Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagálnátok ha a...

Hogyan reagálnátok ha a férjetek elverné a gyerekek fenekét úgy hogy te nagyon ellene vagy a veréssel fegyelmezésnek?

Figyelt kérdés

Az igaz hogy nagyon hisztis és szófogadatlan volt ma a fiunk, este elalvás előtt megint hisztizett valamin, mire a férjem kettőt rávágott a fenekére. A másik szobában voltam, de oda hallottam hogy mekkorát csattant, és utána nagyon piros is volt neki. Lehet hogy rosszul reagáltam, de sajnos még ott rögtön a gyerek előtt elkezdtem veszekedni vele, és azt mondtam, hogy elmegyünk a gyerekkel együtt ha még egyszer előfordul ez, ezt is hallotta a fiunk. 4 éves.

Tudom hogy az nagyon rossz ha látja hogy a szülei nem értenek egyet valamilyen nevelési kérdésben, de elszakadt a cérna hogy ilyet csinált. Azt utána elmondtam a fiamnak, hogy abban igaza volt apának hogy szót kell fogadni, meg nem szabad így hisztizni, de amiatt hogy megütött mérges voltam rá, mert az nem jó.

A férjemnek nem tudom mit mondjak, még mindig nagyon mérges vagyok rá. Szerintem ez ráadásul pont nem volt annyira durva hiszti, hogy így reagáljon rá.

Mit tennének?

Nagyon rosszul keteltem?


2018. aug. 20. 23:00
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
63%

Örülnék hogy legalább a férjem neveli. Gonolom azért ilyen hisztis és kezelhetetlen mert te nem szankcionálsz.4 évesen ilyen hisztisnek lenni nem normális, nevelési hiba jele lehet. Ha ennyire pátyolgatod a gyereket és ilyen marad továbbra is, otthagy titetket apuka a gyerekkel, aki kiskamaszként már tojni fog rád és a szemedbe röhög.



Nem veri a gyereket, egyszer a fenekére csapott, ennyi.

2018. aug. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
70%

Nem vagyok hive a verésnek, de amit a párod csinált, nem hiszem, hogy akkora tragédia lenne, hogy már költözéssel kellene fenyegetőznöd.

Nem lesz lelki sérült egy gyerek attól, ha kap kettőt a seggére.


Itt a legrosszabb dolgot te tetted, mégpedig azzal, hogy a gyerek előtt leromboltad az apa tekintélyét, így nem fog az apjára hallgatni a gyerek, majd megy anyucihoz, ha apa csunyán néz rá.


A helyedben bocsánatot kérnék a páromtól, hogy megaláztam a gyerek előtt, és sokkal szigorúbban fognám a gyereket, mert a hiazti az nem csak úgy születik, hanem mert tudja, így bármit elérhet.

2018. aug. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
16%
Azon nyomban kitenném a lakásból, és közölném vele, hogy vissza csak akkor jöhet, ha képes bocsánatot kérni a gyerektől és megígérni nekem, hogy ilyet többet nem tesz. Ha másodszor is előfordul tuti válok. Ja és ha ismétlődik, akkor videó, feljelentés. Gyereket megütni, (kicsit is!) törvényellenes, rendkívül káros, és teljesen értelmetlen. Csak erőszakra nevel, másra nem. De persze nem is vállalok olyan emberrel gyereket, aki ezt nem tudja magától is.
2018. aug. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
85%
Milyen megosztó válaszok! Szerintem nem jó így megalázni az apát a fiú előtt, ez sokkal nagyobb gáz, mint a fenékre csapás, mi sem verjük a lányunkat, de ha ez történt volna tuti, hogy a férjemmel ezt kettesben beszéltem volna meg és nem a gyerek előtt mondanék olyanokat, hogy elköltözünk.
2018. aug. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
58%

Ne szorakozzatok mar.

A valaszokbol az jon le, hogy a gyerek fizikai bantalmazasa az ide irok durvan 80-85%-a szerint normalis.

Tenyleg ennyire rossz a helyzet? Melyik evszazadban eltek?

Vagy ti is szobeli konfliktuskezeles helyett feneken/szajba/stb csapkodjatok egymast a hazastarsatokkal? Remelem, mert akkor az legalabb korrekt, ha nem csak a gyerek van verve. (Meg a kutya. Vagy az nincs?)


Pontozzatok le, de lassan ezt a fajta szocializaciot ki kellene noni. Felhaborito. OK, benneteket is igy neveltek, de elobb-utobb illene megvilagosodni.


Kerdezo:

A te reakciod sem volt helyenvalo. Elkoltozessel fenyegetozni mar akkor sem normalis, ha csak a ferjednek mondod, a gyerek elott foleg rossz.

Uljetek le a ferjeddel es beszeljetek at es tanuljatok belole, hogy legkozelebb ertelmesen tudjatok reagalni.

2018. aug. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 A kérdező kommentje:

Tudom hogy az sem volt helyes amit én csináltam, de elvesztettem a fejemet, egyrészt mert nagyon jól tudja hogy mennyire ellene vagyok annak hogy veréssel neveljünk mégis megtette, másrészt mert akkora piros kéznyomok voltak a a kisfiunk fenekén, főleg ettől borult el az agyam, mert ha csak épphogy megelgyinti, attól nem pirosodik meg duzzad így be.

Az szerintetek nem baj, hogy ő így semmibe vette az én kérésemet, hogy ne üssük meg a gyerekünket? Nem volt jogos hogy dühös lettem? Mobdom, tudom hogy nem ezt kellett volna mondanom, de szerintem a dühöm jogos.

2018. aug. 21. 08:47
 17/69 anonim ***** válasza:
59%

Szuper. Anyós ma felbosszantott, jogos a dühöm ezért ma kidobtam az ablakon az akvariumát....

Tudom hul.e példa nagyon. De érted? Az a baj, hogy a gyerek mostantól palira vesz titeket...

Ülj le a ferjeddel beszélni!Határozzátok meg a nevelési elveiteket es legyetek már következetesek...

2018. aug. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
76%
Hát ő is csak elvesztette a fejét, pont mint te. Igazán megérthetnéd. Nem az a baj, hogy haragszol rá, hanem az, hogy a fiatok előtt csinálod a drámát, ezzel sokkal nagyobb kárt okozva, mint egy fenékrecsapás. Szerinted hogyan fogja megérteni egy 4 éves, hogy anya földig alázza apát és el akar költözni az ő hisztije miatt. Ennél szerintem több önuralom kell, nyugodtan elmondhattad volna ezt a férjednek négyszemközt is.
2018. aug. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
49%

Mi sosem bántjuk a kisfiunkat testileg, és az érzelmi bántalmazást (kiabálás, idegeskedés feleslegesen) is kerüljük, amennyire tudjuk. Nyilván szentek sajnos nem tudunk lenni.

Nem tudom, hogyan reagálnék, ha a férjem megszegné ezt az egyezségünket (nálatok gondolom, nem volt erről szó, hogy hogyan szeretnétek nevelni a kicsit, ha csak úgy megtette a férjed ezt gondolkodás nélkül). Lehetséges, hogy úgy, ahogyan te. Biztosan szétvetne a düh, hogy nem tudtam megakadályozni és csalódott lennék a páromban is. Nálunk ebben nulltolerancia van. Biztosan megpróbálnám megbeszélni vele utólag az ügyet, és közös álláspontot kialakítani a gyereknevelési szokásainkkal kapcsolatban.


Viszont Magyarországon sajnos még mindig nagyon gyakori a testi bántalmazás (egy pofon nem verés, egy popsira ütés nem számít, abból tanul a gyerek stb.), bár már jobb a helyzet, mint a 70-es években volt, emiatt csökkent is szerencsére már sokat a dadogás a kisgyermekek körében, de hát sajnos még mindig nem vagyunk sokkal előrébb. Nehéz így ezekre a kérdésekre megfelelő válaszokat várnod ezen a fórumon.

2018. aug. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem meg a szulonek kell kiallnia a gyereke mellett, azt, hogy ilyen erosen racsapott, egyaltalan nem tartom elfogadhatonak. Neked sem az elkoltozessel kellett volna fenyegetned (hacsak nem gondolod tenyleg komolyan). Azt viszont jol tetted szerintem, hogy megvedted, es a fiad is azt fogja igy megtanulni, hogy nagyon nincs rendben megutni masokat, foleg nem a gyengebbet.


A ferjedtol eloszor elnezest kernek a koltozessel fenyegetesert, utana pedig megkerdeznem, hogy o gyerekkent hogy erezte magat, mikor megvertek, es mit ertek el vele a szulei?

2018. aug. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!