Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baba, kisgyerekkori fityma...

Baba, kisgyerekkori fityma védelem. Azok, akik "nem piszkálták a fütyit", mikor és hogy változott meg a bőr hátrahúzhatósága?

Figyelt kérdés

Mindennap húztátok amíg engedte vagy egyáltalán nem is mozgattátok?

Mi most azt csináljuk, hogy addig húzzuk amíg engedi. Semmi erőltetés. Mikor várható egészséges lazulás? Vagy egyik napról a másikra felcsúszik majd?


2018. júl. 31. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiamnak mi is húzgáltuk, pont mint ti amíg engedi. Nem vált fel magától, operálni (pici metszés a féken) kellett 3 évesen, azóta nincs gond.
2018. júl. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a gyerek orvos azt mondta, amíg pelus van, tilos, hajszálnyi mikro repedesek keletkezhetnek amit a vizeletet, kakis pelus tartalom felül fertozhet és újra letapadashoz vezet. 2 éves volt mikor leszokott a pelenkarol, 2 hét alatt meg is oldódott a dolog, nem volt semmilyen probléma, hálás vagyok hogy a gyerek orvos ellent mondott a védőnőnek aki erőltette volna a rancigalast
2018. júl. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, bocs, be volt kapcsolva az autó korrektor és szetszedett szavakat
2018. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk nagyon eltérőek a “szakvélemények”, akinek valóban hiszek, azt mondta nem kell piszkálni fürdetés, pelenkázás alkalmával mozog, tisztul eleget. Annyi hogy kakás pelusnál meg szoktam húzni kicsit, hogy tuti rendesen letöröltem e.

A védőnő mikor meglátta sápítozott az akkor 5 hónapos gyerek felett, hogy ezen csak akkora lyuk van hogy épp a pisi kifér ( mi egyébbre használná még wtf) meg hogy ezt műteni kell majd.

Gondoltam magamban amilyen itt a védőnői rendszer mire odakerülünk a sokadik utànad következő védőnő fog sápítozni.

Olyan szempontból nehéz ez, hogy ha biztosra tudnám előlre hogy gond lesz minnél hamarabb megcsináltatnám, hogy még csak ne is emlékezzen rá később, de mivel nem tudom így inkább várunk. 10 hónapos most, van még időnk.

2018. júl. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszolóknak!


Nagyon nehéz kérdés, nincs rá fix javaslat még...

Mi csak azért nem piszkáljuk, mert akit ismerünk családokat, tényleg, mindnek! gonjdai lettek az idő előtti felhúzás / orvosi beavatkozás miatt.. Én erre tudok támaszkodni csak.. Egytől egyig gyulladásos és más panaszos mindennapokkal küzdenek azóta is..

2018. júl. 31. 14:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sose erőltettem, csak annyira húztam fürdéskor, amennyire engedte, kb semennyire. Pisi szépen jött, így nem aggódtam. 2 évesen egyik napról a másikra feljött a fele. 2,5 évesen szobatiszta lett, azt mondta a dokink, hogy próbáljunk ki egy kenőcsöt, hátha. Nem hatott, ugyanúgy le van tapadva a fele. Doki és védőnő ugyanazt ajánlja: ha nem problémás, várjunk úgy 5-6 éves koráig.
2018. júl. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Fiamnak születésétől kezdve húzogattam az esti fürdésnél, amennyire a bőr engedte. Már nem emlékszem pontosan, de hónapokkal később lehetett hátrahúzni teljesen.

Most már 5 éves, soha semmi gondja nem volt a fütykösével.

2018. júl. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi kremet kaptunk ra. Teljesen fajdalommentesen fokozatosan feljott neki
2018. júl. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Most 2 éves a fiam, soha nem "piszkáltuk" neki, pont azért mert ez egy hülye, elavult szokás. Majd ha nem lesz pelenkás akkor elvileg megoldódik magától. De ha 5 éves korra nem jön fel neki, akkor a gyerekorvos meg akarja műtetni amibe nyilván nem egyeznék bele). Így is nagyon ellenzi, hogy nem húzogatom.
2018. júl. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi másfél éves korában orvosi javaslatra huzogattuk, de egy idő után ez abbamaradt. Apuka tanitgatta, hogy csinálja magának, hiszen ebben mégiscsak ő a kompetens.

5 éves korára jött fel teljesen mindenféle orvosi beavatkozás nélkül, pedig a gyerekorvoa már 3 éves korában fel akarta neki rántani, de nem engedtem. Olvastam valahol, ha rendesen tus pisilni, akkor feleslegesen nem kell molesztálni, inkább megtanitani, hogyan csinálhatja magának.

2018. júl. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!