Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valamilyen "szertartásotok...

Van valamilyen "szertartásotok" a kicsi, nagyobb gyerkőcötökkel? Orr összedörzsölése, ő oltja el a lámpát elalvás előtt, ilyesmikre gondolok.

Figyelt kérdés
Orr összedörzsölése, ő oltja el a lámpát elalvás előtt, ilyesmikre gondolok.

2018. aug. 14. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Már 12 éves a lányom, de még mindig van. Lefekvéskor megyek vele a szobájába, beszélgetünk még egyet az ágyban, befonom a haját, majd van egy pár kérdésből álló "sor", amikre válaszolok. Pl. Anya, bezártad az ajtót, mikor kelünk holnap, beállítottad az ébresztőt? Aztán puszi puszi, szeretlek, imádlak, aztán alvás. Kiváncsi vagyok hány éves korától nem igényli majd.
2018. aug. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

A puszidobás egymásnak mikor leoltom a villanyt, és elkapjuk egymás "pusziját" és játékosan felfaljuk :) (mintha bedobnál a szádba egy marék gumicukrot vagy szotyit)


Lehet másnak idétlenség, nekünk vicces :)

2018. aug. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
2. vagyok, lehagytam hogy 8 éves kisfiú :)
2018. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincs.
2018. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Istenem, mit lehet pontozni ezeken a válaszokon?! Annyi rosszindukatú qrva van itt hogy nem igaz.
2018. aug. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Ezt én sem tudom hova tenni, hogy kinek mi baja lehet a “puszidobós” anyukával...

Nálunk fontos, hogy mindig mi takarjuk be, vagy én, vagy a férjem, ahogy épp kéri. Ő szépen lefekszik az ágyba szigorúan maga mellé készített takaróval. Mindkettőnktől kap jóéjtpuszit, és egyikünk betakarja. :)

6 éves

2018. aug. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a puszi soha nem marad el és a szeretlek. Fiamnál a "Jóéjtpápá" mindketten mondjuk, most már csak egyszer de régebben 5-6szor is, lányomnál: "Anya, csináltál csillagokat?-igen, csináltam (mennyezetre festett világítós, már 1 éve minden este megkérdezi, hogy csináltam-e pedig látja hogy ott van) "Te vagy a legjobb anyuka a világon-te pedig a legjobb kislányom a világon"

Más nálunk nincs, csak ezek a mondatok. Ettől ők megnyugszanak, minden este kell mondani.

2018. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Mesélek egyet, puszi és kijövök.
2018. aug. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt, már kinőtték, felnőttek. Nekem is ugyanaz volt a nagymamámmal.Esti ima, én Istenem, jó Istenem, lecsukódik már a szemem, stb... aztán fölsorolni mindenkit, hogy kire vigyázzon, amíg alszunk. (Még a macit is.)

Ez már sötétben volt.

2018. aug. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Coffelia ***** válasza:
100%

Volt, és időről időre változott. A férjem a munkanapjain csak fektetés után ert haza az első ket évben, úgyhogy így köszöntünk el a hálóba menet: Szia nappali, szia apa a dolgozóban, sziasztok cicákok! (Ikeás macskás függöny)

Másfél éves korában felraktunk a nappali ajtófélfájára egy mozgásérzékelős éjjeli lámpát, annak integettünk minden alkalommal, higy felkapcsoljon, mielőtt bementünk.

Most múlt két éves, már a kezébe vette az esti rutint, lefekteti a macijait, aztán jöhet a cici, utána meg anya kezének fogdosása :D Ha apa fekteti, akkor összebújás.

2018. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!