Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kaki visszatartás 3 évesnél:...

Kaki visszatartás 3 évesnél: tippek, trükkök, tapasztalatok, bármilyen segítség vagy vígasztalás?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan anyukák válaszát várom, akik szintén ezzel küzdenek vagy küzdöttek...vagy bármilyen más módon tapasztalták ezt a problémát.

3 éves múlt a gyermekem, 2 éves kora előtt kezdte a visszatartást. Nem történt a családban semmi, ami traumatizálta volna, még bölcsis sem volt soha. Ez idő alatt voltak jobb és rosszabb idoszakok, volt hogy 5 hónapig mindennap kakilt. Aztán megint nem. Mindenen túl vagyunk: szekletlazítók, hashajto, mese, jutalmazás, mesekönyv, tsmt, gyermekpszichológus stb. Nem reszletezem, de megoldást nem hozott egy is sem tartósan. Kineziológushoz fogok menni nem sokára, utolsó esélynek. Minden tanácsot szívesen veszek de “sikersztorit” is vigasztalaskepp (hogy vége lesz egyszer...).

Étrendet illetően nincs szükség tanácsra, teljesen mindegy mit adok neki, nem arról van szó h nem tud kakilni, hanem nem akar.

Képtelen vagyok megfejteni miért csinálja, soha nem bántottuk, nem volt a kakilas miatt soha leszúrva, nem erőltettem a szobatisztasagot, átbeszéltük mi a kaki és miért kell kakilni, nem született kistestver, nem volt válás stb. Írjatok!



2018. aug. 10. 17:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Pisire szobatiszta?

Mert nálunk a lányom szerintem azért csinálja, mert még a pisit nem biztosan érzi, a kakit viszont igen és "élvezi" hogy kontrollálja.

Ő most lesz 3 és szintén 2 éves pár hónapos kora óta megy ez.

2018. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nem, ő már nagyon régóta szobatiszta. Balesetek se nagyon vannak. Annyi, h kakilashoz ker pelenkat de aztán azt le is vesszük. Pisit egyedül wcbe intézi.

Kislanyod hány naponta kakil?

2018. aug. 10. 17:36
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Nálunk is ugyanez volt, kb.2 éves múlt kicsivel a kislányom mikor egyik napról a másikra nem akart kakilni. Mondta is hogy nem akar mert fáj neki. Előtte volt beteg is, nem úgy evett, sokáig visszatartotta és ez lett belőle. Csak kínlódtunk, 5 percenként wc-re mentünk, de csak az ingert érezte. És ahogy visszatartotta úgy lett egyre nehezebb a wc-zés mert mégjobban "belekeményedett". Laevolac szirupot kapott, szilvalekvárt, 100%-os almalevet meg otthon beöntést és kúpot is. Rájöttünk, hogy a kúp csak még jobban ingerli és rosszabb úgy neki, ezért azt nem adtunk tovább. Aztán javult a helyzet, nem járkáltunk 5 percenként wc-re, majd a szirup az almalé és a lekvár hatására egyszer magától kakilt. Mondtuk is neki, hogy nem fog fájni, kérleltük de még rosszabb lett a helyzet, annál jobban tartogatta. Azt javaslom, hogy ne mondjátok, győzködjétek mert csak azért sem fog. Majd szól ha menni kell neki. Adj neki 100%-os almalevet, Laevolac szirupot vagy próbáld ki a Tamarinlax hashajtó lekvárt. Mi megvettük (neten rendeltem), de nem kellett használni. Most 2-3 naponta kakil, ha úgy látom, hogy erőlködik azonnal kapja a szirupot.


Kitartást, nem egyszerű dolog, átéltük. Éjjel-nappal a netet bújtam, hogy hogyan segíthetnék szegénykémen.

De csak az idő fog igazán segíteni, ahogy érzi, hogy nem is fájdalmas neki.

A gyurmázást olvastam még hogy az is segíthet.


Mit mond amúgy ha megkérdezed miért nem akar?

2018. aug. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%

Az én lányom 6 éves, 3 éves kora óta tart.

Volt hogy 7-8 nap után beöntéssel kakilt.

Volt, hogy beöntés hatására sem.

Már 4 féle klinikán voltunk.

Túl vagyunk a hashajtókon, Guttalaxon, hashajtó lekváron, orvosi étrend, pszichológuson, kineziológuson..

Eddig nem sok eredmény.

Mostanában a Guttalax + fél óra trambulin este kombóval 2-3 naponta kakil.

2018. aug. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

A pisi nálunk is wc-be ment a kaki gondok előtt már. Sőt kakilni is inkább wc-be akart, mint bilibe. Azt csináltuk még hogy kaki után mindig ő engedte le a wc-t, ez bevált.

2018. aug. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti, mert közben jött egy hozzászólás.
2018. aug. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tamarint használjuk, laevolacot szinten. Ezen kívül Hunyadi vizet, aloe vera gélt, guttalaxot (3 nap után), actimelt, gyümölcs levet. Kupozast eddig megúsztuk, illetve egyszer kellet neki adni 5 nap után (nálam ez a lélektani határ). De a glicerines semmit nem ér, a szomszédom (orvos) adott pezsgőkúpot, azt már nem tudta visszatartani. (Egyébként a glicerinest képes volt úgy visszatartani, h már a kaki is majdnem kilógott, a kup mögötte és ra volt ültetve a bilire). Óriás sírás volt belőle.

Nem mondja miért tartja, ha megkérdezem akkor annyit mond, h “mert nem”. Nem mondja, h faj. Volt, h szólt, h kicsípte de olyankor bekentük és utána kakilt megint. Tehát összefüggést nem találtam nála.

Nem igazán téma a kaki nálunk, nem kerdezgetem, próbálom természetesen kezelni de nyilván 4-5 nap után az ember aggódik. Olyankor ra-ra kérdezek, hogy kakil-e? Pszichologusban bíznék de nem tudja kezelni addig amíg nem marad ott vele egyedül, ahhoz pedig még túl anyás.

2018. aug. 10. 18:10
 8/23 A kérdező kommentje:
Gyurmázás, trambulin, koszolas, vizezés megy nálunk is.
2018. aug. 10. 18:15
 9/23 anonim ***** válasza:
70%

Járt már oviba vagy most kezdi? Mennyire érzékeny? Mennyire van neki mondva, higy wc-be kéne kakilni?


Hirtelen ezek jutottak eszembe. Az én nagyfiam négy éves most. Hasonló eset, mint a te gyereked. Ő pl nehezen engedi el a kakit. Amikor izgul valami miatt, pl. ovikezdés, szereplés vagy hasonlók, akkor szokta visszatartani. Én ilyenkor szerepjátékozok vele, és a játékból kiderül általában mi a baj. Utána megbeszéljük, esetleg mesét olvasok, és el kezdem feloldani. Néhány nap alatt minden visszatér a régi kerékvágásba.

2018. aug. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%
Az ismeretségi körömben két kisgyerek is van, akik ilyennel kínlódtak, az egyiknél szerintem a szobatisztaság erőltetése okozta, a másiknál táplálkozási probléma, de mindkét esetben fájdalmas székletürítés vezetett a problémákhoz. Mindketten sokáig kínlódtak, míg végül mindkettőnek gasztroenterológus írt fel egy olyan székletlazítót, amelyet a gyerekorvosok valamiért nemigen propagálnak (vagy nem is ismernek), nem szívódik fel és nem okoz hozzászokást, viszont mindkét gyereknél egycsapásra megszüntette a problémát. Az a baj, hogy a neve nem jut eszembe (szerencsére nekünk sosem volt rá szükség). Ha esetleg érdekel a neve, holnap meg tudom kérdezni az ismerősömtől.
2018. aug. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!