Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnának felügyelet...

Hogyan tudnának felügyelet nélkül szépen játszani a gyerekeim anélkül, hogy bármit tönkretennének?

Figyelt kérdés
5 és hétévesek, a kisebbik fiú, nagyobbik lány. Egyik gond az, hogy nehezen állnak neki a hagyományos játéknak, inkább lézengenek,vagy ha játszanak, nem kitartók, és gyakran akkor játszanak, ha én felkínálok valamit vagy elkezdek velük játszani. Ha egyedül hagyom őket, abból meg vm vadulás lesz és mindent tönkretesznek. Falra festés, festék kiöntése padlóra, slime a padlóba, kanapéba, stift ragasztó a vadiúj székre, és nem mellékesen mindent széthajigálnak. az egész életem rendrakásból áll, pedig már többször szóltam, kedvesen, ordibálva, tudják is hogy mit nem szabad, de azt mondják, hogy nem akarták direkt csak belefeledkeztek a játékba.
2018. aug. 5. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a rendrakást kb. 5 éves korától sikerült megoldanom. Mindig volt kéznél egy nagy fekete kukazsák, ha nem pakolta el a szétszórt játékokat, akkor mentek a zsákba. Ezt kb. 3-szor kellett eljátszanom, utána elpakolt maga után. Mondjuk a festős, ragasztós dolgokat együtt szoktuk csinálni.
2018. aug. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Valami jól elcsúszott, ha ekkora gyerekek nem értik, hogy mekkora kárt okoznak a festék, a ragasztó szétkenésével. 4 évesem van, de ilyet véletlenül sem tesz. A helyedben minden ilyesmit elpakolnék és csak együtt használhatnánk.


A normális önálló játékra viszont úgy próbálnam rávenni őket, hogy megígérem (és be is tartom), hogy játszom velük, ha rendesen elfoglalják magukat, amíg én a dolgomat végzem. A kupit viszont mindenképp nekik kellene elpakolni. Minél lassabban megy, annál kevesebb idő jut esti mesére, tv-re, stb.

2018. aug. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Felugyelet nelkul nem hagynek kisgyereket mondjuk. Ok, a nagyobbik 7 eves, de a leirtak alapjan az 5 eves szintjen van. Ragasztoval, festekkel engem sose hagytak egyedul. Szerintem inkabb vegyel nekik valami tarsast. Vagy adj nekik feladatokat, hogy utana jobban megbecsuljek azt h jatszhatnak.
2018. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ugy vannak felugselet nelkul h a masik szobaban vagyok, de ha epp egy szobaba is vagyunk, de nem figyelek oda, akkor is ez van.tarsasjatekot szetdobaljak vagymmast kezdenek vele jatszani, furdoszobabol vizet hoznak vizezni a szoba kozepen, vagy testapolot kiveszik es bekenik a babakat, magukat, baba hajat levagjak, osszes konyvet kiveszik tornyot epiteni, konsvbe belefirkalnak, butorra matricaznak, firkalnak, jatek edenybe igazi tojast lopnak, szennyesruhakosart kiboritjak es kukasauto lesz amibe minden mast leszednek a helyukrol es beledobnak...
2018. aug. 5. 23:46
 5/11 A kérdező kommentje:
Pedig ismerik a szabalyt es megis elfelejtik. Amikor leulnek gabonapelyhet enni, eloszor betartjak h kicsit ontenek, nem pocsekolnak. Aztan szorakozni kezdenek, dobaloznak, az asztal csupa tej es pehely lesz. Akkor is ha csak egy kis tallal keszitek nekik.
2018. aug. 5. 23:49
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ártana pl MEGNEVELNI őket?


Nálunk szabály:

- ami a földön van ruha, "nem kell játék", az kuka

- aki játszik az étellel, az nem éhes, szóval elmegy az asztaltól

- ha nem bírnak normálisan játszani, akkor külön szobába mennek (ikrek, néha nagyon összevesznek)

- sétánál kitépi magát a kezemből, akkor megyünk is haza


Alap dolgok, de pici koruktól kezdve így nevelem őket, érdekes, 5 évesek, nem pacsálnak, nem kennek, az ételt eszik, és megtanulták, hogy nem éri meg hebrencskedni meg vitázni-verekedni.

2018. aug. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Persze to folytathatod a nagyon liberális "nevelésedet", hát, látod, ennyit is ér.


Már RÉG el kellett volna kapnod őket, és jutalmazással-büntetéssel megtanítani nekik, mi-merre-hány méter.

2018. aug. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"nem akarták direkt csak belefeledkeztek a játékba."


Vajon mi kompetens ember vesz be ilyen gyenge hantákat?

2018. aug. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nyilván a nevelés teljes hiánya. Nem értem hogy tudnak ilyeneket megtenni vagy egyáltalán hogy jut eszükbe? Valószínű minden rájuk lett hagyva. Nekem 4 és 6 éveseim vannak, de ilyeneket egyáltalán nem csinálnak, fel se merül, illetve én mindig mindenre azt mondom hogy arra szabad csak használni amire való, tehát fel se merül h pk tojást lopjanak (wtf? azt hogy?)

A falra firkálásról kb 2 éves korukban már leszoktak, 5 és 7 évesen ez már alapból értetődőnek kellene lennie h nem rongálunk sem játékot, sem bútort..

2018. aug. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Atya ég! Mondtad már nekik bármikor is, hogy ne csináld ezt vagy azt? Itt valóban hiányzik a nevelés. Vagy úgy gondoltad, a gyerek úgy születik, hogy minden szabályt tud? Mert szabályok kellenek, bárki bármit is mond.
2019. nov. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!