Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 év testvérek között...

2,5 év testvérek között nagyon nehéz akinek így van, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
23 hónapos a kisfiam, kicsinek még nem tudjuk a nemét, 2,5 év lesz köztük pont

2018. júl. 27. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel, szintén 23 hónapos a lányom, igaz, én köv. hónapban szülök.
2018. júl. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk egyáltalán nem volt nehéz, féltékenység sem volt
2018. júl. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Napra pontosan 2,5 év van a két lányom között és nekünk tökéletes.


A nagy jól beszélő és értő volt már 2 évesen is, így el tudtuk magyarázni mivel jár egy testvér. Nem várt játszótársat, tudta, hogy anya leterheltebb lesz stb. Élből könnyű gyerek a nagy, nem kell altatni, de remekül alszik a síró tesója mellett is, nincsenek kis rigolyái, jól bírja a változásokat, így nem volt nehéz beilleszteni a tesót az életébe.


Most 15 hónapos a kicsi és a nővére a mindene. Rajta nevet a legjobban, imádja, amikor együtt játszanak. Minden téren húzza fel a nővére (beszéd, játékok, mozgás stb.)


Ha újra kezdeném, akkor is így csinálnám.

2018. júl. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Mindenki máshogy éli meg, nem vagyunk egyformák. Nekem 1 gyerekem van, 5 éves, nem lesz testvére. Én bármekkora különbségnél nehezen élném meg. Eleve a 2 gyerek nekem sok lenne. De vele imádok anya lenni.

Szomszédomban négy van, ismerősöméknél meg a 4-3-1 évesek a gyerekek. És boldogan vígan elvannak.


SZóval mi nők-anyák különbözőek vagyunk. Ami másnak nehézség, neked lehet nem gond, vagy fordítva.

2018. júl. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 piroska és a farkas ***** válasza:
77%
Hát ... nekem a Nagy kb 2,5 éves volt, mikor született a Kicsi, nem járt akkor még oviba, bölcsibe meg eleve nem. A kicsi dongalábbal született, ami 8 gipszelést jelentett, nagyjábòl hetente, több òrás " program". Refluxos lett, sìrt egész nap, a tejet pròbáltam fejni, mindezek közben szerencsétlen nagynak kb csak a fizikai szükségleteire volt erôm...Nappal rendszeresen ülve elaludtam, éjjel nem emlékeztem, h a kicsi mikor és hogy került az ágyába. Mit szépìtsek, szar volt. Aztán eldöntöttem, h a kicsinél nem az a lényeg, h anyatejet kapjon, hanem, h ne legyen éhes, megfelelô antireflux tápszerrel végre nem sìrta át a napot, sôt, elkezdett aludni is napközben, ìgy már lelkileg is a naggyal is tudtam lenni. Megmondtam az anyukámnak, h hagyja abba AZT, h puszira és simogatásra szòlìtja fel a nagyot a kicsi felé, mert hozzáérni sem mert. Ìgy, h kapott idôt arra, h akkor simogassa mikor már valòban szeretné, teljesen kinyìlt a kistesò felé, és azt kell mondjam, h mostanra gyakorlatilag már irigylésre méltò a kapcsolatuk. ( most 20 hònapos a kicsi.) Szülés elôtt egyébként azt hittem, könnyebb lesz. A dongalábat elôre nem tudtuk, de igazábòl nem az nehezìtette meg, hanem a hülye tej, h hetekig hallgattam, h anyaként ez kötelességem,most a kicsi a legfontosabb, blabla. Ha mindezek a dolgok kiegyemsùlyozottabban történhettek volna,akkor ez egy igazán szép idôszak lehetett volna. Ìgy viszont inkább csak tùléltem..
2018. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hat, ha 3 evesen oviba megy baromi rosszil fogja viselni h te otthon maradsz a kicsivel.
2018. júl. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Nekem nem viselte rosszul, kifejezetten szereti. Szerintem igénye is volt már rá.
2018. júl. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os, 3-as vagyok.


A lányom is imádja az ovit. Egyáltalán nem zavarja, hogy mi itthon vagyunk, büszke, hogy ő már nagylány és kiváltságnak érzi az ovit. Fél napot van benn, délután együtt vagyunk.

2018. júl. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is napra 2,5 év van a két lány között. Az első pár hónap volt csak nehezebb, míg mindenki összeszokott mindenkivel. A kicsi januári, az év szeptemberben ment a nagy oviba, semmi gond nem volt. Nem volt féltékeny a nagy, hogy mi otthon vagyunk a kicsivel, de amúgy is félnapos volt egy évig. Most 2,5 és 5 évesek és tök szuperül elvannak egymással, együtt játszanak, pancsolnak a kertben, ha nem látják egymást, akkor keresik a másikat. Mióta a kicsi is jól ki tudja fejezni magát, a nagyobbik megérti mit akar, azóta főleg jó. Vannak persze vitáik, de minimálisan kell beavatkoznom. A nagyról ragad a kicsire minden, sokkal hamarabb beszélt, csinált mindent, mint a nagy.
2018. júl. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!