Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagálnátok ha a...

Hogyan reagálnátok ha a férjetek elverné a gyerekek fenekét úgy hogy te nagyon ellene vagy a veréssel fegyelmezésnek?

Figyelt kérdés

Az igaz hogy nagyon hisztis és szófogadatlan volt ma a fiunk, este elalvás előtt megint hisztizett valamin, mire a férjem kettőt rávágott a fenekére. A másik szobában voltam, de oda hallottam hogy mekkorát csattant, és utána nagyon piros is volt neki. Lehet hogy rosszul reagáltam, de sajnos még ott rögtön a gyerek előtt elkezdtem veszekedni vele, és azt mondtam, hogy elmegyünk a gyerekkel együtt ha még egyszer előfordul ez, ezt is hallotta a fiunk. 4 éves.

Tudom hogy az nagyon rossz ha látja hogy a szülei nem értenek egyet valamilyen nevelési kérdésben, de elszakadt a cérna hogy ilyet csinált. Azt utána elmondtam a fiamnak, hogy abban igaza volt apának hogy szót kell fogadni, meg nem szabad így hisztizni, de amiatt hogy megütött mérges voltam rá, mert az nem jó.

A férjemnek nem tudom mit mondjak, még mindig nagyon mérges vagyok rá. Szerintem ez ráadásul pont nem volt annyira durva hiszti, hogy így reagáljon rá.

Mit tennének?

Nagyon rosszul keteltem?


2018. aug. 20. 23:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
36%

Ha a másik szobában hallottad akkor az nem kis popsira verés volt.

A helyedben helyre tenném a férjedet

2018. aug. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
46%
Hát a verés az verés,és ha nem értetek egyet nevelési kérdésekben,akkor azon dolgozni kell még..viszont egy kis fenék csapkodástol még nem lesz lelki beteg a fiad.Nyilván a férjednél is szakadt a cérna és ilyenkor van az ,h a szülö tehetetlen és mást nem tud tenni az odacsapáson kivül..viszont most,h ö elötte szoltad meg az apját,azt látta,h az anyja elött lehet hisztizni ahogy csak akar.A férjednek,holnap már biztosan hatalmas lelkiismeret furdalása lesz.
2018. aug. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 A kérdező kommentje:
4 éves, ez alatt már megtanulta hogy nálam sem hisztizhet amennyit csak akar, de én nem így szoktam megoldani...
2018. aug. 20. 23:16
 4/69 anonim ***** válasza:
73%
sokkal nagyobb kár lesz abból, hogy látta a reakciódat, mint hogy 2x a popsijára csapott. Nem gondolom, hogy véresre verte, az meg, hogy hallottad, semmit se jelent, nem tudhatjuk, hogy 3m van a két szoba közt vagy 8, de igazából ha csend van, evidens, hogy hallod. Két popsiracsapástól semmi baja nem lesz, de hogy ha van egy kis esze, az tuti, hogy ezt kihasználja.
2018. aug. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 Andizsuzsi ***** válasza:
71%

Ennek a házasságnak nem lesz jó vége.

Nem egyeznek a nevelési elveitek, a férjed fizikai, te lelki erőszakkal oldod meg a problémát.

A gyerek nem tanulta meg négy év alatt, hogy nem hiszizhet, hiszen ha megtanulta volna, nem csinálná. Az a gyerek hisztizik rendszeresen, amelyik eléri vele, amit akar.

Üljetek le a férjeddel megbeszélni a dolgot, a gyerekkel szemben legyél sokkal következetesebb és hagyj fel az érzelmi zsarolással, semmivel sem tisztességesebb, mint fenékre csapás.

Ha a gyerekkel meg tudtad beszélni, hogy miben hibázott apa és miben ő, a férjeddel miért nem?

2018. aug. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
42%
A férjeddel miért nem tudsz olyan higgadtan beszélni, mint a gyerekkel? Ő a párod, elsősorban vele kell beszélned! Egyébként inkább kapnék 2 pofont, akár a férjemtől is, mint hogy érzelmi zsarolás áldozata legyek, szerintem ez sokkal gisztustalanabb. Ne csináld.
2018. aug. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
81%
Én sem vagyok a verés híve, de inkább 2 fenékrecsapás, mint az elköltözéssel fenyegetés a gyerek előtt.
2018. aug. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
82%
Nem történik semmiféle tragédia, hogy kap kettőt a fenekére a hisztis gyerek, van az a pont, amikor betelik az embernél a pohár és más már nem használ. De az, ahogy te reagáltál sokkal-sokkal rosszabb, annál mint amit a ferjed csinált. Ne is haragudj, de eleve az is nevetséges, hogy máris elköltözéssel fenyegetőzöl ennyi miatt, de az hogy mindezt a gyerek előtt, na az sokkal nagyobb probléma, mint h kapott a seggere!! Normálisan kéne nevelni azt a gyereket, azért ne akard megmagyarázni, hogy egy négy éves csak úgy magátol állandóan hisztizik és nem fogad szót. Talán épp a “nemszabadcsúnyánnéznise” a gyerekre típusú “nevelési” módszer vezetett idáig, normális 4 éves nem viselkedik így, szóval talán ahelyett, hogy máris költözni akarsz amiatt, mert a ferjed próbálná fegyelmezni a gyereket, inkább nem kéne mindent ráhagyni!!
2018. aug. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
76%

Itt a legnagyobb kárt te csináltad! Tudatosítottad a gyerekben, hogy nem kap többet, tehát bármit szabad, mert anya megvédi. Továbbá nem is tekint már rátok osztatlan egészként, mivel veszekedtél előtte, talán az se tiszta neki, szereted-e az apját, de az biztosan, hogy ő meg van pártolva, és hisztizhet tovább.

Gratulálok! Nem elég, hogy te nem tudtad megnevelni, a férjed ki van hagyva.

2018. aug. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon jól reagáltad le.

Az a gond, hogy ha most ezt elnézted volna, akkor legközelebb hamarabb eljár az apa keze, és mire észbe kapsz, mindennapos eset, hogy kisebb dolgokért is elveri.

Sajnos alapvető probléma, ha nem tudja másképp kezelni a helyzetet, akkor normàlisnak tartja, hogy odaüt.

Beszéljétek át, hogy miért nem lehet családtagot ütlegelni, csak azért, mert ő erősebb.


Ti meg azt is ilyen termeszetesnek veszitek, ha a feleség kap két pofont?

Miért más, ha a gyereket üti meg? Kisebb, védtelenebb, azt se tudja, miért kapta. Mivel kisebb vétek, mint felnőttet megütni?

2018. aug. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!