Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítjátok meg a...

Hogyan tanítjátok meg a gyereketeket a rossz dolgokat úgy, hogy közben ne sértsetek halálra másokat mellette?

Figyelt kérdés

Mostanában több olyan szituba futottam bele, ahol szerettem volna a gyereknek valamiről beszélni, de csak úgy tudtam, hogy másokat megsértettem vele.


Pl. A boltban mondtam neki, ne vegyünk Dove terméket, mert azt állatokon tesztelik, és akkor persze, aki azt veszi meg mellettünk, az megsértődik. Vagy, nem használunk szívószálat, mert csak termeljük a műanyag szemetet vele feleslegesen. Vagy pl. mi nem megyünk bele lábbal a szökőkútba, mert egészségtelen.


Ilyen szitukra gondolok, tehát amik nem halálosak, de nem is jók. Ezt hogy kell kíméletesen megfogalmazni a gyereknek úgy, hogy mások éppen az ellenkezőjét teszik előtte? Mert a "csak mert" érvet nem szeretném használni neki, de másokat (főleg kicsiket) nem szeretnék megbántani.



2018. júl. 9. 15:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Megoldás=szellemi autonómia. Nem függünk mások sértődékenységétől.
2018. júl. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen jól csinálod, megtanítod oda figyelni a gyermeked hogy kisebb legyen az ökológiai lábnyoma. Ha ezen megsértődik egy vadidegen vásárló, az az ő baja.


Off:

Tényleg a dove-t állatokon tesztelik? :O

Én mondjuk a magam részéről egyébként sem szeretem a dove termékeket, de ezt nem tudtam.

2018. júl. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%

Nem veszünk ilyen terméket, mert most nincs rá szükségünk.

Nem veszünk szívószálat, mert felesleges.

Nem megyünk bele lábbal a szökőkútba, mert nem illik belelépni.

2018. júl. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
2: Cselesen, mert az unióban nem, de sajnos máshol igen. Szóval ez ilyen szürkezóna igazából. Nem olyan durvák, mint mondjuk az AVON.
2018. júl. 9. 15:44
 5/23 A kérdező kommentje:
3: De nem akarok neki hazudni, nem azért nem vesszük meg. Ha azt mondom, akkor nem tudja, hogy azért, mert a cég miatt állatok szenvednek. Érted, pont átadnám az üzenetet és nem kamuznék.:)
2018. júl. 9. 15:45
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Engem nem érdekelne ilyen szituban, ha megsértődnek mások.
2018. júl. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
63%
Hát én max mosolyognék ha ilyesmi szövegekkel jönne valaki a boltban :) Főleg mert fogadok hogy eldobható pelenkát használ stb. Ezek ilyen képmutatások, amint felnő az a gyerek úgyis rájön.
2018. júl. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
42%

Mondjuk azt hozzateheted, hogy azokban a tesztelos orszagokban annyi kobor allat van, hogy mindennaposak a kutyatamadasok, a higieniai viszonyokrol meg ne is beszeljunk.

A szivoszalak szerinted hova kerulnek ha senki nem veszi meg oket? Ugyanugy kidobjak a szemetbe. Jo esetben azt hazudjak h szelektiven gyujtik.

A szokokutba labat logatni pedig nem egeszsegtelen. Semmi baja nem lesz tole. Szoval hulyeseget beszelsz.


Szerencsere az en anyam nem traktalt ennyi marhasaggal. Sosem erzelmi zsarolt a korcs dögökkel, vigan fuztem a nyaklancot a szivoszalakbol es ahol szabadott belementem a szokokutba. Nekem igy szep gyerekkorod volt, a tiednek legalabb nem lesz az hanem egy ilyen frusztralt hiszterika lesz.

2018. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%

Komolyan volt már olyan, hogy ezen valaki besértődött? Csak te tartasz ettől ennyire?

Sose fordult elő ilyen, pedig rólam már az összes boltos tudja, hogy nem kérek zacskót/szatyrot, mert csak szennyezi a környezetet. Ettől még nem méregetem rondán azt, aki igen, és még soha, senkit se érdekelt, hogy én nem használok.

Ez ilyen magánügy jellegű, hidd el, hogy a kutyát nem fogjátok érdekelni a boltban, ha ezt így elmondod a gyerekednek.

2018. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
9: Azért ne éljünk már teljes nihilben sem, az is túlzás. Értem, hogy neked a környezet- és az állatvédelem nem fontos (bár inkább elfogadom, mint értem), de ez már tényleg túlzás.:)
2018. júl. 9. 16:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!