Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagálnátok ha a...

Hogyan reagálnátok ha a férjetek elverné a gyerekek fenekét úgy hogy te nagyon ellene vagy a veréssel fegyelmezésnek?

Figyelt kérdés

Az igaz hogy nagyon hisztis és szófogadatlan volt ma a fiunk, este elalvás előtt megint hisztizett valamin, mire a férjem kettőt rávágott a fenekére. A másik szobában voltam, de oda hallottam hogy mekkorát csattant, és utána nagyon piros is volt neki. Lehet hogy rosszul reagáltam, de sajnos még ott rögtön a gyerek előtt elkezdtem veszekedni vele, és azt mondtam, hogy elmegyünk a gyerekkel együtt ha még egyszer előfordul ez, ezt is hallotta a fiunk. 4 éves.

Tudom hogy az nagyon rossz ha látja hogy a szülei nem értenek egyet valamilyen nevelési kérdésben, de elszakadt a cérna hogy ilyet csinált. Azt utána elmondtam a fiamnak, hogy abban igaza volt apának hogy szót kell fogadni, meg nem szabad így hisztizni, de amiatt hogy megütött mérges voltam rá, mert az nem jó.

A férjemnek nem tudom mit mondjak, még mindig nagyon mérges vagyok rá. Szerintem ez ráadásul pont nem volt annyira durva hiszti, hogy így reagáljon rá.

Mit tennének?

Nagyon rosszul keteltem?


2018. aug. 20. 23:00
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 A kérdező kommentje:
*üthettem volna
2018. aug. 21. 13:16
 42/69 anonim ***** válasza:
71%
Es mi lenne, ha vele beszelned meg, nem vad idegenek elott fikaznad? Szerinted o is felmegy valami nevtelen forumra es idegenek elott oltogat teged? Amugy tok mindegy, kinek van igaza, ugyis csak egymas es a gyerekeitek agyara mentek vele. Itt aztan senkit nem erdekel az se, ha elvaltok, ezt elhiheted..
2018. aug. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
51%

Cseppet sem vagyok liberális, nem hagyom hisztizni, de a veréstől irtózom. Be szoktam küldeni a szobája amíg le nem nyugszik, utána még szoktuk beszélni mi volt a probléma.


Huu beküldöd a játékokkal teli szobájába..azta neki milyen kemény büntetés:-D Gondolom tvt se nézhet szegény csak a tabletet nyomkodhatja hogy érezze milyen rossz dolgot csinált:-D


És én se lennék a te gyereked. Nagy pofonokat fog még kapni az élettől hála a nevelésednek.

2018. aug. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
38%

Te kérdező tévedésbe vagy esve. A férjed nem üti-veri a gyereketeket, amikor éppen rossz napja van. Mert ezt nem mondtad. Egyszeri esetről volt szó, mint ahogyan állításod szerint egyszeri esetről volt szó, hogy a gyereketeknek ennyire hisztis napja volt (mondjuk ezt nyilván nem hiszem el, hogy 4 év alatt most hisztizett először ilyen durván és megnyugtatlak, hogy az elkövetkezendő években még durvább hisztikre is számíthattok).

És senki nem mondta, hogy szuper férjed van, amiért rásózott a gyereketekre, csak hogy neki is lehet, hogy rossz napja volt és lehet, hogy nem így kellett volna megoldani, de azért nem lesz ettől lelki beteg a gyerek. És ha fél 10-ig aludt, akkor mi van? Attól akármi miatt nem lehetett rossz napja? Nem nyomaszthatja semmi? Neki nem lehetnek gondjai? Meg tudod szerintem nem is az c..szte fel a férjedet, hogy este nem öltözött fel elég hamar, vagy nem ment fogat mosni, hanem az egész napos hisztije, aminél ettől telt be a pohár. Márpedig anyaként mondom, hogy attól nekem is elmenne a lelki erőm, ha a gyerekem egész nap vergődne a hisztitől.

És amit te csináltál, hogy így rátámadtál a férjedre a gyerek előtt, meg ezért válással fenyegetőztél, ezzel legalább akkorát vétettél, ha nem nagyobbat, mint a férjed. Akkor meg megint csak miről beszélünk? Mindketten hibáztatok, tehát ásd el te is magad jó mélyre, mint ahogy elástad a férjedet is!

És tudod mi lesz ezzel a hozzáállással? Megmondom neked. Eltelik pár év és ha valami nem tetszik a gyereknek, amit az apja mond (még ha jogosan mondja is), akkor majd szépen közli veled, hogy anya, akkor csomagoljunk össze, válj el apától és menjünk a háztól. Ja, biztos jó lesz neked is...

2018. aug. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
57%

Jól tetted én is ezt tettem volna.Nem ütünk!Nemhogy gyereket,senkit!

Akinél belefér az régen rossz.

Nálunk nincs verés soha semmilyen semmiért.

Egyszer kapnék pofont az lenne az első és utolsó,mert nem lenne több alkalom.Amit meg én nem tűrök el,a gyereken nem fogom alkalmazni.


Jobb ha a férjed veszed elő.A gyerek erre még nem igazán fog emlékezni, semmilyen kárt nem okoztál az "érzelmi zsarolással" az apja inkább a veréssel.

2018. aug. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 A kérdező kommentje:

"Gondolom tvt se nézhet szegény csak a tabletet nyomkodhatja hogy érezze milyen rossz dolgot csinált:-D'


Te így szoktad? :) Mert az enyémnek nincs 4 évesen tabletje...

2018. aug. 21. 14:36
 47/69 anonim ***** válasza:
41%

Gondolom tvt se nézhet szegény csak a tabletet nyomkodhatja hogy érezze milyen rossz dolgot csinált:-D'



Te így szoktad? :) Mert az enyémnek nincs 4 évesen tabletje...



Nem, én nevelem a gyerekem:-) Bár megértem, ha ilyenen költözéssel fenyegetőztél, a hisztis természetét tőled örökölte szerencsétlen gyerek:-D

2018. aug. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 A kérdező kommentje:
Taníts kérlek meg akkor hogy hogyan "neveled". Megvered ha ellentmond? Ne hisztizzen a büdös kölke, mi? ;)
2018. aug. 21. 14:41
 49/69 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj, hogy ha a férjednek épp a fxa kivolt a melóhelyén, akkor könnyebben szakad a cérna.


Na, ez nem ok a seggrecsapásra, de a gyereknek "kevesebb is elég", hogy kapjon :/

2018. aug. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 Andizsuzsi ***** válasza:
86%

A kérdéssel alapvetően az a baj, hogy több problémát is felvet, amire te egy választ szeretnél kapni (válaszaidból ítélve azt, hogy te mindent jól csináltál).


Helyes-e, hogy a férjed "elverte" a gyereket? - Nem. Az erőszak erőszakot szül és nem old meg semmit.


Helyes-e, hogy a fizikai erőszakra te lelki erőszakkal reagáltál? - Lásd előző pont.


Ami a gyereket illeti, vagy a homokba dugod a fejed, vagy trollkodsz. Egyik mondatodban azt írod, hogy a gyereknek volt egy rendkívüli rossz napja, de egyébként nem szokott ilyen lenni. A másikban azt, hogy amikor ilyen, akkor beküldöd a szobába lehiggadni.


Én a leírtakból arra következtetek (ha igaz a történet), hogy van egy alapon hisztis gyereketek, akinek volt egy önmagához képest is rossz napja, amit apuka rosszul reagált le, amit viszont te reagáltál le rosszul.

Mindenkinek le kellene vonna a maga számára a következtetéseket és túllépni a dolgon.

2018. aug. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!