Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit főztök kánikula idején a...

Mit főztök kánikula idején a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Nem akarom fűteni a lakást sem, mert panelban lakunk. Már a héten is gyors kajákat ettünk (lecsó, joghurtos gyümölcsleves főzés nélkül, halrudacska, hammburger...)

Nállatok mi lesz a menű?



2018. aug. 5. 22:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Sütőzacskóba teszek zöldséget és húst (padlizsán, répa, hagyma, paradicsom, burgonya, csirkemell és comb), fűszer + saláta.
2018. aug. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Én bármit. Tegnapelőtt pl debreceni töltött káposztát főztem. Ma gyümölcsleves túrós tésztával,plusz férjemnek elvitelre palacsinta. Szintén panel. Ablak ki,reluxa le,bekapcsolom a ventillátort,és hajrá. De szoktam venni is egy közeli vendéglőben menüt kb egy héten 1x. 28 hónapos lányom van.
2018. aug. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Ma rántott hús volt rizibizivel meg zoldsalataval. A gyereknek főtt répa, zeller, édesburgonya kockák vajjal és csirkehussal. (de ő még csak 10honapos)

Holnap én sem tudom mit főzzek, de majd megnezem az előttem irokat.


Én is a gyors kajákat részesítem előnyben. Saláta, rizs, tészta... (a husit kora reggel sütöttem, az is fájdalmas volt nekem mar) UTALOM az ilyen időt. Én aztán ventillatorozhatok, semmit sem ér. Mi éppen nem panelban lakunk, hanem tégla lakásban de mivel minden ablakunk deli/ délnyugati, így ott aztán épeszű ember nem főz 30percnel tovább. Redőny semmit nem ér, max a balkonernyok. De fuu.. Vége lehetne már. Tegnap pizzát rendeltünk este, mert le lett szavazva a hussutes (a mai lett vna tegnap)

2018. aug. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

Ugyanazt főzöm, amit máskor, csak megy a ventilátor.

Nem tudom, holnap mi lesz. Lehet, hogy gyümölcsleves, vagy pizza, vagy bolognai. Szombaton vacsorára sütöttünk lángost. Kint voltunk strandon, ott drága, úgyhogy megmutattam, hogy egy balatoni lángos árából mennyit kijön. Ma délben piknikeztünk, programunk volt, hazafelé találtunk egy csodás platános ligetet. Este szalonnát sütöttünk, amíg el nem verte az eső.

Ilyenkor nyáron ti is menjetek ki a panelból. Nincs egy tiszta, árnyékos park a közelben? Kimentek játszani, tollasozni, focizni, délben kipakolod a szendvicseket, és még a hűtőtáskát is megeszik, olyan étvàgyuk lesz.

2018. aug. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Egyébként én is mefőzök bármit, de most a meleg miatt keresek gyorsan elkészíthető ételeket. Délután 1 óráig a konyhát süti a nap csak a forró levegő jön be du pedig már árnyékba is meleg van. Hiába szellőztetek.

Hőségriadó idején nem sz'v@tnám a családot egy jóféle töltött káposztával. De ez én vagyok.

2018. aug. 5. 22:38
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

;) 4, tegnap mi is nappal strandoltunk, ezért lett vna vacsira a hús és lett végül a pizza. Ebédre tegnap főtt kukorica volt "strand módra", meg szendvics/lángos/ sultkrumpli papirtalcarol (tiszta egészséges khmm) gyereknek meg üveges kaja. ;)


Amúgy tok jó az amerikai kaposztasalata.. (nézz utána kérdező ha szeretitek a salit) vagy akár egy spenót v borsofozelek valami egyszerű feltéttel.


Vagy egy zoldsali egy kis grillezett csirkecombbal.


Vagy pesztos masni. (én mondjuk tettem el tavaly pesztot mert terhesen eléggé raertem, azt csak nyitni kell)


A lecsó is jó, az is volt az elmúlt egy hétben.

2018. aug. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszi!

A kicsi sajnos nem szereti a szendvicset, pedig én jól ellennék hideg kaján is.

Paradicsom leves csinálok zöldséges tésztával és párolt csirkemellel.

várom még az ötleteket. Hosszú lesz a jövő hét

2018. aug. 5. 22:51
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idos ?

Az enyém már kettő éves, még a mai napig nagyon szereti a bébiételeket, ami egy éves kor fölött van, hogy az elmúlt három napban azt evett.

Magamnak meg csak saláta.

2018. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen melegben kell a folyadék minden formában. Csinálj levest! Ezt-azt beledobsz egy fazékba, vizet rá, aztán elfő az ott magának, nem kell kevergetni.

Ugyanez a sült hús: tepsibe be, füszerezed, és be a sütőbe. A végén majd kiveszed. Dobhatsz mellé krumplit, akkor a köret is kész. Vagy veszel egy zacskó salátát. Ha marad, akkor másnap kis csikokra vágod, serpenyőben 1-2 percig sütöd, gyros fűszert rá, és csinálj gyrost. Vagy wrappet.

2018. aug. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, kell a folyadék ilyen meleg időben.

Tegnap hideg meggyleves volt, utána tegnapelőtt este lesütött hús rizibizivel és kovászos uborkával.

Ma hideg paradicsomleves volt, amibe belemixeltem egy kevés nyers uborkát, a maradék hús vajas kukoricaszemekkel, és megint csak kovászos uborka, mert ebben a hőgutában el tudtam tenni vagy 10 ötliteres üveggel, és az egész család rájár, mert a frigóban finom hideg marad.

Este nálunk a konyhában kicsit hűvösebb lett, ezért közkívánatra palacsintát sütöttem. Édeset is, sósat is, az utóbbit zöldsaláta-paradicsom-sárga paprika keverékkel.

2018. aug. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!