Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan, akinel 3-4 ev...

Van olyan, akinel 3-4 ev korkulonbseg mellett a masodik gyerek szuletesevel jobbak lettek a hetkoznapok?

Figyelt kérdés

Altalaban az ellenkezojet hallom, de letezik olyan, hogy nem a testverfeltekenysegrol, a naggyal valo harcolasrol, vagy epp az almatlansagtol valo szenvedesrol szolnak a napok a 2. gyerek szuletese utan, hanem a kicsi gyorsan beleszokik a nagy napirendjebe, mindket gyerek el kezdi ataludni hamar az ejszakat, nappal a nagy normalisan viselkedik, es konnyebb vele, mint korabban?


Vagy ha 2,5 evesen nehez vele, meg mindig sokat ebred, nappal gyakran kiborul, nagyon anyas, akkor ez egy 2. gyerekkel csak rosszabb lesz, es ha mar eggyel is nehezen birunk, inkabb halasszuk meg a teso vallalasat? Tapasztalatok erdekelnenek. Ki hogy dontott, megbanta/nem banta meg? Johet minden, de kulonosen orulnek pozitiv peldaknak, ahol a naggyal is helyre kerultek a dolgok a kicsi szuletese utan, es a kicsi is gyorsan beleszokott a nagy napirendjebe.



2018. júl. 12. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk 14 hónap van a két csaj között. Sosem volt feszkó, még az elején sem, amikor a kicsi nonstop rajtam csüngött. Szépen eljátszott a nagy mellettünk, max akkor nyafizott kicsit, ha éhes volt és nem tudtam azonnal ugrani. 3 év korkülönbség nekem már sok, de az biztos, hogy ha alkalmas rá a szülő, akkor egyáltalán nem nehéz.
2018. júl. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nagyobb testvér személyiségétől függ, hogy viseli a tesó érkezését. Nekem az akkor 4 éves lányom mellé jött egy ikerpár.


A lányom nagyon jól viselte /viseli a család bővülését, soha nem tapasztaltam féltékenységet. Bár az elején sokat megkérdezte, hogy "ugye engem is szeretsz, anya?"

Igyekeztünk azért, hogy soha ne érezze magát elhanyagolva, mindig szervezünk neki külön programot, ilyenkor vagy én vagy az apja marad otthon a kicsikkel.

De szerencsére imádja a kistesót, büszkén sétál a babakocsi mellett az utcán :-) És sokat játszik velük.

Tudom, hogy nem ez a tipikus, de úgy látszik, neki szerencsés természete van.


Viszont a két kicsi - akik most lesznek másfél évesek - sokat veszekszik egymással, és féltékenyek is egymásra. :-)

2018. júl. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Ezt altalaban nem szoktak beismerni, de mindenki sziv 2 kisgyerekkel. Testverfeltekenyseg is mindenhol van, majd a gyerek kamasz/ felnott koraban kiderul, hogy milyen is a valodi viszonya a testvereihez, addig lehet verni a melleteket hogy milyen szuper anyak vagytok h bezzeg a ti gyereketek nem feltekeny...

Ha meg amugyis anyas, szerinted hogy fogja viselni? Pokol lesz, ezt elmondhatom.

2018. júl. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a megerzesem, 3-as, alig hallok olyat, ahol nem igy van... Ezert gondolkodunk mi is, hogy lehet, meg varni kene.
2018. júl. 12. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!