Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három éves kisgyermek az...

Három éves kisgyermek az anyukája haját tépi?

Figyelt kérdés

A gyerkőcöm csinálja. Ha rászólok, hogy ez anyának fáj, ne csináld légy szíves, csak még viccesebbnek tartja és még jobban húzza-tép, és figyeli, ahogy ki is szedi kis kezeivel a hajszálakat.


Várt gyermek, szeretjük őt nagyon, sosem volt testileg bántalmazva, de tudtommal ez az agresszió, negatív dolgok kiélése ilyen módon. Miért csinálhatja ezt és hogyan lehet róla leszoktatni?



2018. júl. 20. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
3 éves? Az tényleg valami elfojtott agresszió. Ilyenkor már értenie kéne, hogy ez fáj és nem vicces.
2018. júl. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Amikor ezt csinálja, rá kell csapni a kezére, és azt mondani neki, hogy rossz. Nem erősen, nem verni kell a gyereket, de ha semmi se használ, egy kicsit meg kell paskolni a kacsóját.:)
2018. júl. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Ne finoman szóljál rá, hogy légy szíves, hanem mérgesen. Elég csak annyit mondani, hogy "Ezt nem!" Ha épp az öledben van, leteszed, ha csak melletted, arrébb mész. Éreznie kell, hogy ezt nem szabad semmilyen körülmények között, nincs olyan alternatíva, hogy mégis. Azért nevet, mert nem vesz komolyan, mert nem a valódi tiltást sugallod, hanem túl finom vagy. Nem biztos, hogy agresszió, hiszen ő nem érzi, hogy fáj, ő csak kíváncsi, neki úgy látszik érdekes a hajszál. Vegyél neki hajasbabát.
2018. júl. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

"ne csináld légy szíves"


Ebben a liberális világban odáig jutottunk, hogy a szülő a gyereket már csak kérleli.

Meg kell tanulnod utasítani a gyereket. Az én eszmerendszeremben a kérésre lehet nem-et mondani. És a "gyerkőcöd" is tud erről, és negligálja a kérésedet. Ha megtanulsz majd valamit nem kérve mondani, majd komolyan vesz.

2018. júl. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

A 4-es válaszoló valóban jól írja. Erősnek hangozhat az "utasítás" szó, de igaza van. Tépi a hajam és még szépen kérjem hogy fejezze be? Még mit nem.

Kérdező, tudom-gondolom- hogy imádod a gyetmeked, de az ilyen dolgoknak gátat kell szabni. Az ő érdeke is, mert aztán ha nagyobb lesz, majd nem érti miért nem az van amit ő akar épp csinálni. Stb, ezt még ragozhatnánk. De a lényeg hogy igen is határozottan és erélyesen tiltsd le erről.

2018. júl. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Fentebb nagyon jol leírtak...
2018. júl. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Az 1 évesemet is leteszem, ha ilyet csinál. 1 figyelmeztetés és hisztizhet a padlón. Kezd el határozottan nevelni a gyereked, mielőtt verni is kezd! Nevetséges eltűrni egy 3 évestől. Akkora gyerekem is van, bőven tudja, hogy mi fáj, mit engedhet meg magának akár mérgében is.
2018. júl. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
A fiam 2,5 évesen az apját rugdosta. Aztán a férjem elkezdte, hogy elvonul, ha rugdossa a gyerek. Hamar leszokott róla. De én a hajtépésről ugyanígy szoktattam le. Általában a földön ültem erre vigyorogva odajött hajat tépni, én simán felálltam. Igaz ekkor 1 év körüli volt, én nem toleráltam, a harapással ugyanígy csináltam. A kicsit (1 éves) ugyanígy szoktattam le a hajcibálásról. Néha az eszébejut még, de ugyanúgy felállok mellőle. Kevés dolog válik be mindkettőnél, de ez igen. :)
2018. júl. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

" ne csinald legyszives "

??


Hat nem csoda, ha kirohog!!

2018. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
3 éves és hagyod, hogy hajad tépje??? Ahhoz, hogy határozott legyél nem kell bántalmazni... Ha konnektorba akár nyúlni, akkor is csak kérleled?
2018. júl. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!