Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy csináljuk ezt így tovább?...

Hogy csináljuk ezt így tovább? Tönkrement a családunk down szindrómás fiúnk miatt

Figyelt kérdés

Minden nap egy küzdelem a fiúnkkal 4 éves, de felemészti az erőnket. Etetni kell, itatni folyamatosan foglalkozni vele. Állandó felügyeletet igényel, hiába a sok foglalkozás fejlesztők egyre agresszívabb. Nagyobb testvérét aki 9 éves folyamatosan bántja. Ott tartunk nem tudjuk egy autóba beültetni őket mert a kicsi sír, verné a tesót. Ugyan ez van ebédnél is vagy bármi ahol együtt lennének.

Férjem nem bírja ezt a helyzet otthonba szeretné adni a kicsit.

Fiam barátai a kistesó miatt szépen "lekoptattak minket" így ő barátok nélkül maradt. Nincs senki akihez átmehetne vagy áthívhatna bárkit. Egy napra sem tudtunk elmenni négyesben kirándulni mert a nagytesót bántja a kicsi. Ha nem engedünk neki hányásig hergeli magát. Az apja vitte el a nagytesót kettesben.

Nem tudjuk meddig bírjuk ezt a nagyobb szenved miattunk :(


2018. aug. 15. 22:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon nehéz kérdés! Én downos gyermeket nem tartanék meg pont ezen okok miatt...persze, az más, ha nem tudtátok előre.

Valóban, tönkreteszi a nagyobb gyermeket, aki semmiről sem tehet, nem ő kérte a testvérét. És a szülőknek ezt is mérlegelniük kell.

Én azt hiszem, egyet tudok érteni a férjeddel, kérdező! Sejtem, hogy nagyon nehéz lehet, de nem vagyok ebben a cipőben, vszleg fogalmam sincs arról, min mentek keresztül, és milyen szörnyű érzés lehet meghozni egy ilyen döntést.

Nagyon sajnálom. Én otthonba adnám.

2018. aug. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Először kérdezzétek meg az orvost, létezik-e gyógyszeres kezelés, ami lenyugtatja.
2018. aug. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
99%
Kéne mellé gondozó, vagy tényleg egy jószolgálati otthon lenne jó megoldás. Sajnálom, ami veletek eddig történt, bármilyen kedves az embernek a saját gyereke, nem mehet tönkre miatta egy egész család.
2018. aug. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon hasonlít ez a kérdés a te problémádra.Nem te voltál? Ha nem te voltál az, akkor gondold át, hogy tudnád megelőzni, azt, hogy ide jussatok. Szerintem a lelked mélyén tudod, bármennyire nehéz is ez...



https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..

2018. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
99%
Mint fogyatékosellàtàsban dolgozó szakember javasolom neked, hogy keress egy bentlakàsos otthont mielőbb. Mindenütt vàrólista van, nehéz bekerülni. Én nappali ellàtásban dolgozom, és tapasztalatom, hogy amelyik gyerek bentlakásosból vagy "hetes iskolàból" jött, könnyen kezelhető, alkalmazkodó, otthon sincs màr vele probléma. Sajnos sok csalàd, házasság rámegy a beteg gyermek nevelésére.
2018. aug. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Én se vagyok ehhez elég erős, úgyhogy nem tartanék meg beteg babát.

Ha már így alakult akkor egy olyan intézményt keresnék ahol hasonló betegséggel élő gyerekekkel foglalkoznak és esetleg csak hétvégére vinném haza.

2018. aug. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
98%

Borzalmas lehet ezt atelni, sajnalom, hogy ilyen dontesre kenyszerultel. 😕

En is az elozoekhez csatlakoznek, hiaba az en gyerekem inkabb otthonba adnam mint, hogy elveszitsem az egesz csaladomat miatta. Borzalmas lehet a nagytesonak a mindennapokat atelni, es nektek szuloknek is mert mind a ketto a tietek nem tehettek koztuk kulombseget, de meg is arra folyamodtok. Nagyon nagyon sok erot es kitartast kivanok! Remelem sikerul megoldani ugy, hogy mindenkinek a legjobb legyen! Minden tiszteletem a tied! 😘

2018. aug. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Ebben a helyzetben egyértelműen a gyerek otthonba adása az egyetlen jó megoldás. Három ember élete nem mehet tönkre egy miatt.
2018. aug. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek. Én is azt javasolnám, hogy add bentlakásosba, viszont nem tudom, hogy utána a gondok megszűnnek-e. Gondolok itt pl a lelkiismeret furdalásra ami mindkettőtöket gyötörni fog, hiába tudjátok, hogy jó döntést hoztatok. Biztos hiányozni is fog akár milyen is. Nagyon sajnálom a nagytesót, ha ez így folytatódik teljesen elrontjátok a gyerekkorát és felnőttként beteg lesz. (depresszió stb)
2018. aug. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon sajnálom :( nem tudom mit tennék. ( Down szindrómás lehet ennyire agresszív én ezt nem is tudtam, mindig azt hallani mindenhonnan, hogy milyen kedvesek, jókedvűek és szeretetreméltóak...)
2018. aug. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!