskor? Hát felnőtt kocogó nőket is csaptak már le, nemhogy félig gyereket. Persze függ attól is hol laktok. Józanul kell gondolkodni, de a világ valóban veszélyes.
2018. jún. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom milyen mértékű ez az aggódás, de nekem nem tűnik veszélyesnek.

14 éves miért legyen kinnt egyedül az utcán sötétedés után?

A kicsik mennyi idősek? Ha a középső 6 év körül van pl és csak a szomszédba megy, akkor annyira nem aggódok. De ha a szomszéd elviszi, nekem is eszembe jut, mennyire bírna vele, ha esetleg túlpörögnek és nem fogad neki szót.

5év allatti gyerekre pedig illik azért néha ránézni, mit csinál, ha sokáig csendben van.

Én nem látom ezt olyan kóros dolognak.

2018. jún. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én soha nem voltam parás anyuka de újabban nekem is vannak ilyen dolgaim... 4 és 5.5 évesek a gyerekeim... Múltkor anyukám fél8-ra ígérte magukat, hogy hazahozza őket, fél 9kor már konkrétan aggódtam, hogy tutti valamelyiknek baja lett, hívogattam anyut. Jövőhéten anyuékkal mennek balcsira, 5 napra, tiszta frászban vagyok, nehogy autó balesetük legyen, nehogy belefulladjanak a balatonba, nehogy elüsse a vonat az átkelőnél, mivan ha begurul a kereszteződésbe és elüti az autó. Megbolondultam úgy érzem.

Az a baj, hogy sok szörnyűséget látni a híradóban (mondjuk azt ritkán is nézem ezek miatt) és az interneten. Az ember azt hiszi, hogy na ez vele tutti nem történhet meg. Dehogynem. Pl múltkor egy élsportolónak is pici gyereke fulladt a medencébe, gondolnád? Nem! Na az ilyenek miatt lettem én mostanában parás.

2018. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös én egy felnőtt emberért is aggódnék, ha 1 órát késne és nem venné fel a telefont.

Egyébként sokminden helyzetfüggő. Mivel nálunk a nagyszülők max 2 órát töltöttek együtt egyhuzamban a gyerekkel, azt is velem így nem is engedném őket együtt nyaralni. Pedig én biztosan nem vagyok paramami.

2018. jún. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor most gyógyos vagyok vagy nem?

Tény,egyedül nevelem őket.

De mint fentebb irta valaki bőven elfoglalom magam VELÜK! :)

Ha lenne/lesz hobbim akkor is ők lesznek minden gondolatom.

2018. jún. 28. 14:32
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Nem részleteztem de egyébként ok nélkül aggódtam, anyuék 2km-re falun belül laknak, otthon volt velük és csak nem akartak hazajönni, még kicsit rollerezni, még egy vajas kifli és ezért késtek.

Kérdező, nem vagy bolond, ezzel jár az anyaság. Persze van aki kevésbé aggódós, van aki jobban. Szerintem csak arra kell figyelnünk, hogy ezzel ne terheljük a gyereket. Ne az legyen, hogy nem engedem ki az utcára 2 percre sem mert tutti ellopják, nem zárhatjuk be őket, engedni kell. A magunk kis mumusával meg belül küzdjünk.

2018. jún. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagy gyogyós! Viszont szerintem muszáj lenne, hogy legyen saját érdeklődési köröd is, ne csak a gyerekeiden járjon az agyad megállás nélkül, mert ez már nem is (csak) a túlféltés miatt lesz gond, hanem neked sem egészséges. Persze ezzel egyáltalán nem azt mondom, hogy hanyagold el őket! Csak hogy néha egy kicsit foglalkozz mással is, még akkor is, ha ez csak annyi, hogy mondjuk hetente egyszer leülsz egy órára kötögetni (vagy bármi mást csinálni, amit élvezel, és aminek semmi köze a gyerekeidhez). Minél nagyobbak lesznek, annál kevésbé fogják igényelni (és szeretni), ha állandóan a nyakukon lógsz, és neked is rossz lesz, ha nem fogsz tudni mit kezdeni magaddal mikor ők már mind kirepültek.
2018. jún. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!