Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan dolgozzak kisgyerek...

Hogyan dolgozzak kisgyerek mellett ha zavar, idegesít? Bevigyem a munkahelyre, vagy otthon?

Figyelt kérdés

Pénzügyi nyilvántartásokat vezetek 100 millios forgótőkés cégeknek, utalgatok, szakmai doksikat, Áfalistát, adófolyoszámlákat, készpénzállomànyokat is ellenőrzök, telephelyvezetőkkel, cégvezetőkkel és nem utolsósorban a főnökömmel, könyvelőkkel vagyok forródróton, koncentrálnom kell, azonnali válaszokkal reagálni ÉS nincs óvoda a héten, nincs segítség, szittert nem találok, milliot hiányoztam már.


Két lehetőség van. Otthon vagy munkahely.


A munkahelyen piszkálja a nyomtatót, eltörte a kávéscsészém, leszedi a virágtartokat, ha pillanatra felállok, elfoglalja hisztizve a forgószékem, max mesenézéssel van csak el ami köztudottan káros, otthon folyamatosan megtalál nyafogással, mert hol a legot nem sikerül összeilleszteni, hol szétszedi a gyurmakészletet, de borul minden, most pl banki adatokról érdeklődött az egyik vezető tőlem telefonon, alig találtam gyorsan olyan zugot beszélni, hogy ne hallatszódjon bele a gyereknyafogás.


Hogyan szervezzem meg a napot, a gépet ki sem mertem még nyitni, nem tudom elképzelni hogyan üljek neki egyáltalán, a tegnap katasztrófa volt a munkahelyen bent, de elnézve otthon sem rózsásabb.


2018. aug. 14. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Úgy, hogy nem kell eltitikolni, hogy gyereked van. Semmi nem fog történni, ha őgy adod egy hétig a kompetens válaszokat, hogy a háttérben gyerekhang van.


Ki fogják bírni. És csináld otthonról, mert a megszokott környezetben könnyebben feldolgozza, hogy nem foglalkozol vele. A munkahelyed számára új játszótér, nem más.


Nyugi. Ha te ideges vagy, ő is ideges. A lényeg, hogy maradj higgadt és kompetens mindkét fronton, és ismétlem: nem bűn, ha a gyerek hangja a mellékzönge. Egy fél mondatban közlöd, hogy ez a gyereked hangja, és NEM kérsz elnézést miatta, csak elmondod. Ennyi.

2018. aug. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Rokonok sincsenek?

Miert nem talalsz babysittert?

Igen. Otthon meg konnyebben elfoglalja magat. A munkahelyen sok az uj felfedezni valo dolog.

Esetleg szomszed neni akivel joban vagy ot hivnad at mint baby sitter?

Konnyebb ha van tesojaa gyereknek mert ketten mar elvannak. Eljatstanak. Igy csak rad van utalva es hagyatkozva minden teren.

2018. aug. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Otthon jóval egyszerűbb. És nem kell eltitkolni, nem ciki, sokan vannak így, pláne nyáron. Én is itthonról dolgozom, sokszor őrültek háza. És beszélgettem már ügyfél cégek vezetőivel kedélyesen egyik kezemben kakis pelussal :) Bevallom, néha bekapcsolok valami "elektronikus bébiszittert" nekik, bár nagyon igaz, amit írtak, ketten ezerszer jobban elvannak, csak az aztán jóval hangosabb :) Egyébként meg a legnyugisabb amíg alszik vagy eszik, akkor kell haladni, legfeljebb te nem alszol vagy eszel.

Ha vagytok olyan kapcsolatban, meg lehet próbálni rokonokon és szomszédokon túl ovis haverokkal is társulni pl. játszótéren találkoztok és rá is vigyáznak 2-3 órát, cserébe majd te is egyik hétvégén vagy oviszünetben...

De azt sehol nem várhatod el egy gyerektől, hogy el legyen magában egész munkaidő alatt (6-8 órát?) és ne menjen minimum 5-10 percenként oda hozzád, mintha mágnes húzná, amikor egy légtérben vagytok.

2018. aug. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Körzetes összevont ovi. Nálunk 6 hét volt a szünet, szóltam, hogy csak annyit tudunk megoldani amennyit tavaly is, 4 hetet. Kértem, hogy had vigyem 10km-rel arrébb az összevont oviba. Természetesen segítettek elintézni így a maradék 2 hetet ott töltötték. Kötelességük óvodát biztosítani, már előbb is utána járhattál volna.
2018. aug. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Én úgy szoktam ilyenkor dolgozni, hogy ha hallatszik a gyerekbeszéd, akkor elmondom, hogy hát igen, a kicsim is itt segít nekem. A miénk mellett is nehéz, de nem lehetetlen. A férjem ilyenkor be szokta vinni (saját külön irodája van és nem tud ott nagyon mit pakolni, ami rossz) vagy otthonról dolgozik, én csak otthonról szoktam vele, mert open office van amúgy a munkahelyemen.

Nem fogok neked hazudni, ez nehéz dolog, de túl kell élni ezeket a napokat, csoportosítva a munkát, amennyire csak lehet, estére, alvásidőre, a többi időben meg valahogy lefoglalni a gyereket, miközben dolgozol.

2018. aug. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Mennyi idős a gyerek? Mert nem mindegy, mennyire várható el, hogy lefoglalja magát. Egyébként az otthont választanám, mert az neki megszokott környezet, ott vannak a játékai. Az iroda "felfedezni való", ott nehezebben ül meg, ismeretlen terep.
2018. aug. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Egy gyerek nem lesz nyugton otthon se, pláne az irodában, neki iszonyú hosszú idő, az a 4-8 óra, én a helyedben elvinném magán bölcsibe, oviba, vagy egy játszóházba ahol van ilyenkor napközis tábor.
2018. aug. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Ügyelet mindenhol van, add be oda.


Vagy bízd rokonra, zsomszédra, de a melóhelyre nem is értem, hog képzelted, hogy beviszed...


Nem hiszem el, hogy nem tudod megoldani.

2018. aug. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
Szerinted azok a szülők hogy oldják meg, akik nem vihetik be a gyereket a munkahelyükre? Ilyen munkával hogy lehetsz ilyen életképtelen? Legjobb megoldás: CSANA, magánovi, összevont ügyeletes óvoda, ez utóbbi minden városban van!
2018. aug. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
Na, már hiányoztál.
2018. aug. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!