Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti olvastok a gyerekeknek...

Ti olvastok a gyerekeknek hercegnős-herceges mesét?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran? Miért?

Hány évesek?

Én majd nem szeretnék ilyet olvasni a gyerekeimnek. Igyekszem nem belénevelni a hagyományos nő-férfi feléllást. Nem, nem melegeket szeretnék nevelni, de azt sem szeretném, hogy bármiféle elnyomást érezzen, ha az lesz.


2018. júl. 14. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekem anyáék sokszor olvastak. Sőt, a húgomnak is. Minden hercegnős Disney mese megvan könyvben és DVD-n azóta is. De nem lettünk félrenevelve.
2018. júl. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Igen, olvasok, mert a klasszikus irodalom része. De olvasok modern meséket is, amik nem csak arról szólnak, hogy "happyly married ever after".

Egyébként nem a mesékből, hanem a személyes mintákból tanul. Kiskoromban a hercegnős mesék voltak túlsúlyban, mégis az egyenjogúságot kerestem (s találtam) a párkapcsolatban. ;)

2,5 az alany.

2018. júl. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
A hercegnős mesék már alapműveltség(: Nem a mese neveli őket félre. Főleg, hogy az új mesékben sokszor fordítottak a szerepek, lásd Merida, Jégvarázs. Néhány modern hercegnő mesében nem is a fiú lány kapcsolaton van a hangsúly, hanem az anya gyermeken, lásd Aranyhaj. Attól, hogy a fiú menti meg a lányt, attól még a Csipkerózsika szép mese, az Aladdin se lesz kevésbé mesés. A hét törpét kár lenne kihagyni, a Szépség és a szörnyetegben eleve a lány menti meg a fiút, Hófehérke maga megy a fiú után a bálba. (:
2018. júl. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Igen olvasok majd, azért mert én imádtam ezeket a meséket, magamnak olvastam onnantól, hogy tudok olvasni. És nem éreztem magam elnyomva attól, hogy Hófehérke háztartást vezetett a törpék házában vagy hasonló. Pedig amúgy fiús lány voltam, nem babáztam, inkább legóztam, a szoknyát utálom, nem izgat a divat, és extrém ritkán sminkelek. De a mai napig szivesen megnézem a Disney meséket, nyilván tudom, hogy ez nem a valóság. Ahogy a macska se fog csizmát húzni, és kihúzni engem a bajból, ha nem lesz pénzem. Attól még lehet egy kedves történet.

Viszont ha a lányomnak más lesz a kedvenc meséje, és azt akarja hallani, akkor nyilván nem fogok ráerőltetni semmit. Egyelőre még csak két éves, úgyhogy ilyen hosszú meséket még nem hallgat.

2018. júl. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Én biztosan fogok.


Kérdező! Senkiből nem tudsz meleget nevelni, vagy az, vagy nem az. Te sem magad döntöttél arról, hogy heteroszexuális leszel, hanem egyszerűen az vagy. Nem választás, vagy nevelés kérdése.


Egyébként felesleges a pszichológiai blabla, mert a gyerek a mesékből nem azt hallja ki, hogy Hófehérke a nő és következésképpen neki kell mosogatni. Neki az csak egy varázslatos világ ahova anya/apa hangja viszi el, miközben mondjuk közösen nézik a képeket a könyvben. A mesék hangsúlya pont nem a női-férfi felállásban van, hanem, hogy a gonosz elnyeri méltó büntetését.


Nagyon szeretem a meséket, gyerekként nekem is sokat olvastak. Teljesen elfogadó vagyok a melegekkel szemben (is).

Nem a gyerekkori meseolvasás/ nem olvasás határozza ezt meg. Hanem kizárólag TI!


Ha azt látja otthon, hogy apa is kiveszi a részét a házimunkából, akkor felnőttként teljesen természetes lesz számára, hogy nem csinál önmagából cselédet egy férfi kedvéért napi 8-10 óra munka mellett. Hiszen az élettér közös, mindkettőjük érdeke a rend és a tisztaság.


Ha pedig a Váci utcán sétálva a lányod megrángatja a kabátod és megkérdezi "anya, anya az a két néni miért fogja egymás kezét?" Akkor aktuális korának megfelelő szinten kell válaszolni és elmondani, hogy bizony két néni és két bácsi lehet szerelmes egymásba úgy mint anya és apa.


A világon semmi köze ezeknek a dolgoknak a hercegnős mesékhez.

Nyilván te magad is elfogadó vagy azért szeretnéd, hogy a gyermeked is tolerálja ha valaki valamiben más. Legyen szó arról, hogs valaki meleg, testi/szellemi fogyatékos... de gyanítom te sem azért vagy elfogadó, mert a szüleid kerülték a hercegnős meséket mikor kicsi voltál.

2018. júl. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Ma már egy Csipkerózsika vagy Hófehérke az alapműveltség pillére. A mai gyerekek nem ezeken a meséken nőnek fel, sokkal inkább Barbie, Jégvarázs, Vaiana. Szerintem érdemes megismertetni velük a klasszikusokat is. Egyébként én a mai napig imádom őket! 25 N 2 éves Anyukája
2018. júl. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező, a férfi női szerepeket nem a mesével neveled bele. Hihetetlen hogy egyesek ezt nem tudják. Az számít, hogy milyen mintát lát otthon. Egyébként meg ha te nem is olvasol neki majd az óvodában olvasnak. Csak ott meg majd őt nevetik ki , hogy mi az, hogy nem tudja ki az a Hófehérke.
2018. júl. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Mintakövetés alapján tanulnak leginkább. De ez is lehet pozitív vagy negatív példa.

A mi családunkban például mindent a nők csináltak munka mellett otthon is, plusz a gyereknevelés. A férfi rokonaim ilyen olyan okból mind csak dolgoztak és vegetáltak, még egy szendvicset se voltak képesek összerakni.

Én mégis mást akartam mindig, láttam hogy ez rossz. Nem volt előttem más példa csak hogy ezt nem akarom. És a férjem egy dolgos, önálló, főz takarít ugyanúgy mint én és pelenkázni is fog.

2018. júl. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért ne olvasnék?

Bár az más kérdés, hogy nekem gyermekként sem tetszett, hogy más menti meg a lányt. Ezért jobban érdekeltek az olyan sztorik, ahol nem ez a felállás volt. Ezért tetszik annyira a Merida,a bátor. Tuti, hogy ilyen hercegnő lennék. Gyerekként megnéztem a klasszikus Disney meséket, de az állatos, kicsit fiúsabb történetek jobban lekötöttek.

Persze, lányomnak olvasnék,mutatnék ilyen klasszikus dolgokat, meg a másikat is persze, aztán majd ő dönt.

(Emiatt ha rózsaszín dolgor akar, ám, legyen, megveszem neki. )

2018. júl. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Mar bocs de olyan mintha eleve meleg gyerekekre keszulnel. Mi van ha abszolut nem utasitja el a konzervativ dolgokat? Mi van ha igazi kis kiralylany tipusu almodozo noies lanyod es macso fiad lesz? Azt talan nem fogod toleralni?

Mondjuk elobb juss el oda, hogy fenntartasz egy normalis parkapcsolatot, megszulod a gyerekeket es felneveled oket ovis korig, amikor mar meg is ertik amit meselsz nekik. De idaig el is kell jutni, nem csak a nevelesi elveket fogalmazgatni 10 evvel elore...

2018. júl. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!