Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagálnátok ha a...

Hogyan reagálnátok ha a férjetek elverné a gyerekek fenekét úgy hogy te nagyon ellene vagy a veréssel fegyelmezésnek?

Figyelt kérdés

Az igaz hogy nagyon hisztis és szófogadatlan volt ma a fiunk, este elalvás előtt megint hisztizett valamin, mire a férjem kettőt rávágott a fenekére. A másik szobában voltam, de oda hallottam hogy mekkorát csattant, és utána nagyon piros is volt neki. Lehet hogy rosszul reagáltam, de sajnos még ott rögtön a gyerek előtt elkezdtem veszekedni vele, és azt mondtam, hogy elmegyünk a gyerekkel együtt ha még egyszer előfordul ez, ezt is hallotta a fiunk. 4 éves.

Tudom hogy az nagyon rossz ha látja hogy a szülei nem értenek egyet valamilyen nevelési kérdésben, de elszakadt a cérna hogy ilyet csinált. Azt utána elmondtam a fiamnak, hogy abban igaza volt apának hogy szót kell fogadni, meg nem szabad így hisztizni, de amiatt hogy megütött mérges voltam rá, mert az nem jó.

A férjemnek nem tudom mit mondjak, még mindig nagyon mérges vagyok rá. Szerintem ez ráadásul pont nem volt annyira durva hiszti, hogy így reagáljon rá.

Mit tennének?

Nagyon rosszul keteltem?


2018. aug. 20. 23:00
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem tarts velem, Kérdező! Természetesen miután megbeszéltétek a férjeddel a gondokat.


Lehet a férje épp segít neki csomagolni. Nem elég neki a hisztis neveletlen fia még a felesége is hisztis:-D

2018. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
41%
Nem is kell példát hozni a provokációra. Jön az magától is. :)
2018. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 A kérdező kommentje:
60-as én pont ezen gondolkodtam, már nem egy olyan kérdést olvastam amiről írsz.
2018. aug. 21. 19:51
 64/69 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező, ugyanezen gondolkodom. Régen azt hittem, itt különösen gonosz és buta emberek vannak. Viszont most már azt gondolom, tökéletesen leképezik a magyar társadalmat. 3 ember, aki nem üt és nem elképesztő stílusban válaszol téged alázva és 100, aki igen. Elszomorító és tehetetlennek érzem magam.
2018. aug. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
50%
Érdekes, más kérdésnél a szemét vennék az anyukának, ha ő csapott volna a gyerek fenekére. Most meg "kontrollálja a 4 éves az érzelmeit", meg "mi lesz vele az életben így"... Elkeserítő, ahogy rengeteg ember szerint oké, hogy vörösre ütögetjük a gyerek fenekét.
2018. aug. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
34%
Véleményem szerint egy fenékrecsapás nem egyenlő a veréssel, és semmi baja nem lesz a gyereknek. Az viszont nagyobb trauma egy kisgyereknek, hogy az anyja az apjával veszekszik és költözèssel fenyegetőzik. Tehát szerinted apuka teljes mértékben és kétséget kizáróan nem a helyzetnek megfelelően cselekedett, hisz te elítèled az erőszakot. (Csendben jegyzem meg, hogy köze nincs a kettőnek egxmashpz). Te viszont csak lehet, hogy nem megfelelően reagáltál??? A fenékre csapás szörnyű, elítéltendő dolog, viszont apuka megalázása a gyerek előtt és a lelki terror, valamint a fenyegetőzès azzal, hogy elhagyod és széthullik a család, az meg sem kottyan a gyereknek. Hát csak gratulálni tudok mindenkinek aki ezzel egyet ért.
2018. aug. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 A kérdező kommentje:
Az hogy két csattanósat üt a gyerek fenekére ami bepirosodik és beduzzad az nem egyenlő a veréssel, de az hogy nekem kicsúszik a számon egy meggondolatlan mondat, az már rögtön lelki terror....
2018. aug. 23. 12:33
 68/69 anonim ***** válasza:
84%

A verésnek én sem vagyok a híve és én is kiakadtam volna a férjemre.

Egyébként ledöbbentem a válaszokon, hogy ennyire sokan tartják elfogadhatónak a fizikai bántalmazást. És igen, az is okozhat lelki sérülést.

2018. aug. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nagyon inkorrekt módon jártál el, kérdező!

A gyerek 4 éves, van esze, simán levágta, hogy a férjeddel szemben megvéded ha hisztizik, miközben két fenékrecsapás valóban nem a világvége, és igen, sajnos van úgy, hogy kihúzza a gyufát a gyerek. Én sem vagyok a tettlegesség híve, de ha a szép szó nem használ, a te módszereid pedig már kevesek ahhoz, hogy a gyerek felfogja, hogy ezt ne csinálja, akkor megértem a férjed! Viszont az ütés, a verés, a pofon, és a megdorgálás között azért vannak különbségek, és igaz, hogy az ember dühét nem kellene kitölteni a gyereken, de a megfelelő mértékletességet figyelembe véve néha sajnos szükséges. Az meg, hogy még pont a gyerek előtt szidtad le a férjed, nem pedig próbáltál volna mindkettejükkel igazságos lenni, az sajnos akárhogy is nézzük, de megint téged minősít.


Ezt értsd meg: A férjed a párod! Nem háziállat, akivel kiabálhatsz, ha már a gyerekeddel nem teszed olykor, amikor megérdemelné. Ha a férjed fáradt, a gyereket ne küldd a nyakára, vagy ha látod, hogy kihúzná a gyufát, avatkozz közbe, mert ebben így te is hibás vagy! És ha a férjed kettőt a fenekére ver, mert a gyerek sajnos kihúzta a gyufát nála, akkor odamész, mindkettejüket megkérdezed, a gyereknek elmagyarázzátok KÖZÖSEN, hogy apa mittudomén...fáradt, sokat dolgozott, ilyenkor türelmetlenebb, ilyenkor fontos, hogy ne hisztizzen, és a gyerek meg fogja idővel tanulni, mert nem hülye! A férjed ekkor látja, hogy mellette is kiállsz, és joggal fog téged megbecsülni. De így nem, ahogy most kezelted a helyzetet, és csak a gyengeségedet, meggondolatlanságodat és felelőtlenségedet bizonyítja az, hogy megfenyegetted a költözéssel! A gyerek az övé is, joga van őt neki is nevelni, legalább annyi, mint neked, te ne érezd magadat priorisabbnak, fölötte állónak, ha ő meg legalább úgy kiveszi a részét az életetekből, ahogyan az általánosan elvárható lenne! Szállj le a magas lóról, egy szinten vagytok szülőként, kérdező!


És ami még fontos... A gyereket nem majomszeretettel kellene nevelned! Ismétlem: Két fenékreverés nem a világvége, a mai fiatalok pont az ilyen felfogású anyukáktól lesznek nyámnyilák és férfiatlanok! Viszont ha valamivel nem értesz egyet a férjeddel, akkor talán le kellene vele ülnöd és nem a gyerek előtt kiabálva meg fenyegetőzve, hanem úgy, ahogy azt a fiaddal is tennéd, disztingvált formában meg kellene vele beszélned a hasonló helyzetek kezelését! Meghallgatnod, hogy ő hogy látja a gyerekETEK viselkedését ebben a helyzetben, és ő hogy érezte magát, mi váltotta ki azt, hogy a gyerek fenekére verjen! Mert ez is fontos, a férfi is érző lény, nemcsak a (kis)gyerek, és nemcsak te! Ne csak magadra meg a fiaTOKra gondolj!


Zárásképpen pedig,... Ha a férjed szereti a fiatokat, és te ilyenekkel jössz, hogy elköltöztök, csak magaddal, de legfőbbképpen a fiaTOKkal szúrsz ki! Apa nélkül, csonkacsaládban.... Ha a férjed szereti a fiaTOKat, akkor ilyen ígéretekkel meg fenyegetésekkel ne haragudj kérdező, de emberileg nem tudlak tisztelni! Pedig valahol értelmes nőnek, anyukának látszol, aki jót szeretne, csak... ! :-s

2018. aug. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!