Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagálnátok ha a...

Hogyan reagálnátok ha a férjetek elverné a gyerekek fenekét úgy hogy te nagyon ellene vagy a veréssel fegyelmezésnek?

Figyelt kérdés

Az igaz hogy nagyon hisztis és szófogadatlan volt ma a fiunk, este elalvás előtt megint hisztizett valamin, mire a férjem kettőt rávágott a fenekére. A másik szobában voltam, de oda hallottam hogy mekkorát csattant, és utána nagyon piros is volt neki. Lehet hogy rosszul reagáltam, de sajnos még ott rögtön a gyerek előtt elkezdtem veszekedni vele, és azt mondtam, hogy elmegyünk a gyerekkel együtt ha még egyszer előfordul ez, ezt is hallotta a fiunk. 4 éves.

Tudom hogy az nagyon rossz ha látja hogy a szülei nem értenek egyet valamilyen nevelési kérdésben, de elszakadt a cérna hogy ilyet csinált. Azt utána elmondtam a fiamnak, hogy abban igaza volt apának hogy szót kell fogadni, meg nem szabad így hisztizni, de amiatt hogy megütött mérges voltam rá, mert az nem jó.

A férjemnek nem tudom mit mondjak, még mindig nagyon mérges vagyok rá. Szerintem ez ráadásul pont nem volt annyira durva hiszti, hogy így reagáljon rá.

Mit tennének?

Nagyon rosszul keteltem?


2018. aug. 20. 23:00
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 A kérdező kommentje:
Ha nekem szól, nem áll szándékomban provokálni, de az ilyen nagyképű emberrktől mint az 59%-os válaszoló, falra mászok. Nem bírom ezt a stílust. Neki szólt, jó lenne ha megtanítana a nevelési módszereire amikkel dicsekszik.
2018. aug. 21. 15:30
 52/69 anonim ***** válasza:
21%

Taníts kérlek meg akkor hogy hogyan "neveled". Megvered ha ellentmond? Ne hisztizzen a büdös kölke, mi? ;)


Azért a megverés az évi két-három szigorúan csak fenékre csapás között hatalmas a különbség. Ha nem érted a te bajod.

És igen, az én gyerekem nem hisztizik ha fogat kell mosni meg pizsamát felvenni, mert tudja hogy ezek az esti rutin részei, és a közös mesézésre szánt időből veszít ha húzza az időt a kötelező programmal.


Én sem verem a gyereket, most 3 és fél éves és egy kezemen meg tudom számolni hányszor kapott a fenekére, de ilyen hisztit rendezni mint amit te csináltál ez miatt..apuka helyében téged is elfenekeltelek volna:-D


Sokkal több kárt okoz a gyerekben ha nem ismeri a határokat, ráhagyod a dolgokat, mert az óvodában, iskolában, ahol kőbe vésett szabályok vannak, utálni fog lenni, mert otthon nem ezt szokta meg.


Gondolom oviban nem is hisztis, csak ha te is a közelében vagy, mert tudja hogy nálad ezzel eléri amit akar.

2018. aug. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 A kérdező kommentje:

51-es, nyilván szokott hisztizni, minden gyerek szokott, de nem hisztis gyerek, nem napi szinten fordul elő, ha néha előfordul akkor azt szoktam tenni amit leírtam.

Nem egy fajta választ várok, írtam is hogy rosszul reagáltam, csak nagyon megdöbbentett, hogy a többség szerint nem probléma hogy pirosra verte a gyerek fenekét az apja, mert neki is lehetett rossz napja. Eltért már az egész az eredeti kérdéstől, amúgy is arra kb senki nem válaszolt, de őszintén megdöbbent ez a hozzáállás. És nem azt akarom hogy azt írja bárki hogy jól reagáltam, hanem fura hogy ennyi mindenkinek belefér ez mint nevelési módszer.

2018. aug. 21. 15:35
 54/69 A kérdező kommentje:
Ja igen, és a férjemmel meg fogom beszélni, ez az egész már nem róla szól főként, hanem az elv miatt vitázom azzal akivel vitázom, mert mondom, megdöbbent hogy ez a hozzáállás egy 4 éves kisgyerek megütése esetén hogy ugyan már hát fáradt volt az apja vagy rossz napja volt, hát előfordul... Furcsa. 😳
2018. aug. 21. 15:47
 55/69 A kérdező kommentje:
És nem tesó agyonverés meg konnektorba nyúlás, meg úttestre szaladás okán! Mert ezek nyilván olyan esetek amikor még én is megértek egy hirtelen ilyen jellegű reakciót amit nem gondol át a szülő az adott pillanatban.
2018. aug. 21. 15:50
 56/69 anonim ***** válasza:
56%
Nekem a verés az abszolút nem kategória. A te helyedben én is hasonlóan kiakadtam volna, amit persze még lehet később beszélni, de előbb az alap problémát kell tisztázni a ferjeddel. Egyrészt kérjen bocsánatot a gyerektől, másrészt igérje meg neki is és neked is, hogy ez nem fordul elő többet. Meg szép, hogy különben megveded, az anyja vagy, ez a dolgod. Remélem tényleg csak nyűgös volt a párod, és nem fordul elő ez többet.
2018. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
18%

A kérdező kommentje:


Ja igen, és a férjemmel meg fogom beszélni, ez az egész már nem róla szól főként, hanem az elv miatt vitázom azzal akivel vitázom, mert mondom, megdöbbent hogy ez a hozzáállás egy 4 éves kisgyerek megütése esetén hogy ugyan már hát fáradt volt az apja vagy rossz napja volt, hát előfordul... Furcsa. 😳


Csak a 4 évesnek lehet rossz napja és hisztizhet? Azért egy ilyen korú gyereknek már bőven meg kellett volna tanítani a feszültséglevezető módszerek közül párat. Bár ha tőletek is azt látja hogy ha nem tetszik valami egymásnak estek és hisztiztek mit várunk tőle?

4 évesen már nem kisbaba, tudnia kéne kontrollálni a dühkitöréseit.


DE majd rájössz erre pár év múlva mikor már a fejeden fog táncolni a gyerek és már tényleg nem tudsz mit kezdeni vele.

2018. aug. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
16%

Nekem a verés az abszolút nem kategória. A te helyedben én is hasonlóan kiakadtam volna, amit persze még lehet később beszélni, de előbb az alap problémát kell tisztázni a ferjeddel. Egyrészt kérjen bocsánatot a gyerektől, másrészt igérje meg neki is és neked is, hogy ez nem fordul elő többet.


Ugye a gyerek is kérjen bocsánatot az apjától meg az anya is a férjétől igaz? Mert ebben a sztoriban senki se jól reagált.


Egy nem hisztis, megnevelt gyereket nem kell elfenekelni, elég ha a szülő felemeli a hangját(nem kiabál) és máris abbahagyja.

2018. aug. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
78%

"4 évesen már nem kisbaba, tudnia kéne kontrollálni a dühkitöréseit"

A 4 évesnek kontrollálni kellett volna annak ellenére hogy rossz napja volt, de hogy a felnőtt apuka a rossz napja miatt ütött az érthető...🙄

2018. aug. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
38%

Ezek a válaszok már csak provokálás.


Érdekes egyébként, hogyha van egy "megütöttem a gyereket" kérdés, mindenki ugrik ilyen stílusban, hogy ez semmilyen formában nem oké, rohadjon meg az anyja összes befőttje annak, aki ilyent tesz.


Ennél a kérdésnél pedig még támogatják is apukát, aki két hatalmasat vert a gyerek seggére.


Pfff... Szeretem ezt az oldalt. :D A Családi kapcsolatok kategóriát pont emiatt offoltam, valószínűleg ezt is pihenőre teszem.


Szerintem tarts velem, Kérdező! Természetesen miután megbeszéltétek a férjeddel a gondokat.

2018. aug. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!