Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagálnátok ha a...

Hogyan reagálnátok ha a férjetek elverné a gyerekek fenekét úgy hogy te nagyon ellene vagy a veréssel fegyelmezésnek?

Figyelt kérdés

Az igaz hogy nagyon hisztis és szófogadatlan volt ma a fiunk, este elalvás előtt megint hisztizett valamin, mire a férjem kettőt rávágott a fenekére. A másik szobában voltam, de oda hallottam hogy mekkorát csattant, és utána nagyon piros is volt neki. Lehet hogy rosszul reagáltam, de sajnos még ott rögtön a gyerek előtt elkezdtem veszekedni vele, és azt mondtam, hogy elmegyünk a gyerekkel együtt ha még egyszer előfordul ez, ezt is hallotta a fiunk. 4 éves.

Tudom hogy az nagyon rossz ha látja hogy a szülei nem értenek egyet valamilyen nevelési kérdésben, de elszakadt a cérna hogy ilyet csinált. Azt utána elmondtam a fiamnak, hogy abban igaza volt apának hogy szót kell fogadni, meg nem szabad így hisztizni, de amiatt hogy megütött mérges voltam rá, mert az nem jó.

A férjemnek nem tudom mit mondjak, még mindig nagyon mérges vagyok rá. Szerintem ez ráadásul pont nem volt annyira durva hiszti, hogy így reagáljon rá.

Mit tennének?

Nagyon rosszul keteltem?


2018. aug. 20. 23:00
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 A kérdező kommentje:
Ja,a verés nem az, utána ugyanis ugyanúgy folytatta amíg meg nyugtattam.:/
2018. aug. 21. 12:00
 32/69 anonim ***** válasza:
44%

Akkor elmesélek neked kérdező egy saját példát.

2 éves volt a kisfiam, amikor kimentem mosdóba, vagy a konyhába, már nem emlékszem, a lényeg, hogy pár percig voltam távol. Arra mentem be, hogy a kisfiam elbújt az asztal mellett a falnál. Gondoltam, hogy valamit csinált, amit nem kellett volna. Hát, megláttam, hogy mit. Kiszedte a konnektorból az elosztót, ami be volt dugva, tehát áram alatt volt. Úgy leszidtam, mint még sosem. Azt gondoltam, hogy ez hatott. Hát 2-3 hét telt el, megcsinálta újra. Nem vagyok híve a verésnek, de akkor nagyon elvertem a kezét. Igen, piros lett neki. Na, és aztán? 6 év telt el azóta, soha többet azóta bele nem nyúlt a konnektorba, vagy vett onnan ki bármit, vagy dugott bele. Nálunk ebben az esetben hatott. Inkább verjem pirosra a kezét, vagy a fenekét, minthogy ne ijedjen meg semmitől, azt higgye, hogy neki mindent szabad és azzal a saját, vagy mások testi épségét veszélyeztesse. És egy hisztiből is lehet ám ilyen helyzet, mert mondjuk, ha simán elkezdheti a falba verni a fejét, vagy hanyatt vágni magát a betonon, amitől betörhet a feje.

Tehát lehet megkövezni, mint mondtam, nem szoktam verni a gyereket, de volt olyan helyzet, amikor igen, azt láttam jónak és helyesnek. Mert más módszer nem működött.

Lehet a férjed is abban a helyzetben azt látta működőképesnek. Az egy dolog, hogy esetleg nem jött be. De nem kell megkövezni a férjedet. Mindenki hibázik. Tudod lehet, hogy pont egyszer te fogod felképelni majd a gyerekedet, vagy olyat mondani neki, amit magad is megbánsz majd. A férjed nem bántalmazza állandó jelleggel a gyerekeiteket, egyszeri eset volt. Akkor meg miről beszélünk?

2018. aug. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 A kérdező kommentje:
Egy ilyen esetet még meg is tudom érteni. De náluk arról folyt a vita hogy nem vette elég gyorsan a pizsamáját, még nem indult el fogát mosni
2018. aug. 21. 12:20
 34/69 anonim ***** válasza:
26%

Az szerintetek nem baj, hogy ő így semmibe vette az én kérésemet, hogy ne üssük meg a gyerekünket? Nem volt jogos hogy dühös lettem? Mobdom, tudom hogy nem ezt kellett volna mondanom, de szerintem a dühöm jogos.


Ha normálisan nevelted volna a gyereket nem kellett volna a fenekére csapnia. Ez a hátránya a liberális neveléseteknek hogy elkényeztetett semmitérő kiskirályokat neveltek, akikre még csúnyán se szabad nézni.


Elég baj ha nem tudtad úgy megnevelni a 4 évesed hogy ne vergődjön állandóan. Apuka látta hogy a te "nevelésed" semmit nem ért, több bajt csinál, így a kezébe vette a dolgokat. Ő nem elkényeztetett senkiházit akar nevelni a gyereketekből mint te.

2018. aug. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
36%

A nap folyamán többször is működött az én módszerem. A férjem akkor is csak felpaprikázta magát és kiabált vele.


Ha működött volna nem hisztizik. El van kényeztetve. A férjed helyében még csomagolni is segítettem volna neked, aztán elkezdeném számolni mikor sírod vissza magad hozzánk, mert egyedül nehéz ám eltartani a gyereket meg mindig a pici buksiját simizni akkor is ha mondjuk agyonütötte a testvérét mert jajj szegény pici ártatlannak rossz napja volt, meg kell érteni. Lehet a férjednek is rossz napja volt, őt miért nem érted meg?

2018. aug. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
14%
Akkor talan fektesd le te mind a 2 gyereket, ne a ferjedtol vard hogy munka utan meg a hisztis gyerek is az o feladata legyen. Ha elvalsz es elkoltozol a 2 gyerekkel, gondolom akkor is egyedul fogsz kettot lefektetni. Mondjuk akkora hiszterikanak tunsz, hogy szerintem a pasi elobb lep le.
2018. aug. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 A kérdező kommentje:

Nem szokta bántani ez igaz, de alapvetően nem is egy hisztis gyerek. Ha a kicsi hisztisebb lesz mondjuk? ... Akkor őt verni fogja?

A nem hajlandó pizsamát venni és a testvér agyonütése között rohadt nagy különbség van.

Cseppet sem vagyok liberális, nem hagyom hisztizni, de a veréstől irtózom. Be szoktam küldeni a szobája amíg le nem nyugszik, utána még szoktuk beszélni mi volt a probléma.

Ja, és én altatom mindkettőt, a férjemnek annyi a dolga hogy lefürdeti,pizsamában öltözteti a nagyot, amíg a kicsit elaltatom. És tegnap nem volt munkanap ;). Fél 10-ig aludt a férjem.

2018. aug. 21. 13:01
 38/69 A kérdező kommentje:
Nem lennék a gyereketek ha nálatok az ha rossz napja van az apukának az indok arra hogy megüti a gyereket.
2018. aug. 21. 13:04
 39/69 anonim ***** válasza:
98%
Abban neked teljesen igazad van, hogy a nevelési elveket egyeztetni kell és a férjed durván felrúgta a lefektetett szabályokat, ahogyan viszont te kezelted a helyzetet az nagyon gáz, semmiképpen sem a gyerek előtt kellett volna ezt csinálnod, mert ez károsabb, mint a verés.
2018. aug. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 A kérdező kommentje:

Azt írtam is hogy én is éreztem, hogy lehet rosszul reagáltam le dühömben.

Bár az itteni válaszok alapján ha nekem is rossz napom van akár még meg is ütöttem volna a férjem..ugye? :)

2018. aug. 21. 13:12
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!