Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem akar a saját ágyában...

Nem akar a saját ágyában aludni a lányom. Addig sír ameddig nem hozom közénk. A férjem emaitt már nagyon mérges. Mit csináljak hogy a saját ágyában aludjon?

Figyelt kérdés

Jó lenne már kettesben lenni a férjemmel.

Ha alszik a gyerek és kimegyünk a szobából akkor egy fél perc és már ordít.


2018. júl. 4. 20:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
Varjatok meg, mig melyen alszik.
2018. júl. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%
Elkapattátok. Miért kellett egyáltalán oda szokatni, megengedni hogy ott aludjon?
2018. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Mennyi idős?


Sajnos nálunk is hasonló a szitu, 5 és 2 évesek eddig velük aludtam. 2 hete volt a 3 császárom igy nem tudok a földön aludni velük, kis kitartással sikerült egy hét alatt beszoktatni öket az ágyukba.


Kaptak varázságynemüt világito éjjeli fény plüssöket...

Az elsö 2 este katasztrofa volt,föleg a kicsinél azota viszont egyre jobb.


Most mesélünk és utána mindenki alszik...

2018. júl. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

Szegenyke . A gyerek megérzi ha újszulött is , ha turelmetlenul nyugtassák , le akarják rázni

Atvette a ti hangulatotokat azt tukrözi vissza

Ördögi kör

Sajnálatos h az apa igy viszonyul , duhöng . Eleg infantilis nem erzem h örult volna öszinten ennek a gyereknek

Inkabb versenytars a figyelmed megoszlik

Nem könnyu neked igy , ket gyerekkel

2018. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Mivel próbálkoztál eddig? Mennyi idős, mert ez is fontos lenne.


Ott maradni vele, kicsit simizni, vilàgító plüss pl. nekünk is bejött, kikàban vettem.

2018. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy cikk arrol, ami segit merlegelni, hogy hol erdemes altatni a gyereket, elonyokkel-hatranyokkal:

[link]


Az en gyerekem 1 eves koraig volt ilyen, onnantol tudtam letenni, es kijonni mellole az elso ebredesig.

- Atlag 20 perc kell egy babanak a mely alvashoz, neki meg most 2 evesen is 40-60 kell, korabban sem volt eleg a 20 perc. Vannak jelei a melyalvasnak, amikor le tudod tenni, az en gyerekemnel az egyik ilyen, amikor olyan halkan veszi a levegot, hogy nem hallani, vagy amikor szopizo mozgast vegez a szajaval, ezeknel tudom, hogy ki tudok jonni.

- Segithet, ha olyan agynemube teszed le, amin az illatod ott van.

- Kapcsolhatsz feher zajt is, ami szivdobogast utanoz.


Az eletkora nagyon nem mindegy, 3 honapos kor alatt ez mind felejtos volt nalunk, csak en voltam a jo, sokszor meg a mellkasomra is kellett venni, utana valamelyest javult ez.

2018. júl. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés így fabatkát sem ér, ha nem írja le a kérdező, hány éves/hónapos a gyerek.

Az utolsó által adott linkben a következő mondat is szerepel:

"Így a másik szobában alvás ritkíthatja a szopásokat, ami veszélybe sodorja a tejtermelést. Ritkítja az enni kéréseket, amitől a gyarapodás kerül veszélybe."

Ebből teljesen egyértelmű, hogy kizárólag 6 hónapos kor alatti, de még inkább 3 hónap alatti babára gondolnak. Ez a cikk tehát egyáltalán nem foglalkozik a már hozzátáplálással jóllakó babával.

Márpedig a kérdező lánya 1 vagy akár 2 éves is lehet. Egész más helyzet, ez a link akkor őrájuk nem vonatkozna - és persze a hozzászólók tanácsa is gyökeresen más lehet.

2018. júl. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
2 éves
2018. júl. 4. 21:54
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk pont apuka az, aki imád aludni a picivel, én már alig várom, hogy kiszoktassuk. ;)

Beszélj a férjeddel, mi zavarja abban, hogy veletek alszik. Lehet, hogy elég annyi, hogy te alszol középen. Hozzád tudnak bújni mindketten.

A két nagyobbat akkor szoktattam külön, mikor úgy éreztem, hogy megértek rá, 2 éves kor körül. Azért gondoltam, hogy most már menni fog, mert:

- leszoktak a ciciről, elalváshoz se kellett

- egyedül le-föl mászik az ágyból biztonságosan, sötétben is. Ha este felébred, nem gond, ha átjön és mellénk bújik

- szinte mindig átaludta az estét, ha egyszer elaludt, csak reggel kelt fel

Így tudtam, ha egyszer a saját ágyban elalszik, akkor reggelig ott is marad.


Kerestünk egy mese mintás leesésgátlós ágyat, kidíszítettük a szobában az àgy körül, kapott új ágyneműt, új alvós plüsst, és megbeszéltük, hogy most már olyan nagy, hogy egyedül is aludhat.

Eleinte volt küzdés, de onnantól minden este ott kellett elaludnia. Mindent elkövettünk, hogy továbbra se büntetésnek élje meg. Eleinte hajnalban bekúsztak a takaró alá, aztán egyre sűrűbben ébredtek a saját ágyban.

2018. júl. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

"Beszélj a férjeddel, mi zavarja abban, hogy veletek alszik."

Talán az, hogy 2 év után végre szexelni akar a feleségével.

2018. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!