Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Számomra fehér folt, ismeretle...

Számomra fehér folt, ismeretlen: konkrétan ERDÉLYI magyar gyerekdalokat tudtok? Főleg a dallamok érdekelnek. (Maradjon, kérem, a nevelés résznél a kérdés. )

Figyelt kérdés

(Szeretném, hogy a gyereknevelés résznél maradjon a kérdésem. Köszönöm.)

Foglalkozom gyermekek nevelésével (szakmám szerint), és valamelyest képben vagyok az erdélyi népzenével is.


Azonban mindig is Magyarországon éltem, és mind érettségi előtt, mind pedig a főiskolán kizárólag magyarországi gyermekdalokat tanultunk, ismételtünk.


Se szakirodalomban, se semmilyen gyűjteményes kötetben sose láttam olyan megjelölést, hogy konkrétan ez, vagy az a gyermekdal Erdélyből származna. Stílusra is egy kaptafa a legtöbb magyarországi gyerekdal (egyébként sokat szeretek ezekből, nincs velük gondom).


Tehát vagy ismerek erdélyit, csak fogalmam se volt eddig, hogy onnan való, vagy itt Magyarországon nem terjesztik, és az iskolarendszerbe se kerül.


Van némi közöm származás tekintetében Erdélyhez, és az erdélyi népzene egy része közel áll hozzám. Mindezek, plusz mivel gyermekneveléssel foglalkozom, évek óta szeretném választ kapni a kérdésemre, eddig hiába...


FŐLEG ERDÉLYIEK válaszait várom!

Köszönöm, ha tud valaki...



2018. júl. 3. 20:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Zöld az erdő, zöld a petrezselyem. (moldvai csángó népdal)
2018. júl. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Előző, zenei linket, vagy kottát tudsz mutatni? Mert ez a lényeg számomra a kérdéshez. Gyermekdal, amire utalsz? Rengeteg erdélyi népdalt ismerek, de szerintem erdélyi GYERMEKdalt még nem.


Másfelől Moldva nem Erdély. Egyébként ismerek egy darab moldvai csángó gyerekdalt.


Különösen Mezőségről, Küküllő mentéről, Székelyföldről (Sóvidékről) érdekelnek GYERMEKdalok.

De úgy egészében Erdélyből.

2018. júl. 4. 00:18
 3/15 anonim ***** válasza:

Szeretnék szántani, hatökröt hajtani.... (ez egy klasszikus)

Megy a gőzös, megy a gőzös Kanizsára

De szerintem keresd meg a facen Balatoni Katát és az Így tedd rá mozgalmat. Tuti, hogy tud neked segíteni.

2018. júl. 4. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szeretnék szántani, hatökröt hajtani.... (ez egy klasszikus)

Megy a gőzös, megy a gőzös Kanizsára

De szerintem keresd meg a facen Balatoni Katátnis az Így tedd rá mozgalmat. Tuti, hogy tud neked segíteni.

2018. júl. 4. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szeretnék szántani, hatökröt hajtani.... (ez egy klasszikus)

Megy a gőzös, megy a gőzös Kanizsára

De szerintem keresd meg a facen Balatoni Katát és az Így tedd rá mozgalmat. Tuti, hogy tud neked segíteni.

2018. júl. 4. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szeretnék szántani, hat ökröt hajtani.... (ez egy klasszikus)

Megy a gőzös, megy a gőzös Kanizsára

De szerintem keresd meg a facen Balatoni Katát és az Így tedd rá mozgalmat. Tuti, hogy tud neked segíteni.

2018. júl. 4. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Most ez miert kuldte el haromszor a rendszer? :D Bocsi...
2018. júl. 4. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Négyszer. ;) Semmi gond egyébként, olykor becsúszik némi technikai baki.

Köszönöm a válaszod.

Csak az a gondom, hogy nem használok FB-t...


A "Megy a gőzös" tuti erdélyi? Miért szerepel benne akkor "Kanizsa"?

"Szeretnék szántani" - ez gyermekdal? Ezt ismerem, de hangzásában nem kifejezetten gyerekdalnak vélem.


Mindenesetre köszi, és lehet, hogy rákeresek majd az illetőre, ha nem is pont face-n.

2018. júl. 7. 20:25
 9/15 anonim ***** válasza:
Google-ban :)
2018. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Na jo a Megy a gőzössel lehet, hogy egy kicsit tevedtem. Mindenesetre Szekelyföldon tobb helyen hallottam forgatos zeneben eljatszva a dallamot es enekeltek is. De a wikipedia errol mast ir. A Szeretnek szantanit en gyerekkoromban tanultam...azert gondoltam, hogy gyerekdal.
2018. júl. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!